www.svethardware.cz
>
>
>
>

Logitech se snaží o nejlehčí bezdrátovou myš. Přivítejte G Pro X Superlight

Logitech se snaží o nejlehčí bezdrátovou myš. Přivítejte G Pro X Superlight
, , aktualita
Herní značka Logitech G představila bezdrátovou myš pro e-sports, která váží necelých 63 g. Výrobce přitom ani nemusel použít „děrovaný“ design. Myš se chlubí špičkovým senzorem Hero 25K z modelu G Pro Wireless, ale stojí ještě více.
K oblíbeným
reklama
Výrobci herních myší se dlouhodobě předhánějí v tom, kdo nabídne optický snímač s vyšším rozlišením. Relativně nedávno ovšem vypukl tichý boj o nejlehčí myš, kterou podpořily modely s perforovaným povrchem. Stále více hráčů se totiž snaží při výběru zohlednit nízkou hmotnost, která umožňuje s myší snadněji pohybovat po podložce a snižuje únavu ruky při dlouhém hraní. Ačkoliv je ideální hmotnost myši dosti individuální záležitostí, výrobcům přináší tento hon za nižší váhou další příležitost, jak pomocí čísla v parametrech ukázat, že právě jejich herní hlodavec je lepší než konkurence. A právě na hráče preferující ultralehké myší cílí novinka od značky Logitech G.
 
 
Logitech G Pro X Superlight je podle výrobce „nejlehčí bezdrátová herní myš pro e-sporty“. Hmotnost se podařilo snížit na necelých 63 g, a to i přesto, že se myš nesvezla na módní vlně „děrovaného“ designu. Přece jen menší množství plastu umožňuje o pár gramů snížit hmotnost myši, čehož využívá třeba nedávno představený model SteelSeries Aerox 3 Wireless vážící 66 g. V případě „drátových“ myší se výrobce díky absenci baterie pochopitelně může s hmotností dostat až o pár desítek gramů níže. Vraťme se ovšem k právě představené novince Logitech G Pro X Superlight, která vychází z již prodávaného modelu Logitech G Pro Wireless o hmotnosti 80 g.
 
Obě myši používají optický senzor Logitech G Hero 25K s rozlišením 25 600 DPI a přesností snímání lepší než než 1 mikrometr. Výrobce v tiskové zprávě uvádí, že se jedná o velikost nižší než jedna padesátina tloušťky lidského vlasu. Tento senzor by navíc měl být díky chytrému systému správy napájení až desetkrát energeticky úspornější než předchozí senzory Logitech G, čehož využívají právě bezdrátové myši. Proti G Pro Wireless ovšem zmizelo tlačítko pro rychlou změnu DPI, které se nacházelo ve spodní části. Pokud tedy budete chtít snížit nebo zvýšit citlivost myši, nezbyde vám než otevřít software G Hub a upravit nastavení tam. V softwaru lze také přepínat mezi uživatelskými profily, které zůstávají uloženy v interní paměti myši.
 
 
Kvůli snížení hmotnosti musely ustoupit i další designové či funkční prvky. Místo podsvíceného loga Logitech G a indikátoru DPI vedle rolovacího kolečka obsahuje myš pouze jednu decentní LED, která ukazuje stav baterie. Marně byste hledali také modulární odnímatelná tlačítka, která umožnila myš upravit pro praváky či leváky. G Pro X Superlight místo toho nabízí design přizpůsobený pouze pro pravoruké hráče. Myš využívá bezdrátovou technologii Lightspeed na frekvenci 2,4 GHz s USB přijímačem, který lze při přenášení ukrýt do těla myši. V případě výdrže baterie uvádí oficiální specifikace hodnotu 70 hodin konstantního pohybu.
 
Logitech G Pro X Superlight je již k dispozici v černé a bílé barvě v oficiálním e-shopu této herní značky. V běžné distribuci se objeví v průběhu ledna. Cena byla stanovena na 4 129 Kč. V balení se nachází také volitelná krytka s PTFE patkou a nesmekavá páska.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář