reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od lemplik
23.4. vychází Fallout London
Odpovědět0  0
To by apple musel změnit cenovou politiku. Proč by někdo kupoval jejich HW na hry, když konzole stojí 13000,­- , připadně 6500,­- za XSS.

Za 2 roky se výkon mobilů nezvedne dost na to, aby to ty hry vůbec rozjelo v rozumné kvalitě.

Kdyby to bylo dle tohoto předpokladu, tak PC trh dávno zničily konzole, které jsou v době vydání levné a výkonné, ale to se nikdy nestalo.

Hráči nebudou chtít dávat 1500,­- za hru na mobil. Je to jiný segment.

A pak tu jsou ještě cloud služby, které jdou pustit i na shit hw, či TV.

Hlavně jsem ale reagoval na tvrzení, že jablečné ARMy jedou a x86 je předražené. Momentálně je situace prostě opačná ­- Apple je drahý a na lepší hraní mi stačí x86 za 20.000,­- nebo Xbox za 6500,­- v případě konzolí.
Odpovědět1  0
Nintendo si na Switch dělá své hry a ty jsou pro tu konzoli nejprodávanější ­- je to šité na míru. Navíc je tu 2x tak dlouho jako PS5 a XBOX. Plus jde o jiné zařízení ­- handheld vs. desktop. Navíc na rozdíl od iphonu je velmi levný.

MS taky mohl zmínit ARM z důvodu, aby dotlačil AMD k lepší ceně. O přechodu dost pochybuji už jen z důvodu hraní starších her.
Sony chystá handheld na kterém se nedá hrát bez PS5. Vlastně jde spíš o gamepad s displejem, protože nic jiného neumí.
MS uvažoval o HH v minulosti. Poslední informace jsou takové, že handheld nechystá. I kdyby nějaký teď vydal, tak opět pojede na AMD architektuře z důvodu her.

mp3 chcípnul, protože přehrát MP3 umí dávno skoro vše. Pustit hry ve slušné kvalitě umí PC a konzole.

Iphone to dá tak v low­/medium detailech a nízkém rozlišení. Rozhodně to není ke 4K tv a ještě dlouho nebude a nazvat to stejným zážitkem může jen někdo, kdo hry nehraje.

Představa, že mobil s 8W ti nabídne zážitek jako konzole je utopie. Ani dnešní 4090 nedá u všeho 4K s RT a to se bavíme o výkonu až někde ke 100 TFlops, takže konzole mají hodně co zlepšovat a mobily o to víc.

Další problém jsou rychlosti a velikost úložiště v mobilu.

Hele kdyby ten iphone 15 Pro s 512 GB stál 20.000,­- a jela na něm hromada her, tak řeknu, že je to super a dám ti za pravdu, že na hry má smysl. Ale vzhledem k ceně a množství ­"velkých­" her je to předražená zbytečnost.
Odpovědět1  0
čip v asusu není a nikdy neměl být pro mobily, takže mluvit o nějaké ukázce je nesmysl.

proč bych dával za mobil 40.000,­- na hraní, když mi stačí Asus za 19500,­- s větším výkonem ve hrách a podporou většiny windows her.
Nemluvě o tom, že k slušnějšímu hraní na to stejně člověk ještě musí narvat gamepad a pak už je to i podobně velké.

A k těm konzolím ­- ty stojí 13.000,­- a má taky upscaling a hrubý výkon 12 TFlops v případě XSX. Tam už se vůbec nemůžeme bavit o nějaké konkurenci. Herně stejně výkonný mac bude stát 60.000,­- a to jsou konzole 3 roky staré.

Takže s tím porovnávat mobil s 2,4 TFlops je vcelku směšné. I Ten Asus má výkon vyšší.
Odpovědět1  0
předražené x86 jako třeba Asus Rog Ally momentálně za 17.000,­- v rámci Black Friday a na kterém hra jede taky ? :­-D
Předražený je Apple
Odpovědět1  0
x86 určitě mrtvé není. AMD Z1 Extreme má 2500 pts v singlu a 11 000 pts v multi při 30W TDP ­(navíc s velmi malým poklesem u 25W­). Grafická část AMD má pak 8 TFlops oproti 4,6 Tflops u GPU Adreno. Vybraný 3d mark wild extreme moc nesedí AMD na rozdíl od her.

A to bude mít příští rok AMD taky novou řadu.

