reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od lordx
Vážně někoho napadlo pojmenovat vstupní periferii typu myš ­"sound blaster­"? :D A zvukovky přejmenují na ­"Mouse master­" a bude.
Odpovědět0  0
Corsair Air Series™ A70 Dual­-Fan CPU Cooler ­- CAFA70
Odpovědět0  0
Já nevim, mě prostě Skyrim naprosto nebavil, zkoušel jsem ho rozehrát snad 4x, pokaždý jsem se dostal na 15­-20 lvl a pak jsem to odložil a nehrál dál. Ale u Oblivionu jsem strávil snad 1200 hodin a radši bych viděl remaster Oblivionu a Morrowindu, než Skyrimu.
Snad se někdy taky dočkám :)
Odpovědět0  0
Ne, že bych zrovna týhle značce moc věřil, ale koncept je to fajn. I kdyby to bylo třeba jen pro CPU do 55W TPD, znamenalo by to ticho pro majitele i3 a to by se mi líbilo. Samozřejmě záleží taky na chlazení radiátoru, jestli bude muset být opravdu chladný a větrák musí frčet na 1500 ot­/min nebo mu bude stačit neslyšných 600 ot­/min.
Na druhou stranu, třeba PC Fera 2, co mám v PC, je skoro neslyšná a uchladí téměř jakýkoliv běžný CPU. Mojí i3 4150 uchladí na 62°C max při hraní a převodech multimédií a to mám nastavený nejnižší otáčky větráku.
Odpovědět0  0
Já používám W10 už dlouhé měsíce a Store jsem ani jednou neotevřel. Co tam? Na druhou strnu, když jsem měl Ubuntu, tak repozitáře jsem si nemohl vynachválit.
Odpovědět3  1
Já jsem Vivaldi zkouše používat hned po tom, co vyšel, pár dalších verzí a docela se to dalo. Ale nemůžu jej používat, protože není multiplatformní. Potřebuju prohlížeč na Widle domů a do práce, Androida, a někdy Ubuntu ... takže zatím Chrome­/FF
Odpovědět0  0
No já jsem přešel asi před měsícem a půl a jen upgradem stávajících W7. Což se ukázalo jako špatnej postup. Protože PC bylo prostě nepoužitelný, padaly všechny aplikace od driverů, přes systémový věci až po normální aplikace. Systém nešel vypnout, někdy ani zapnout, nefungoval sleep mode, hibernace, nefungovaly pořádně drivery na grafiku. Neustálý sekání a zamrzání explorer.exe mě dohánělo k šílenství.
Nicméně jsem se rozhodl udělat master reset a potom se vše otočilo a kromě pár drobností, jež jsem vyřešil, vše funguje k plné spokojenosti.
Až do včerejšího večera, kdy mi při konvertování většího množství hudby vyskočilo BSOD a po restartu mi taskmanager ukazoval, že mám ­"-1­" RAM, žádný procesor, žádné HDD, žádnou připojenou síť, nešlo spustit Nastavení, prohlížeč, vůbec nefungoval Start a hledání. Po odhadem 15 restartech se to ­"opravilo­" ­(SCF ­/scannow nic nenašlo­)...
takže zatím nemůžu říct, že bych byl zrovna spokojený.
Sestava je i3 4150, 4GB ram ­(update bude­), NV760 a postarší disk WD AAKS
Odpovědět0  0
Vidím tam dobře Radeona 2900XT? o.O :D
Odpovědět0  0
Osobně bych naopak viděl budoucnost mobilních Windows mnohem pozitivněji, po oznámení W10 pro telefony­/tablety se najednou vyrojilo mnoho starých nových výrobců, kteří chtějí opět vyzkoušet Windows. Sic WP7­/8­/8.1 neměly valný úspěch, mnoho výrobců se je teď snaží znovu zavést do svého portfolia. Je vidět, že mu začínají celkem věřit. Jsem ­"Androiďák­", ale třeba bude trh opět trochu rozmanitější, jako tomu bývalo kdysi a to by mohlo být pouze k užitku.
Odpovědět0  0
Zkusil bych obnovení do Továrního nastavení, to mi pomohlo dostat se ze všech těch bugů.

btw: po updatu nVidia driverů na poslední 355.98 se mi odbindovaly všechny klávesy z klávesnice v Metro 2033 :D něco takovýho jsem jaktěživ nezažil. Naštěstí po provedené továrka to už chodí normálně.
Odpovědět0  0
tohle zamrzání exploreru jsem měl taky. Spolu s dalšíma chybama, jako nemožnost vypnutí, dokonce zapnutí ­(někdy jsem musel PC restartovat i 6x, než jsem se dostal konečně na plochu­), nefunkční sleep mode, padání driverů a celkově bych to vyhodil z okna. Přecházel jsem dirty­-installem z W7, naštěstí Master reset vyřešil asi všechny neduhy a teď W10 fungují vlastně dost solidně
Odpovědět0  0
Víte, já jsem W8, W8.1 měl skoro dva roky. W10 jsem měl asi měsíc...a ne, nepřináší mi to nic. Jedině DX12, který má letitá GTX570 stejně nemá.
