Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od ludek_jelinek (2)
A to ti nedojde, že ten rozdíl může být z přepracování? Dej si v práci třeba 12 hodin po čtyři dny v týdnu ­(v projekci běžně při finišování na projektu­) a hned pátý den začni na novém projektu a podívej se na produktivitu. Bude mizerná.
Odpovědět1  0
hlavně ne něco ala Android s miliony ikonek. :­-o
Odpovědět1  0
a kryptoměna? No, nějak v to důvěru příliš nemám. :­-/
Odpovědět0  0
Jenže to je sakra krátkozraká politika. Co budou dodávat americké ­(a jiné ne­-čínské­) firmy, pokud čínské firmy díky špionáži získají potřebné technologie k vyrobení součástí, jež dosud nakupovaly, a v horizontu řekněme třeba 5ti let, začnou být soběstační. Potom mimo čínské firmy opravdu neprodají vůbec nic. A až neprodají nic a nebudou mít ani know­-how, které jim vykradli, potom se tady půjdeme všichni pást a bude nám úplně jedno, že nový špičkový mobil z Číny stojí jenom 2,5k, budeme rádi za polívku u armády spásy a brambory ze zahrádky ­(pokud je neudolá sucho­). Nebo se budeme moci zaprodat do moderního otroctví, s tím asi současné vlády počítají, nic jiného mne nenapadá. Hodně pesimistický scénář, pevně doufám, že se ho už nedožiju. :­-o
Odpovědět0  0
Ale prosím vás, nějak vám asi uniká pointa. Nikdo jistě nezpochybňuje, aby se blokovaly weby s dětskou pornografií, s extrémistickým obsahem, s antisemitským obsahem atd., ale tady Rusko, potažmo jeho politická elita, vkládá do seznamu blokovaných webů i ty, které politiku Moskvy neschvalují a kritizují ji. A tohle, milý ­"haha­", je cenzura jak vyšitá, můžete se klidně stavět na hlavu, je to tak. Takže problém není tady, ale v Rusku, kde politbyro jede ve starých kolejích, tzn. ­"co se před námi neohne, to zašlapeme­".
Odpovědět1  1
Asi si to přečetl. Pokud článek nekecá ­(a proč by měl­), potom blacklist je pod správou ruských vládních orgánů, tudíž v něm může být cokoliv, co uznají za ­"vhodné­" ­(v článku je uvedeno, že jsou to i některá média, asi ta, která si příliš neberou servítky při kritice politického systému v Rusku?­). Takže pokud už tohle není cenzura jak vyšitá, tak potom už fakt nevím ­- teda vím, vypnout Internet natvrdo, ale to už je dost okaté, že? :­-­) A proč mne ani nepřekvapuje, že se k nařízení přidal Kaspersky, ta firma, která se tak bije v hruď, že na politickou garnituru v Rusku v žádném případě není napojená. :­-­))
Odpovědět3  1
A kouknul jste pořádné na článek? Ten uvedený výkon je výkon mobilní verze, což asi bude trošku jiná liga než verze desktopová.
Odpovědět0  0
To je pravda. Na druhou stranu je na zamyšlenou, proč, když je to ­"tak jednoduché­" už s tím vývojáři nepřišli. Takže v tomto případě lze NV poděkovat. Obdobně jako s G­-Sync, kde také rozčeřili stojaté vody. NV má dost inovativních záměrů, které si však při jejich uvedení nechá zaplatit. Což je logické, ten vývoj není zadarmo. A to je hlavní problém, masy samozřejmě slyší na slovo ­"zadarmo­", takže následně, když konkurence vypustí ­"polotovar­" zdarma, je to ta zlá společnost, která jen hrabe. Přitom se chová jako každá společnost, která není dotovaná, generující zisk na další výzkum a na vyplácení dividend resp. přilákání dalších investorů.
Odpovědět2  2
Také si myslím, že měli přijít až s verzí, která je tady teď, tzn. pro běžné používání více než dostatečně vybavená. Trochu se mluví o neschopnosti MS reagovat na změny, možná na tom něco bude, zejména když uvážím, jak často se aktualizuje Edge na Androidu, což by měl být vlastně Edge na Chromiu, pokud se nemýlím.
Odpovědět1  0
Proč krátkozraké? Pokud se na trhu uvolní místo, bude časem zaplněno a snad z toho vzejde i nějaká konkurence. Jistě, v určitém časovém úseku dojde k nějakému omezení či diskomfortu, ale to přece nemůže ospravedlňovat tolerování ­"silového­" chování dominantního hráče, který si začne brát klientelu jako rukojmí.
