Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Magnatt
Souhlas, ale ta centrální banka se mnohdy nechová správně a v lepším případě také tápe a zkouší. BTC sice vychází z principu komoditních měn ­(omezenost­), ale určuje ji matematicky. Netvrdím, že je to dokonalé, ale lepší než co bylo a je, podle mého je ­(ukáže časový test­). Já si ani nemyslím, že je potřeba zrušit fiat, spíše jsme rád za konkurenci. Hlavní problém fiat měn je jejich monopol, z čehož pak vychází i nekontrolované zacházení ze strany vlád­/bank. Samozřejmě pod mandátem veřejnosti, která očekává manu z nebes. Občas ty finanční krize nejsou od věci, když se aspoň pár lidí z této iluze probudí.
Odpovědět3  1
Ale to je také jen půlka pravdy. Třeba v Byzantské řísi naopak zlatý standard a zcela výjímečná nemanipulace s váhou měny vedla k cca sedmiset letům ekonomické stability. Ale ano, ani kryté měny nejsou samospásné, a mají své problémy. A nejen proto byly nahrazeny fiatovým experimentem.
Nicméně i ten má své zásadní vady, proto přišlo BTC. Jistě opět, nejde o projekt, který by řešil všechny problémy světa. Ale má celkem slušnou šanci efektivněji nahradit pozici zlata ­(to tak uvolnit pro průmyslové využití­) a v čase se i tím prostředkem směny stát. Samozřejmě toto je běh na dlouhou trať, jde o klasické schéma sběratelský předmět>držitel hodnoty>směnný prostředek. BTC je konstruováno tak, aby zastalo zároveň poslední dvě stadia.
A to ohánění elektřinou je bohgužel směšné, ale dost lidí na to sliší. Je to standardně politická hra. Samozřejmě, že tím jak civilizace roste a používá čím dál sofistikovanější nástroje, také spotřebovává obhrovské množství energi, jehož potřeba neustále narůstá. Aktuálně mi přijde spíše zajímavější spotřeba AI. Ta podle mě enormě poroste. To zase bude keců :)
Odpovědět8  1
No toho titanu tam polde mě bude opět stopové množství, jinak by nemělo smysl o tom uvažovat kvůli ceně.
Jinak otázkou je jakým výpočtem se dojde ke 100%, pak by i tato hodnota měla smysl, vzpomínám si, že se dříve uváděla třeba i až 125% účinnost u speciálně navrhovaných elektrolýz, v čemž hrály důležitou roli nějaké okolnosti, či vedlejší účinky ­(třeba prostředí apod, přesně si to nevybavím už­), experimentálně se ale pochopitelně dosahovalo 85%.
Odpovědět0  0
je mi líto, že již nevyšly v tuto dobu, určitě bych si je pořídil, takhle jsme dal přednost Intelu; modely X2 6500 BE a X2 5050 by bývaly mými favority :­( , podle zatím min informací to budou dobré nejen herní CPU, to by AMD mohlo přinést slušné finance do prasátka
Odpovědět0  0
Ano, ale již dnes stojí nejlevnější 4jádrový procesor od Intelu méně než to co nabízí AMD, natož pak tento model, který bude i 45nm. Třeba si pak AMD mákne a vydá svoje 45nm již o prázdninách, ale to je asi zbožné přání.
Jinak by mě zajímala virtualizace a TXT, jak se tyto technologie projeví při práci na domácím­/herním počítači?
Odpovědět0  0
Tak by mě tedy zajímalo, jak se projeví snížení cache na výkonu u her, každopádně nechápu proč odebírají virtualizaci a ochranu v podobě TXT, i když je tu otázka využití v segmentu, kam tento produkt míří. Každopádně cena je naneštěstí pro AMD zdrcující, dobrý marketingový tah :(
Odpovědět0  0