reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Marenek
ta nemá wifi. Canon PIXMA MG5350 má wifi i oddělené inkousty a zatím spokojenost.
Odpovědět0  0
"odjakživa­" platí: 1­/2 = 0,5
Odpovědět0  0
měl bych problém s tím, že podle specifikací USB to nemůže fungovat ;­-)
Odpovědět0  0
dle našich zákonů pokud vím netřeba k reklamací žádného takového dokladu. stačí svědek nebo čestné prohlášení.
Odpovědět0  0
"16 GB solid state internal storage"
Odpovědět0  0
když si otevřeš noviny tak si taky odsedáváš, abys je viděl celý zároveň?
Odpovědět0  0
Tenda W168R má ;­-­)
ale to je jedinej, kterej jsem s něčím takovým kdy viděl.
Odpovědět0  0
VŠECHNO je China ty bláhový...
Odpovědět1  0
já koupil W168R Wireless Router ­(802.11b­/g, 54Mbps, 1x WAN, 4x LAN, 1x Int. Ant.­) a na n­-boxu prostě ­(v limitu­) nerozchodil. tak jsem to vrátil... a částečně zanevřel.
Odpovědět0  1
no a co se testování navigací týče, nikde jsem ještě neviděl srovnání, jak se ta která nvigace zachová v některých konkrétních situacích.
Odpovědět0  0
já nevidím až takový problém obejít třeba pět domluvených známých s různým připojením. nemusím nic kupovat.
Odpovědět0  0
aktualita? toto je zpráva stará skoro měsíc :­-­(
a co se nahrazování křemíkových čipů týče k tomu jen vodivá vrstva nestačí ­- je třeba polovodič! počítá se proto s dalšíma dvěma vrstvama...

Odpovědět0  0
to by mě zajímalo, jak pak v test­-labu testujete třeba navigace do auta ;­-)
Odpovědět0  0
"Možnosti prakticky kompletně pokrývají trh a dá se očekávat, že v 99,9% případů se bez problémů připojíte.­" ­- jak velký by byl pro vás problém router skutečně na několik nejrozšířenějších poskytovatelů připojit? znovu se ptám: co n­-box? s tendou jsem měl problém.
Odpovědět0  0
toto mě tak nebaví :­-(
Odpovědět0  0
jde tento tonda bez problémů připojit k n­-boxu? zkoušel jsem jeden levnější model a bez úspěchu.
Odpovědět0  0
opravte si tu poznámku o vysoké ceně dotykových displayů, to přeci už není pravda. co eee top a spol?
a se staxsose souhlasím, že pro běžnou ­"kancelářskou­" práci s desktopem to nebude, stejně jako ovládání hlasem. ale je naopak spousta věcí, které by se naopak mnohem snáz a přimočařeji bude ovládat dotykem. nemluvě o tom, že nikdo netvrdí, že bude takový monitor stát půlmetra přede mnou na stole...
Odpovědět0  0
proč ­"silně spjato s hraním her­"? viděli jste vojenský trenažér na řízení náklaďáku? ta věc má monitorů 13! ­"obyčejný­" trenažér osobáku má 3, aby to k něčemu bylo. imho hry na tom uvidíte na výstavách, ale v praxi to bude pro velíny a trenažéry.

