reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Krátce nejen ze Světa PDA

, , článek
Krátce nejen ze Světa PDA
Microsoft tento týden oficiálně uvede Windows Mobile 2005. palmOne LifeDrive na Amazonu. Hlasové vytáčení pro palmOne Treo 650. Bluetooth klávesnice JAVOedge – podobnost čistě náhodná?
Krátce nejen ze Světa PDA
Na vývojářské konferenci v Las Vegas bude tento týden představen nový systém pro mobilní zařízení, známý též pod názvem Magneto. Uvidíme, kolik z dohadů a fám se potvrdí, každopádně podle zatím dostupných informací (a také screenshotů) se jedná o zajímavý systém, který by měl zvýšit prodej zařízení se systémem Microsoftu na úkor Palm OS a Symbianu. Informaci přinesl engadget.

E-shop Amazon přinesl další překvapení. Nejedná se o masové snížení cen, ale o zveřejnění několika informací o chystaném Palmu LifeDrive. Potvrdily se tak předchozí informace o konfiguraci. LifeDrive tedy bude mít procesor Intel XScale na frekvenci 416 MHz, HiRes+ rozlišení, podporu přepínání zobrazení (portrait a landscape). Zajímavé jsou také přiložené snímky v dostatečné kvalitě, které ukazují PDA z mnoha úhlů. Povšimněte si dolní lišty, na které najdete o ikonku bezdrátové sítě navíc, LifeDrive bude mít Bluetooth i Wi-Fi. Konečně tak bude existovat Palm vybavený oběma hlavními technologiemi pro bezdrátový přenos dat. Doufejme, že energetická náročnost Wi-Fi modulu nebude podobná jako u SD karty, která dokáže vybít Tungsten T3 za 1 hodinu. Mě se velmi líbí stříbrné provedení tlačítek, zabírají velkou plochu pod displejem, takže by ovládání mělo být snadné. Někteří uživatelé si stěžují na rozměry a hmotnost LifeDrive, kvůli displeji a rozměrným tlačítkům (které by bylo škoda zmenšovat) již není moc možností k úpravě velikost. Dle mého to ani není třeba, LifeDrive je nová, zatím nezmapovaná řada Palmů, která se velmi odlišuje např. od Zire 72 a i cílová skupina je jiná.Na stránkách palmOne se objevila zajímavá aplikace od firmy VoiceSignal. Jedná se o hlasové vytáčení pro populární komunikátor Treo 650. Hlavní výhoda oproti podobným systémům z mobilních telefonů je jen jedna, ale velká – program není třeba učit, stačí vyslovit slovo Call a následně jméno volaného a druh čísla (mobil, práce, domů atp.). Druhou možností je vytáčet číslo přímo, stačí rovněž vyslovit slovo Call a následně nadiktovat jednotlivé číslice. Bohužel již nemáme Treo k dispozici, abychom mohli vyzkoušet, jak přesné hlasové vytáčení bude. U běžných mobilů, které mají nahrány vzorky vašeho hlasu, je rozpoznání v tichém prostředí téměř 100%, u programu Voice Dial bude velkou roli hrát to, zda uživatel vyslovuje zřetelně. Program spolupracuje pouze s Treem 650 a anglickým jazykem při rozpoznávání. Program můžete 2 týdny zkoušet, poté je třeba jej přestat užívat nebo zakoupit. Aplikace spotřebuje 1 MB paměti a 0,2 KB na každý kontakt, takže pokud máte v adresáři 5 000 lidí, volné místo se ztenčí o další 1 MB. Program nebude fungovat, pokud máte nainstalovaný GoodLink.

BargainPDA přinesl recenzi Bluetooth klávesnice, která jakoby z oka vypadla námi recenzované freedom keyboard. Při pohledu na snímky v recenzi jsem mimo štítku se jménem výrobce mnoho odlišností nenašel. Adam Brown vidí výhody v podpoře mnoha operačních systémů a navazujících částech klávesnice. Cena a špatné řešení zapínání jsou podle něj zápory. V záporech se shodneme, kdežto s jeho ohodnocením kvalit dílenského zpracování klávesnice nesouhlasím, jak si můžete přečíst v recenzi.
reklama
reklama
reklama