Létající taxi Volocopter se vznese v roce 2023, lístky jsou už vyprodány

Létající taxi Volocopter se vznese v roce 2023, lístky jsou už vyprodány
, , aktualita
Společnost Volocopter chce spustit provoz létajících taxi v Singapuru za zhruba 2-3 roky. Nedávno byl spuštěn předprodej lístků na zahájení provozu služby, a i přes ne zrovna nízkou cenu jsou už všechny vyprodány.
K oblíbeným
reklama
Projekty létajících taxi jsou v hledáčku mnoha společností. Jednou z nejslibnějších je Volocopter, který by chtěl spustit první lety v Singapuru. Tam by se to mělo povést za 2-3 roky, tedy patrně někdy v průběhu roku 2023. V říjnu 2019 proběhl první demonstrační let v okolí Marina Bay, kde se budou konat také první komerční lety společnosti. Pro provoz v dalších zemích a městech ale budou potřeba další povolení a společnost nyní jedná s CAAS i European Union Aviation Safety Agency (EASA).
 
Volocopter
 
Předprodej lístků na první lety v Singapuru byl zahájen v polovině září za cenu 300 EUR (cca 7900 Kč) se zálohou ve výši 10 %. Nyní už předprodejní systém společnosti hlásí, že je vyprodáno všech 1000 dostupných rezervací. Let bude trvat asi po dobu 15 minut, má zahrnovat i video a osobní certifikát o provedeném letu.
 
Společnost hodlá zaměstnat tým 50 lidí, kde budou piloti, inženýři, manažeři i operační pracovníci a do roku 2026 se předpokládá, že bude zaměstnávat okolo 200 lidí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ryzeny 5000G jdou na trh, máme tu testy Ryzeny 5000G jdou na trh, máme tu testy
AMD se zítra odhodlá vypustit na trh nová APU v podobě dvou modelů z generace Ryzen 5000G, což ovšem platí už jen pro volný trh, čili DIY. Na tom jsou ostatně APU už celkově velice nedostatkové zboží, takže lze počítat s obrovským zájmem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře