reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od lazywriter
Syntetické testy jsem nedělal a v produkci na tom běží databáze s dostatkem RAM ­(tj. primární I­/O je sekvenční zápis do transaction logu­). Ale předpokládám, že se pak prostě začne chovat jako běžný disk bez AWC, tj. data se začnou ukládat přímo na finální pozici ­(už náhodně­).
Odpovědět0  0
"Seagate přitom udává, že jeho řady Archive a Exos využívají technologii SMR­" ­- v čestině je takové spojení běžně chápano jako ­"celé řady­" ...

Jinak, v případě Exosu jsou modely 5E8 ­(5400 ot­/min­) se SMR a 7E8 ­(7200 ot­/min­) bez něj.

A i disky bez SMR mají AWC, kde jsou vyhrazené sektory, do kterých se random write nejdříve ukládá sekvenčně a teprve když je disk idle, tak se přepisují na finální místo.
Odpovědět0  0
80 K bych v pokoji mít nechtěl ani v tomhle počasí :­)
Odpovědět0  1
Proč byla velikost RAID5 6,72 TB? Z pěti disků by měla být ­(5 ­- 1­)*1,81 = 7,24 TB. A rozdíl proti kapacite RAID6 by byl, překvapivě, práve velikost jednoho disku, tj. 1,81 TB.
Odpovědět0  0
"průměrných 409 kW. Pokud si vezmeme, že průměrná západní domácnost potřebuje kolem 10 kWh energie na den, pak nám tato silnice dokáže uspokojit nárok asi 41 takových domácností.­"

A který osmák tohle počítal? Měl by dostat pětku.

Odpovědět0  1
Výhoda vývoje kernelu je v téměř vojenském řízení s jasnou subordinací. Jako nevýhoda se to ukazuje ve chvílí útoku, kdy jsou jasné citlivé cíle. Každou armádu nejvíc oslabí, když přijde o schopné velení.
Odpovědět0  0
Přesně tak. Hloupí lidé si tisíce let říkali, že to jde ­"samo­". A pak přišel Newton ­(a po něm další a další­).
Odpovědět0  0
Diky redakci, ze sem obcas date clanek i o hardwaru, na ktery si clovek zas tak casto nesahne. Treba o martanskych roverech. A ignoranti se snad casem nauci neklikat na to, cemu nerozumi.
Odpovědět2  0
Ano, lze to brát jako hnidopišství, ale na druhou stránu, v době utf8, by to nemusel být problém, ale naopak frajeřina. Ostatně v dobách předKamenických by se jako běžné zjednodušení brala i absence diakritiky a článek tak ­"nezjednodušujete­".
Odpovědět2  0
Jo, Hyperloop je tam stejně důležitý jako pro Maipů v Chile. Že jste o tom městě nikdy neslyšeli? Přitom je větší než Bla ...
Odpovědět0  0