Odpovědět0  0
Ano, jen ať to udělá. Tímto by krásně ilustroval zneužití svého dominantního postavení a konečně by se tím začal někdo pořádně zabývat.
Odpovědět1  3
Podívejte se na vývoj cen ­(Heureka.cz­) u vaší karty. Nikdo nevyvrací, že jste jí koupil novou a za uvedenou cenu. Ale to byla cena minimální a pouze v krátkém časovém úseku, průměrná cena je úplně někde jinde. Takže pokud vyloučím tu vaši cenovou anomálii, potom je poměr cena­/výkon na straně RTX. A že jsou ceny RTX vyšší ­- vy snad po těch letech mezi vydáním GTX a RTX máte stejný plat? Ne, platy rostou, tudíž nevidím jediný důvod, proč by měla být cena nástupnické grafiky zafixována na úrovni cen před x lety. NV je akciová společnost, jejíž prioritou je generovat zisk a udržovat si akcionáře, nic jiného. Opravdu nevím, s čím máte problém, prostě NV produkty RTX nechcete, tak nechte být, ti kdo si je koupili, rozhodně neprohloupili, jak se tady snažíte stále nadhazovat, ač poměr cena­/výkon hovoří zcela jasně.
Odpovědět1  1
Tak k tomu snad jen tolik, že jsi vychytal skvělou cenu, jinak ten Cerberus je dražší než nástupce, tj. RTX 2070, protože tebou uváděná cena byla, dle grafu cen na Heuréka, jen výkyvem v minimálních cenách ­(nějaká akce?­). Z recenzí jde ale vyčíst, že poměr cena­/výkon je mírně lepší u RTX, ovšem s tím, že jde o nová GPU s lepším výkonem než GTX.
Odpovědět0  1
A to jste vydedukoval jak? Z podobnosti názvů? :­-o Pokud se podívám na parametry, potom 1660 Ti je zcela jistě náhradou za 1060 ­(šíře sběrnice, TMU, ROP, kapacita paměti­). Asi by to chtělo trochu ubrat z té NV nenávisti.
Odpovědět2  1
Tak určitě souhlasím s odrazivostí, ale to bude chtít pro každý povrch definovat, co je to za materiál. Čímž se, alespoň myslím, nyní vývojáři asi nezabývají, definovat pro ten který předmět­/věc materiál. Z mého pohledu, ať si kdo chce klidně na RT plive, je to krok dopředu v realističnosti herního prostředí. Někdo honí fps do bezduchých stříleček ­( :­-­) ­), osobně raději preferuji kvalitu prostředí, pokud by byla snímková frekvence stabilně cca 50 ­- 60 fps, v pohodě by mi to stačilo.
Odpovědět0  1
ten první odstavec na technologickém webu trochu ­"mimo mísu­"? Samozřejmě, že RT má význam, pokud chceme realističtější podání scén. Cílem má být masivní podpora od všech výrobců a ne tomu házet klacky pod nohy. Pazourkovým nožem si tužku jistě také ořežu, ale nebude to přece jen lepší nožem s tenkou kovovou střenkou? Co je za tou hysterií kolem RT, to mi fakt hlava nebere. :­-(
Odpovědět0  1
Tak s takovým přístupem by jsme se nikam moc nepohnuli. Když přišlo AMD s tesselací, net byl plný superlativ o nové technologii, jaký je to převratný počin atd. atd. ­(zejména na jednom nejmenovaném webu byl jeden addmin jako v rauši :­-o ­). Uteklo několik měsíců a po hrách s tesselací aby člověk pátral. A přesto v současnosti je tesselace úplně běžnou. Takže ano, trvá to dlouho, než ­(pokud vůbec­) se nějaká nová technologie ujme, ale bez průkopníků by to nebylo vůbec. Ať už je NV jaká chce a můžeme nadávat na její cenovou politiku, myšlenky má dobré ­(např. zatracovaný G­-Sync, na kterém chtěla samozřejmě vydělat, ­"dokopal­" AMD k aktivaci Free­-sync, což pro spotřebitele je fajn, když je to ­"free­" :­-­) ­- ale bez NV by to nebylo nebo čert ví kdy­). Samozřejmě s RT může nastat situace jako s tesselací, NV je průkopník a AMD v něm bude v další