a jeden velký monitor? oproti samostatným nelze postavit třeba do oblouku. natož aby měl na šířku třeba 11520 px :­-D
Odpovědět0  0
to by bylo trochu nefér
Odpovědět0  0
co na to češtináři?
Odpovědět0  0
nemůžeš se na to koukat českejma očima. spousta lidí si opravdu raději koupí něco co má minimálně auru něčeho absolutně dokonalého a designově i technicky vymazleného.
Odpovědět0  0
na starým PIII­/500 MHz Dell GX1 přehraje Mandriva DVD i DivX. proč by to tato krabička nemohla zvládnout?
Odpovědět0  0
přesně tak
Odpovědět0  0
přesně tak, vl­-bus by zmínen být měl. byl to docela technologický poskok. také je zavádějící tvrdit, že ISA skončila s PII. mám doma jedno PIII...
Odpovědět0  0
jen si to po sobě přečíst
Odpovědět0  0
méně subjektivity, na tu není nikdo zvědavej. znám spoustu lidí, co nedají na navigaci v mobilu dopustit ­- mají ji pořád sebou. já osobně zase jestli vůbec, tak potřebuji navigačku do auta. v lese si vystačím s turistickým značením a buzolou ;­-­)
není mi taky jasné, proč by mělo být GPS horší v mobilu, než v ­"hodinkách­".
a co se principu týče, už jsem četl lepší článek v Yachtingu ­(nebo takovém něčem­).
a ­"externí GPS modul­" se každopádně nerovná ­"kapesní navigace­".
Odpovědět0  0
kolegové kutilové mají spousty zábavnějších řešení, třeba http:­/­/blog.makezine.com­/archive­/2009­/03­/credit_card_iphone_stand.html :­-)
Odpovědět0  0
řek bych, že z poloviny pravdu máš. ale úžasný objevy, i ještě úžasnější, se dělali i před vyhlášením krize... já bych to viděl spíš optimisticky ;­-)
Odpovědět0  0
já si jen říkám, proč k takovému něčemu nepoužít akcelerometry.
Odpovědět0  0
opravdu škoda, že neexistují žádné kricí fólie a podobné věci. že? ;­-)
Odpovědět0  0
'vypoustí­' není o moc lepší než ­'vypouští­' :­-(
Odpovědět0  0
...ono to v podstatě není nic jiného než interaktivní on­-demand tv, ve které se ­"film­" tvoří v real time. všechno k tomu potřebné tu už je. i když teď to zní celé trochu divně, tak za 10 let to bude normální ;­-)
Odpovědět0  0
co zase ta nečeština v titulku?
Odpovědět0  0
jo a TR zmiňuje hned v úvodu zajímavější využití než mobily: ­"It could be particularly useful where rapid power bursts are needed, such as for laser weapons or hybrid race cars.­" ;­-)
Odpovědět0  0
je zajímavé sledovat probublávíní informací

11.3. http:­/­/web.mit.edu­/newsoffice­/2009­/battery­-material­-0311.html a http:­/­/www.technologyreview.com­/energy­/22280­/

12.3. váš zdroj http:­/­/www.techpowerup.com­/ citující mit.edu

13.3. shw

kdy si toho všimne technet a živě? ;­-­)

Odpovědět0  0
a půjde tam přijít i s některým z jejich zmetků a omlátit jej tam někomu o hlavu? této služby bych opravdu rád využil :(
Odpovědět0  0
mám za to, že tablet je pořád ještě něco jiného a tady jde o tablet pc.
Odpovědět0  0
s tím bych i souhlasil. zkoušel jsem i třetí monitor, spíše ze zajímavosti jak si s tím wokna poradí, ale už jsem nevěděl co s ním ;­-­)
http:­/­/kabinet.cz­/stuff­/hplp2465­/working_on_24%2615%2617­(test­)inches.jpg
ale našli se i případy, kdy se opravdu využil.
Odpovědět0  0
přesně tak. 2 monitory jsou na grafikování a détépání výborná věc. pánové u adobe se vyžíají ve zvětšování počtu různých okýnek a z neustálého přepínání musí člověk zákonitě zblbnout. sám jsem si velmi rychle zvykl na kombinaci širokých 24­" + starých 15­". na velkým pouze ­"obrobek­", na malým všechny používaný paletky. a mám samosebou srovnání i se stejnou prací na 19­" ­- ta 1­/3 produktivity by mohla odpovídat ;­-)
Odpovědět0  0
stačí si projít popis na zdroji...
Odpovědět0  0
jako obvykle chybí přeložená podstata věci: ­"Google is able to offer the offline Gmail access by utilizing Google Gears in the browser window so users get the same layout and presentation they are used to with the online only Gmail service.­"
Google Gears ­- už chápete?
Odpovědět0  0
co není teď, bude zítra.
už se těším na použitelnou kartičkovou kamerku :)
Odpovědět0  0
po osobních zkušenostech s neodstranitelnými trialy symantecu obracím oči v sloup. o to víc je zajímavější toto http:­/­/blog.makezine.com­/archive­/2009­/01­/installing_os_x_on_eee_unpatched.html
Odpovědět0  0
prosímvás kde jste byli na tom, že jde o statistiku usa? možná jsem to přehlíd, ale...
Odpovědět0  0
podle http:­/­/www.technologyreview.com­/computing­/21711­/?a=f je celkem možné, že OLED předběhnou jiné technologie. třeba se i nakonec ukáže, že OLED je jen slepá cestička ;­-)
Odpovědět0  0
kdyby blbci zadeklovali kabeláž, je to přesně to, co by chtěla jedna má známá. taky to není o moc ošklivější než ten počítač s lcd, co mám na stole před sebou. hlavně že postupně i výrobcům aspoň částečně dochází, že pc nemusí být stupidní bedna, kterou přebarvení nijak zvlášť nezkrášlí. a na třetí stranu ­- nemáte ani tušení, jaký požadavky vznášejí třeba různý odvětví průmyslu. určitě si to nevycucali z prstu.
Odpovědět0  0
jak ­"Za co přesně si ale toto řešení zaslouží označení DIY, to mi poněkud uniká.­"? je to skládačka. objednám si díly a doma si je sešroubuju. jako každdý jiný pc ;­-­) samosebou je to hlavně zase marketing, nějak se odlišit...
Odpovědět0  0
známého ip4500 tiske vesele rok ve skoro profi zápřahu neoriginálníma inkiustama z lahviček na hadičkách ­(upravuje to jakási firma­). žádné problémy nezaznamenány, cena tisku zlomková.
Odpovědět0  0
starší HP byly opravdu nezničitelné ­- sám jsem kdysi koupil starší HP III a dalších několik let běžně používal a plně funkční, když už parametry nestačily, poslal dál.

