www.svethardware.cz
>
>
>

LG 29UC97: nová zahnutá devětadvacítka s Thunderboltem

LG 29UC97: nová zahnutá devětadvacítka s Thunderboltem
, , aktualita
LG Electronics si připravilo nový LCD monitor 29UC97, který navazuje na svého většího bratříčka LG 34UC97. Nabídne nám velkou, 29palcovou obrazovku, která není rovná, ale zahnutá. Nabídka těchto monitorů se tedy rozšiřuje.
K oblíbeným
reklama
LG představilo svůj IPS 21:9 Curved UltraWide Monitor - 34UC97 už v srpnu minulého roku a v tu dobu šlo o první model se zahnutou obrazovkou a poměrem stran 21:9. Nyní jej na trhu doplní další model se 29" obrazovkou, a to LG 29UC97. Z označení je jasné, že oba monitory patří do stejné řady a měly by se lišit "jen" ohledně použité obrazovky.

To je ovšem zásadní rozdíl, který přináší také odlišné rozlišení. To již není 3440 x 1440 jako u 34" modelu, ale 2560 x 1080, přičemž jde o panel typu IPS s poměrem stran 21:9. Jeho obnovovací frekvence je až 75 Hz, odezva 5 ms šedá-šedá, jas 300 cd/m2 a kontrastní poměr 1000:1 (statický). LG také uvádí, že tyto monitory kalibruje už ve své továrně a slibuje 100procentní pokrytí barevného prostoru sRGB.

Uživatel si pak může vybrat mezi několika režimy s různými teplotami barev a také má k dispozici režim PBP (picture by picture), takže může najednou zobrazit dva obrazy z různých počítačů či jiných zařízení vedle sebe. Zpráva dále mluví o technologii flicker-free, takže bychom neměli zaznamenat poblikávající podsvícení a pak tu máme nabídku rozhraní skládající se z DisplayPortu, dvou HDMI, dvou rozhraní Thunderbolt a hubu se dvěma porty USB 3.0. Máme tu také výstup na sluchátka a dva 7W reproduktory. Stojan je bohužel pouze základní, který umožní nastavení sklonu (-5 až 15 °), ale můžeme si pořídit lepší a monitor na něj přimontovat pomocí VESA (100 x 100).

34" LG 34UC97 u nás stojí přinejmenším 25 tisíc korun a od 29" novinky tedy můžeme očekávat cca poloviční cenu. Však 29" širokoúhlé modely jsou k dispozici už za cenu pod deset tisíc, ovšem ty zpravidla nemají zahnutou obrazovku a ani rozhraní Thunderbolt.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Včera, aktualita, Jan Vítek