A Ubuntu­/Kubuntu­/Mint a několik dalších jsem měl také nějaký ten pátek. Vím poměrně přesně, co který a jak dělá :)
Odpovědět0  0
Mě vlastně W10 nenabízí nic, kvůli čemu bych musel přecházet z W7. Omalovánky možná pěkný, ale z praktických fcí asi nic. Spíš zkusím nový Ubuntu­/Mint.
Odpovědět0  0
Předně díky za recenzi. Ale brát za střední třídu chladiče v ceně 1000­-1200Kč, to je nějaký vtip? Vždyť já se svým SilentiumPC Fera 2 HE1224 za 650Kč jsem chopen uchladit na skvělý hodnoty téměř cokoliv, kromě nesmyslů typu FX9590...
Odpovědět1  0
Já měl W8 asi rok a v tom jejich příšerným shopu jsem byl dvakrát a z toho jednou omylem...ne nepoužívám Metro aplikace, používám svoje desktopový ­(a taky ClassicShell­) a jistá událost v PC mě ­"donutila­" k přechodu na osvědčený W7, kde tyhle pitomosti nemusím řešit a jsem happy :­) W10 DP mám na druhým partyšnu a vypadá to stejně, jako s W8. Takže W7 nechám ještě nějaký ten pátek
Odpovědět2  0
To jako vážně někdo řeší ikony? Osobně se mi nelíbí spíš ty nevyužité jednobarevné plochy, tlačítka pro dotykový displej na PC, nesourodost nastavení ­(diskmanager, defragmentaci atd jsem si musel spustit až přes CMD­) kdy jsou přítomny jak ­"settings­" v novém stylu, tak ­"nastavení­" ve stylu W7 a to současně spustitelné ­(jasně, v plné verzi to asi nebude...­). Widgety v nabídce start mě taky nezaujaly, naopak.Vyhledávací řádek v liště mě také nebaví...
Ale jako celek to není špatné, na to, že to je DP musím říct, že funguje poměrně dobře.
Odpovědět1  0
Už v prvním PC jsem AMD, model Athlon XP 2600+ soc. 754, posléze Athlon 64 soc. 939, pak Athlon 64 X2 5000+ BlackEdition v AM2 a teď už mám pár let Phenom II X4 955 BlackEdition v AM3....všechny kousky samozřejmě s pořádným OC :­)
Ale další CPU už bude Intel, moji oblíbenci jaksi začínají dost ztrácet a grafiku asi taky už zkusím jinou, než ATI­/AMD.
Odpovědět1  0
Já měl Tegru 3 v Transformerovi TF301 a teď jej mám v One X a stěžovat si teda nemám na co...S novým Sense 5 se rapidně zlepšila responzivnost prostředí, výkon a mnohem se zlepšila i výdrž.
Odpovědět0  0
Třeba já jsem měl vždycky ­(no jenom 3x :­) ­) AMD a nikdy jsem s nima nic neřešil...
Můj první byl Athlon 2600+ 1800@2000Mhz­(jestli si ty čísla dobře pamatuju­) mi to jelo kolem dva a půl roku bez problémů­(pak mi shořel nekvalitní zdroj a vzal s sebou celej komp­), do nedávna jsem měl Athlon 64 X2 5000+ Black edition 2600@3100Mhz+zvýšený napětí, nepamatuju si. To mi jelo 4 roky bez zádrhele...No a před pár měsícema jsem měnil na Phenom II x4 955 3200@3800Mhz a zatím mi to stačí na všechny hry, co jsem zkoušel včetně Metra2033 na plný koule. Takže zatím měnit nebudu, ale až ta doba nastane, zkusím poprvé Intel :)
Odpovědět1  0
Nevím, proč by to měli dělat jen češi. taktování se dělalo a dělá celosvětově. Sám jsem nezažil doby výše zmíněné, můj první CPU byl Athlon XP 2600+, ale už v tý době jsem se pokoušel ho zvednout z 1800 Mhz za alespoň 2100Mhz a ušetřil jsem za Athon XP 3000+, který byl v tý době výrazně dražší. Jde o to, dostat z toho větší výkon při stávající ceně produktu, já si tím rozhodně ego nehonim. Taktuju všechno co mi příjde do rukou ­(HTC Sensation XE 1500@1730, Nokia N900 600@1000, Xperia Arc 1000@1400­)....a PC jakbysmet. Proto jsem měl vždycky AMD ­(mám prostě tu firmu rád a jejich CPU dobře se taktovaly­). Nedávno jsem velice levně upgradoval na Phenom II X4 955 a nemusel jsem shánět drahý 980, protože jsem si zvednul takt z 3200 na 3800...jde o to ušetřit a zároveň mít výkon dražšího výrobku :)
Odpovědět1  1