generaci excelovat. Trochu ale nechápu jednu věc v diskuzích ­- stále čtu příspěvky proč NV nevynechala specializovaná cores, proč nezvýšila paměť, proč to a ono, protože potom by jejich GPU bylo levnější, ale ještě jsem neviděl jediný příspěvek, ve kterém by se polemizovalo, proč AMD zvolila drahý 7nm proces, drahé HBM2 paměti, proč takovou kapacitu, když by jiné parametry jistě vedly k nižší ceně. Pro mě paradox a zamyšlení, jakou marži tak může AMD z jejich grafik mít, což opět dále vede k zamyšlení, z čeho a kým je firma financována. Protože v současném světě ani kuře zadarmo nehrabe, je otázkou, co bude s koncovými cenami dál, osobně se obávám, že s levnými dedikovanými grafikami nastává soumrak ­(ne, Vega 56 ani 2060 levné nejsou, 2070, Vega 64 nebo 2080 už jsou mimo mísu pro většinu lidí ­(alespoň myslím :­-­) ­)­) a obě firmy se zaměří na lukrativní hi­-end a profi sféru. No co napsat na závěr, abych to ukončil ­- souhlasím s poslední větou, ať si každý koupí co chce. ;­-)
Odpovědět1  6
2060tka má výkon lehce vyšší než Vega 56 a cena bude srovnatelná ­(350 USD je při současném kurzu cca 9,7k, takže s přirážkou by se to na 11k možná mohlo i vejít­), ale to jen díky tomu, že AMD Vegu 56 zlevnila z původních cca 15­-16k na cca 11k. Na novinku slušná cena a zcela logická při uvážení, k jakému produktu konkurence je postavena. Ano, 8GB je jistě lepší ne 6GB, ale tohle není grafika na nějaký hi­-end, je to tak na 1080p ­(zase úplně stejně jako Vega 56, na 1440p už na ultra dochází dech oběma­). Na druhou stranu 2060 má DLSS a RT, byť se tomu posmíváš, ale podle mě jsou výsledky v Port Royale ­(https:­/­/youtu.be­/­-0FT8P3wB1I­) poměrně slušné, protože tohle je technologické demo, které má karty vyždímat ­"do mrtě­", ve hrách jistě půjde kvalitu redukovat na nějakou únosnější ­(hratelnější­) mez. A ano, osobně bych připlatil cca 3k a koupil 2070 ­(byť mám za to, že cena 2060tky půjde rychle dolů­).
Odpovědět0  12
mám jak SSD od Intelu ­(600p­) tak Avast, a update v pohodě. :­-­) Ale je fakt, že u Avastu nemám zapnutý Behaviour Shield.
Odpovědět0  0
Zdravý člověk. Napsal jste to hezky. Teď bych chtěl ještě vidět to procento závislých lidí na PC ­(obecně, nejen hrách­), kteří jsou zdraví ­(nemají nadváhu, netrpí výbuchy vzteku atd.­). Pro mě za mě, ať je závislost na hrách uznána za nemoc, ale léčbu ať si závislák HRADÍ SÁM.
Odpovědět0  0
díky jejich nenažranosti předali Číně, autoritářskému systému, technologie, které by jinak Číňané vyvíjeli několik desetiletí. A argument, že zboží z Číny je levnější, je zcela zcestný, stačí se jen zamyslet, proč je asi tak to zboží levnější a dospějeme k závěru, že jsme tady v Evropě a USA idioti, kteří nehledí do budoucna. Jestli si už nyní tady v banánistánu stěžujeme, že jsme jen montovna, potom vize do budoucna je ještě horší. :­-(
Odpovědět4  2
"To že druhou stranu začne podporovat Rusko­" ­- to se mám jako začít smát? V drtivé většině vznikly lokální válečné konflikty tím, že se tam, s odpuštěním za ten výraz, sr.l Rusák pod záminkou ­"osvobození utlačovaného lidu a nastolení rovnosti pro všechny­". A je zcela logické, že takové posilování vlivu v rozvojových zemích, kde vidina socialismu a komunismu vždy padla na úrodnou půdu, nenechaly Spojené státy bez odezvy, to by museli být padlí na hlavu. Že se to vždy zvrhne, to je samozřejmost, válka není nikdy ohleduplná k civilistům.