Neříkám, že Snapdragon X Elite nevypadá nadějně, ale ty údaje, co zveřejnili jsou prostě jen marketing. V porovnání se zmíněným 30W Z1 Extreme už ty grafy zdaleka tak dobře nevypadají.
Odpovědět4  0
Jenže pedofilové na rozdíl od lidí zaměřených na dospělé nemají možnost legálního vztahu.
Samozřejmě že ne každý začne opravdu zneužívat děti. Nicméně dle studií někteří lidé sledující porno potřebují časem silnější stimulanty ke svému uspokojení. A stejnou paralelu předpokládám i v této kategorii a odtud pramení i má obava.

dnes je ­"moderní­" homosexualita s její propagací došlo i k jejímu nárůstu. Nic proti těmto skupinám, ale prostě s propagací tohoto zaměření se skupina těchto lidí vlastně rozrostla. Nebylo by asi příjemné, kdyby se rozrostla i skupina zaměřená na nezletilé.
Odpovědět0  0
ostatně kdyby fotky nebo video fungovalo, tak proč se uživí třeba prostitutky ? Dotyční lidé se svou potřebou by si přece prohlédli fotku a stačilo by jim to.
Odpovědět0  0
jenže ta situace s koukáním na horrory je jiná. Většina lidí nekouká na horrory, protože touží po vraždění, ale je to druh zábavy.
A stejně jako koukání na p.rno spoustě lidí nenahradí samotný akt, tak budou případy, kde koukání na tyhle fotky dotyčným stačit nebude.
Např. u sériových vrahů je často vidět, jak postupně klesají zábrany a dovolí si čím dál víc.
Odpovědět0  0
vzhledem k tomu, že nejsou pod dohledem, tak to taky může být opačně. Budou to sledovat tak dlouho, až jim to nebude stačit a budou chtít i skutečnost, ne jen fotky.
Navíc protialkoholická léčebna nesnižuje dávku, tam je tuším striktní zákaz alkoholu už před nástupem, jinak Vás tam ani nevezmou
Odpovědět0  0
Víte o tom, že ta ­"mobilní konzole­" od Sony o které mluvíte není schopna zapnout žádnou PS hru a je určena jen pro streamování ? Ke hraní tak nějak potřebujete ještě PS5 :­-D . Doufám, že Sony nakonec umožní alespoň hraní přes cloud, ale zatím není potvrzeno ani to.
Odpovědět1  0
Aha takže jste CPU, které se dle Vás i na 15W přehřívá nahradil Apple M2, které má spotřebu stejnou a pro jistotu dáte odkaz na video, kde je Apple M2 Max, které má spotřebu mnohem vyšší.
Tak to jste mě opravdu přesvědčil :­-D
Odpovědět3  0
nikde jsem nepsal, že za to může karta. Jde o umístění čtečky.
Jinak jde o normální notebookový procík Ryzen 7840u s drobným ořezáním kvůli ceny. Tomu odpovídá i spotřeba a teploty. Nic, co by nebylo i noteboocích.
A ano, čip v tomto handheldu je žravý. Mohu znát který nežravý čip umožní pustit na handheldu hry jako Cyberpunk, Hogwarts Legacy, Red Dead Redemption 2, Witcher 3 a jiné podobné tituly ­(kromě toho ve Steam Decku, kde pojede u těchto her na 15W jako v článku­) ? Protože tohle je účel tohoto zařízení.
Odpovědět4  0
Ještě doplním, že pak má Asus i 25W TDP, kde je Cinebench R23 multi core cca 14.000 a pak 30W, když je připojen k síti ­(a Turbo­) a tam má téměř 15.000
Odpovědět0  0
Asus Rog Ally netrpí přehříváním, jen bohužel špatně umístili čtečku karet zrovna poblíž odvodu teplého vzduchu, takže si upečete kartu. CPU jako takové ale uchladí bez problémů.
Odpovědět0  0
však právě proto jsem ten komentář napsal, protože nelze herní výkon srovnávat podle TFlops, resp. že je to zavádějící.
V nadpisu článku je uvedeno, že výkon bude na úrovni Nvidia 1060, jenže ve hrách pravděpodobně nebude.
A druhá věc v tom komentáři byla, že Radeon 780M má 8,6 TFLOPS ­(+­/­-­) zatím co v článku je uvedeno 4,3 TFLOPS
Odpovědět1  0
TFlops je dnes zavádějící.
AMD u Z1 Extreme ­(což je +­/­- 780M­) v Asus Rog Ally uváděla až 8,6 TFLops.
Radeon 7600 má 21,7 TFLops, ale herní výkon je pod Nvidia 3060Ti s 16 TFlops.
Odpovědět0  1