www.svethardware.cz
>
>
>

Lenovo Y27f: zahnutý monitor s Freesync

Lenovo Y27f: zahnutý monitor s Freesync
, , aktualita
Společnost Lenovo si připravilla nový zahnutý monitor, který je vzhledem k podpoře technologie Freesync určen pro hráče vyzbrojené grafickými kartami od firmy AMD. Můžeme se těšit i na vysokou obnovovací frekvenci.
K oblíbeným
reklama
Na rozdíl od dnes také představeného modelu iiyama G-Master Black Hawk GE2788HS-B2 má nový Lenovo Y27f nejen prohnutou 27" obrazovku, ale využívá také technologii VA a dosahuje mnohem vyšší obnovovací frekvence, která se může pohybovat mezi 48 a 144 Hz. Tohoto monitoru si všimla také samotná společnost AMD na svých stránkách, takže je evidentní, že jej považuje za důležitý doplněk nabídky modelů s Freesync.

Zakřivení monitoru nese označení R1800 a dle výrobce nás tato vlastnost pomůže lépe vtáhnout do hry. Raja Koduri vedoucí divizi Radeon Technologies Group ve společnosti AMD k tomu dodal, že Lenovo Y27f je "výtečnou volbou pro příležitostné i soutěživé hráče" a vyzdvihl především vysokou obnovovací frekvenci a pochopitelně také netrhavý obraz díky synchronizaci.

Specifikace mluví o 27" panelu VA s rozlišením 1920 x 1080 a krom toho, co už bylo řečeno, se dočteme o pozorvacích úhlech 178° v obou směrech, odezvě 4 ms, kontrastním poměru 3000:1 a také o flexibilním stojanu, který umožní naklopení v rozsahu - 5 až 30 °, natočení - 30 až 30 ° a možnosti nastavení výšky nebo využití VESA držáků.

Mezi nezbytné konektory patří HDMI 1.4 a DisplayPort 1.2 a dáke také USB hub verze 3.0 s podporou BC 1.2 pro rychlé dobíjení mobilních zařízení. Malou specialitkou je háček pro zavěšení sluchátek a software Lenovo Artery. Tato novinka se nejdříve dostává na americký trh, kde bude k dispozici přímo od Lenova za 399 USD. Vedle toho Amazon nabízí i verzi vybavenou technologií G-Sync, ale ta přijde na 550 USD a Razer Edition s Chroma Colour dokonce za 650 USD.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
AMD představilo desktopová APU Cezanne, zatím jen pro OEM AMD představilo desktopová APU Cezanne, zatím jen pro OEM
Společnost AMD včera nečekaně představila nová APU Cezanne pro desktopy, o nichž jsme už stejně díky čínským leakerům věděli. Jak se také dalo očekávat, určeny budou pouze pro OEM výrobce, tedy prozatím. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
První velká aktualizace pro PS5 přichází. Bez funkcí, na které hráči čekají První velká aktualizace pro PS5 přichází. Bez funkcí, na které hráči čekají
Sony zítra uvolní první větší update pro PlayStation 5. Přináší možnost uložení her na externí USB disk, sdílení her mezi PS4 a PS5 prostřednictvím Share Play i další sociální funkce. Přesto bude tato aktualizace pro řadu majitelů zklamáním.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik12 komentářů
Microsoft představil webkameru a další příslušenství pro práci z domova Microsoft představil webkameru a další příslušenství pro práci z domova
Microsoft po mnoha letech rozšířil svou nabídku o webkameru. Novinka s názvem Modern Webcam obsahuje řadu funkcí pro vylepšení obrazu a je certifikována pro Teams. Představena byla také trojice headsetů nebo reproduktor s USB-C.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Microsoft kupuje firmu Nuance za 20 miliard dolarů Microsoft kupuje firmu Nuance za 20 miliard dolarů
Druhou největší akvizici ve své historii si pro tento rok přichystal Microsoft, který se rozhodl koupit firmu Nuance Communications z Massachusetts. Co tím Microsoft získá a čím se Nuance vůbec zabývá? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte uvádí na trh své první Ultra HD herní monitory včetně OLED Gigabyte uvádí na trh své první Ultra HD herní monitory včetně OLED
Gigabyte Aorus přichází se svými vůbec prvními herními monitory, které využívají rozlišení Ultra HD. Jsou to na první pohled už značně odlišné modely FI32U, FV43U, FO48U, na které se nyní krátce podíváme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář