Maker vytvořil miniaturní systém s čipem RP2040: formát palec na palec

Maker vytvořil miniaturní systém s čipem RP2040: formát palec na palec
, , aktualita
Nedávno jsme se dočkali nových miniaturních počítačů Arduino Nano RP2040 Connect založených právě na čipu RP2040, které jsou samy o sobě velice malé. Ovšem RP2040 Stamp jde ještě dál. 
K oblíbeným
reklama
Arduino Nano mají velikost 45 x 18 mm a obsahují USB port a někdy také již připájené piny (s příhlédnutím ke všemožným klonům), což z nich dělá oproti RP2040 Stamp dinosaury. Zde totiž mluvíme o malinké destičce ve tvaru čtverce o hraně 25 mm, na níž toho moc nenajdeme, a tak je označení Stamp (poštovní známka) vcelku trefné. 
 
 
Hlavní výbava je přitom stejná jako na Arduino Nano RP2040 Connect. RP2040 je založen na dvou jádrech ARM Cortex-M0+ s 264 kB vlastní RAM a podporou až 16 MB Flash, kterou tu také najdeme v samostatném čipu vedle. 
 
 
RP2040 Stamp vytvořil maker vystupující pod přezdívkou Arturo182, který umístil všechny potřebné piny (respektive otvory pro piny) po celém obvodu. Osobně si nejsem jistý, zda bude možné tento systém přes piny zapojit do standardního nepájivého pole, pokud má mít deska hranu skutečně o velikosti jednoho palce. V takovém případě budou její piny zřejmě až moc blízko u sebe, ovšem na druhou stranu se takový produkt stejně pro zapojení v nepájivém poli vzhledem k čtvercovému rozmístění pinů ani moc nehodí. 
 
Arturo182 zatím vytvořil několik málo testovacích verzí RP2040 Stamp, které jsou vybaveny krom uvedeného hardwaru také nezbytným resetovacím spínačem, obvodem pro nabíjení baterií LiPol a Neopixel RGB LED. Piny pro napájení, rozhraní USB a všech 30 GPIO máme umístěny po obvodu vždy po desíti. Stačí je tak vždy odpočítat od rohové značky. 
 
Pokud vás tento projekt zajímá, můžete sledovat jeho vývoj na účtu Solder Party.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny
Čínská firma Welian prodává robotického psa vybaveného senzory a umělou inteligencí. Ačkoliv se zatím jedná hlavně o hračku, v budoucnu by mohl pomoci při navigování nevidomých. Novinka, která příjemně překvapí svou cenu, zamířila k prvním zákazníkům.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86 Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86
Nvidia přichází s novým procesorem a chce konkurovat platformě x86 se serverovými procesory na bázi ARMu. Její nové CPU Grace má nabídnout až 10× větší výkon v HPC a výpočtech AI proti řešení DGX s procesory x86.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro
I na český trh se v tichosti dostala trojice novinek od Corsairu: kompaktní herní mechanika bez numerického bloku a dvě lehké herní myši, které jsou dostupné s podsvícením RGB i bez něj. Jaké jsou parametry a ceny?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován
Vypadá to, že vypuštění nových APU Ryzen 5000 pro desktopy už na sebe nenechá dlouho čekat, a tak se brzy dozvíme, zda ta budou k dispozici i pro volný prodej v maloobchodě. Mezitím tu máme model Ryzen 7 5700G.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce
Společnost Aaeon specializující se na malé desky pro komerční systémy si připravila speciální model s paticí LGA 1200, který je tak určen pro desktopové procesory Intel Comet Lake. Co taková 3,5" deska nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek