www.svethardware.cz
>
>

Manažer hesel LastPass byl napaden hackery, ti odcizili data uživatelů

Manažer hesel LastPass byl napaden hackery, ti odcizili data uživatelů
, , aktualita
Krádeže dat uživatelů různých služeb jsou už skoro na denním pořádku. Nyní tu máme službu manažera hesel LastPass, který na své síti identifikoval podezřelý provoz. Nakonec bylo zjištěno, že hackeři odcizili některé z dat uživatelů služby.
K oblíbeným
reklama
V posledních měsících je to už skoro na denním pořádkům. Každou chvíli se někdo nabourá do sítě někoho jiného a ukradne data uživatelů. Jen letos jsme takto měli americkou pojišťovnu Anthem, policejní sbor v Chicagu, další pojišťovnu Premera, data byla ukradena i americké vládě a Syřané hacknuli stránky americké armády. A to jen zlomek. Nyní došlo na manažera hesel LastPass. Byl detekován podezřelý provoz na síti a vyšlo najevo, že se zde pohybovali hackeři, kteří ukradli např. e-mailové adresy nebo autentizační hashe.


LastPass logo


K samotným heslům ale přístup nemají. Autentizační hash totiž vzniká 100 tisíci iteracemi hashovací funkce PBKDF2-SHA256, což je v podstatě nemožné prolomit. Praktickou možností je akorát tak slabé hlavní hleslo, které by útočník uhodnul metodou brute force. Přitom to není poprvé, co se hackeři dostali do systémů LastPass, stalo se tak již před čtyřmi lety.

Zdroj: cnet.com, pcworld.com
reklama
Nejnovější články
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021 Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
Dnes, aktualita, Jan Vítek