www.svethardware.cz
>
>
>
>

Logitech se snaží o nejlehčí bezdrátovou myš. Přivítejte G Pro X Superlight

Logitech se snaží o nejlehčí bezdrátovou myš. Přivítejte G Pro X Superlight
, , aktualita
Herní značka Logitech G představila bezdrátovou myš pro e-sports, která váží necelých 63 g. Výrobce přitom ani nemusel použít „děrovaný“ design. Myš se chlubí špičkovým senzorem Hero 25K z modelu G Pro Wireless, ale stojí ještě více.
K oblíbeným
reklama
Výrobci herních myší se dlouhodobě předhánějí v tom, kdo nabídne optický snímač s vyšším rozlišením. Relativně nedávno ovšem vypukl tichý boj o nejlehčí myš, kterou podpořily modely s perforovaným povrchem. Stále více hráčů se totiž snaží při výběru zohlednit nízkou hmotnost, která umožňuje s myší snadněji pohybovat po podložce a snižuje únavu ruky při dlouhém hraní. Ačkoliv je ideální hmotnost myši dosti individuální záležitostí, výrobcům přináší tento hon za nižší váhou další příležitost, jak pomocí čísla v parametrech ukázat, že právě jejich herní hlodavec je lepší než konkurence. A právě na hráče preferující ultralehké myší cílí novinka od značky Logitech G.
 
 
Logitech G Pro X Superlight je podle výrobce „nejlehčí bezdrátová herní myš pro e-sporty“. Hmotnost se podařilo snížit na necelých 63 g, a to i přesto, že se myš nesvezla na módní vlně „děrovaného“ designu. Přece jen menší množství plastu umožňuje o pár gramů snížit hmotnost myši, čehož využívá třeba nedávno představený model SteelSeries Aerox 3 Wireless vážící 66 g. V případě „drátových“ myší se výrobce díky absenci baterie pochopitelně může s hmotností dostat až o pár desítek gramů níže. Vraťme se ovšem k právě představené novince Logitech G Pro X Superlight, která vychází z již prodávaného modelu Logitech G Pro Wireless o hmotnosti 80 g.
 
Obě myši používají optický senzor Logitech G Hero 25K s rozlišením 25 600 DPI a přesností snímání lepší než než 1 mikrometr. Výrobce v tiskové zprávě uvádí, že se jedná o velikost nižší než jedna padesátina tloušťky lidského vlasu. Tento senzor by navíc měl být díky chytrému systému správy napájení až desetkrát energeticky úspornější než předchozí senzory Logitech G, čehož využívají právě bezdrátové myši. Proti G Pro Wireless ovšem zmizelo tlačítko pro rychlou změnu DPI, které se nacházelo ve spodní části. Pokud tedy budete chtít snížit nebo zvýšit citlivost myši, nezbyde vám než otevřít software G Hub a upravit nastavení tam. V softwaru lze také přepínat mezi uživatelskými profily, které zůstávají uloženy v interní paměti myši.
 
 
Kvůli snížení hmotnosti musely ustoupit i další designové či funkční prvky. Místo podsvíceného loga Logitech G a indikátoru DPI vedle rolovacího kolečka obsahuje myš pouze jednu decentní LED, která ukazuje stav baterie. Marně byste hledali také modulární odnímatelná tlačítka, která umožnila myš upravit pro praváky či leváky. G Pro X Superlight místo toho nabízí design přizpůsobený pouze pro pravoruké hráče. Myš využívá bezdrátovou technologii Lightspeed na frekvenci 2,4 GHz s USB přijímačem, který lze při přenášení ukrýt do těla myši. V případě výdrže baterie uvádí oficiální specifikace hodnotu 70 hodin konstantního pohybu.
 
Logitech G Pro X Superlight je již k dispozici v černé a bílé barvě v oficiálním e-shopu této herní značky. V běžné distribuci se objeví v průběhu ledna. Cena byla stanovena na 4 129 Kč. V balení se nachází také volitelná krytka s PTFE patkou a nesmekavá páska.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy
Společnost SpaceX vyvíjí mimo jiné i kosmickou loď Starship, s níž provedla už několik zkoušek. Ještě nikdy doposud ale prototyp Starship neletěl do takové výšky, jako tomu bude u plánovaného testu.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti se chystá vstoupit na trh už za několik dní a postupně se dostává do nabídky více a více obchodů. Známe už také ceny, které postupem času spíše klesají. 
28.11.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
28.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik8 komentářů
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek20 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek