reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Krátce ze světa PDA

, , článek
Krátce ze světa PDA
ActiveSync 3.7.1 ke stažení - Poslední informace k upgradu na Windows Mobile 2003 Second Edition od Dellu a HP - Linuxové PDA Simputer pro nejchudší - SDIO Wi-Fi karta pro Palmy již v květnu? - Atari Cosmos, 3D herní konzole, která se nikdy neobjevila
Krátce ze světa PDA
ActiveSync 3.7.1 ke stažení
Windows Devices and Software
Společnost Microsoft právě vydala další verzi svého synchronizačního software pro handheldy a smartphony, aplikace ActiveSync. Poslední verze označená jako 3.7.1 build 4034 má 3,866 MB a je docela dobře možné, že vedle běžného debugu přidává také podporu pro zařízení běžící na operačním sytému MS Windows Mobile 2003 Second Edition.

Poslední informace k upgradu na Windows Mobile 2003 Second Edition od Dellu a HP

Ač je to sotva pár dní, co společnost Dell uvedla, že nebude nabízet upgrade starších přístrojů na nový OS Windows Mobile 2003 SE, dnes firma rychle dodává, že je "na zákazníky orientovanou společností" a "v případě výrazného zájmu ze strany majitelů Aximů X3 můžeme ještě přehodnotit svůj postoj."

To kolem HP kolují jiné fámy, zatím ale také vysoce spekulativní - dle zdroje blízkého HP se majitelé HP iPAQů sérií H2200, H4100, H4300, H5100 a H5500 dočkají (pravděpodobně bezplatného) upgrade. Modely ze série H3000 a H5400 do updatu nemají být zahrnuty, podobně jako přístroje H1930 a H1940.

simputerLinuxové PDA Simputer pro nejchudší

Handheld Simputer byl již tolikrát v tichosti odložen, že se jeden vůbec diví jeho uvedení na indický trh v Bangalore společností Picopeta. O řádném zpoždění mimochodem vypovídají i jeho technické parametry - procesor StronARM na 206 MHz se dnes u novinek již příliš nevidí. PDA pracující na běžné AAA akumulátory má 64 MB RAM, běží na Linuxu a má údajně dobře zpracováno ovládání hlasem, prý s ohledem na negramotnost místních lidí. Firma se domnívá, že za 220 USD se zde přístroj stane hitem, což je překvapivé hned ze dvou důvodů, zaprvé - v této cenové skupině existuje řada lepších přístrojů přinejmenším z HW hlediska a za druhé - příjem na hlavu nedosahuje v této části světa hodnot, ze kterých by marketingová oddělení firem zrovna šílela.

C-Guys palm sd wifi cardSDIO Wi-Fi karta pro Palmy již v květnu?

atari_cosmos.jpgAť to zní jakkoliv tragikomicky, i když je Palm OS 5 mezi námi z digitálního pohledu již věčnost, zatím stále nikdo nebyl schopen přinést majitelům Palm OS 5 vyzrálé SDIO Wi-Fi řešení. Již před drahnou dobou sliboval podobnou věc SanDisk, ale s časem vše nějak utichlo. Naštěstí se ale na scéně objevuje firma C-Gyus, která říká, že nabídne Wi-Fi kartu pro Palm OS 5 v SD formátu již během května (cynik by se jistě pozastavil nad faktem, že C-Gyus nějak nespecifikovali rok...).

Atari Cosmos - 3D herní konzole, která se nikdy neobjevila

Na dnešním trhu již je nebo se v nejbližší době chystá objevit celá řada pokročilých zábavních přístrojů, které poskytují svým uživatelům rozptýlení v přenosném balení a obecně řečeno, jsou to jedny z nejpokročilejších ukázek dnešní techniky. Mezi přístroje, které všechno to šílení po mobilní zábavě začaly, měl ve své době patřit i tento handheld Atari jménem "Atari Cosmos," jehož takzvané 3D využívalo pouze prostých zákonů optiky - silueta města na fotografii je hologram, za nímž blikaly barevné LEDky a probíhala hra. Jedná se o stařičký prototyp z herního muzea, který se nedostal do masové produkce, mimochodem, na světě jsou pouze dva fungující exempláře.
reklama
reklama
reklama