Odpovědět0  0
Přepadávat? :­-o A koho jako přepadli? Mám za to, že ať již šlo o WWII, Vietnam, Koreu, Afghánistán, Irák atd., tak to bylo vždy na vyzvání místní vlády. Můžeme polemizovat o Sýrii, kde je u moci masový vrah, ale to je tak vše, co mne napadá.
Odpovědět2  2
Tak já tedy nevím, nikdy jsem přetaktování nepotřeboval a jde tudíž kolem mne, ale není tohle spíše problém výrobců desek? Konkrétně v nedostatečném chlazení kaskády? To samé s napájením, to by snad měl řešit výrobce desky, ne? Co se týče VRM, na PCT měl OBR pěkný test, jehož výsledkem bylo, jestli jsem to dobře pochopil, že stačí mít v case dobrý airflow ­(OBR kaskádu tedy přímo ofukoval větráčkem, ale dobré proudění vzduchu ve skříni jistě udělá svou práci stejně­) a throttling se nekoná. V tomhle případě bych spíše tipoval, že výrobci základních desek chtěli rychle vydat produkty pro procesory, které jim Intel dodal v šibeničním termínu. Takže zhruba něco jako při vydání Ryzenu.
Odpovědět1  0
MS těžko něco zmohl, když mu AMD nedodalo Ryzeny v předstihu. Tady má máslo na hlavě AMD, což vlastně sami potvrdili. :­-/
Odpovědět0  6
konečně se dají srovnávat srovnatelné. :­-­) Jen mě zaráží ta spotřeba. i7 je ve Witcher nejvýkonnější CPU za současně nejnižší spotřeby, ale v ostatních testech spotřeby je to zcela jinak ­(hodnotu v klidu samozřejmě nepočítám­), zejména v porovnání se stejně konfigurovaným 1500X. To je dost zarážející. Co je důvodem?
Odpovědět0  0
někdo jako porovnává OS pro mobily a pro PC? :­-o Tak nějak mi to připadá jako úchylárna. ;­-)
Odpovědět1  0
No to by bylo smutné, aby nebyl, když je to 4C­/8T, zatímco ta i5 je jenom 4C­/4T. :­-)
Odpovědět1  0
tak bych docela váhal, co vůbec pořídit. Výkon toho Pentia, které je více než 3x levnější než oba další CPU a jen 2C­/4T, je velice dobrý. Pokud přihlédnu k tomu, že na běžné práce ­(net, office, email apod.­) bude jistě výkonný až až, tak osobně bych si šel do tohohle ­"outsidera­". :­-)
Odpovědět3  3
Prostě se mu zdá ta velikost na ITX až dost velká. A abych řekl pravdu, pro mě už je to také docela dost. Třeba teď mám SS Sugo SG13, která má rozměry 222 x 181 x 285 mm, a i tak bych rád viděl pár milimetrů ořezat. Na druhou stranu ty zmíněné case už jsou sakra blízko NUC a nevejde se do nich opravdu nic ­- ale pro někoho jako htpc či vyloženě kancelářského počítače, proč ne. Osobně preferuji dedikovanou grafiku, ale třeba pro mé rodiče NUC zcela dostačující.
Odpovědět0  0
Tak 69 USD bude 2.0k Kč? Tak to bych krapet přitlačil. 69 x 1,21 x 25,5 = ~2100 Kč. K tomu marži obchodníka a jsme bratru na 2.4­-2.5k. A to si ještě nejsem jistý, jestli se do ceny nepromítne clo. Takže jako pesimista bych s tou optimistickou cenou 2.0k byl hodně opatrný. AMD jistě bude, v duchu jejich tradice, o něco levnější, ale pochybuji, že to bude o nějakou závratnou sumu. Nu, počkejme na ceníky, omlouvám se za to přirovnání, ale uvádění nových AMD produktů už se táhne jako smrad. ;­-)
Odpovědět0  0
Prostě celkově ty články na mě tak působí, tak nějak silně MS negativisticky. ;­-)
Odpovědět0  0
nových verzí? Tak mě osobně ještě W10 doma nespadly a nevím, že by v práci na cca 15 desktopech + cca 10 ntb byly nějaké problémy se stabilitou. A to mají všichni admin práva. :­-­) Takže jediná věc, která běžného uživatele štve, je malá interakce systému s uživatelem při aktualizacích. A ještě taková technická ­- co máte na SHW proti WP? Opravdu jste tady jak agenti Googlu. :­-/
Odpovědět6  1