a že ­"Xerox 3110 ?­- tragédie­" se nedivte, když je to Samsung. mám 3130 takže vím :­-(
Odpovědět0  0
jak jinak by taky herní ovladač měl vypadat? ;­) vezmi si ale hry na wii. ni 3d graficky světobornýho a srandy kopec. a použití není přeci vázaný na eee. a oproti wii to je s accelerometrem technologicky dál.
Odpovědět0  0
marku, prosímtě, není vždy od věci něco přeložit doslova: ­'11­" 16:9 Sony XBRITE­-DuraView LED­-backed LCD display­' není ­'11­" led display­'. led display vypadá takto http:­/­/www.gme.cz­/cz­/index.php?page=product&detail=512­-927 ;­-)
Odpovědět0  0
nagooglil jsem odpověď na tvoji první větu: ­"Apple is an Intel customer. Intel has a new chip. Therefore, Apple will use Intel­'s new chip.­" :­-D

samosebou jak to nakonec dopadne je pro nás smrtelníky ve hvězdách ;)
Odpovědět0  0
tak si prosímtě pěkně nahlas odpověz: na jakém procesoru běhají poslední generace macků?
Odpovědět0  0
přátelé, asus přeci subnotebook nevymyslel. už ­"dávno­" byla spousta zajímavějších, schopnějších a přitom i menších zařízení, ale za nesnesitelné ceny. eee je první subnotebook za jakž takž akceptovatelnou cenu.
Odpovědět0  0
další info tu http:­/­/www.technologyreview.com­/Infotech­/20788­/
zajímavé je z čeho se ­"skládá­" navýšení ceny.
Odpovědět0  0
ty XP zaberou 0,5 GB.
Odpovědět0  0
čo to boha táraš? ukaž specifikace těch omezení. když píšeš desky tak myslíš bios?
Odpovědět0  0
možná bylo lepší přeložit zdrojovitější zdroj http:­/­/techon.nikkeibp.co.jp­/english­/NEWS_EN­/20080502­/151303­/ který vrhá třba na ­"hybridní pumpu­" zcela jiné světlo. i číselný údaj v SI tu máme!

The new fuel­-cell system is direct methanol type and uses methanol as fuel. Also, it is an active fuel­-cell system, which controls fuel supply with a pump. The system is hybrid type with the output supplemented by a Li­-polymer secondary battery. And it can deal with steeply rising peak powers of mobile devices.

Though Sony did not reveal the output density of the system, its instantaneous output can be as high as 3W, the company said.
Odpovědět0  0
to je nějaká blbost. čím podstatnám se podle tebe liší mass storage klíčenka od mass storage 320GB hdd v boxíku?
Odpovědět0  0
já si tuto sice jen otlapkal, za to na spektráku jsem taky paměť několikrát naplnil ­- řeknu ti, ta na spektráku je lepší!
Odpovědět0  0
prosím vás najděte si nějaký aktuálnější zdroj. jste ­"pozadu­" o nějaký ten týden. teď psát o mezispojích když tu máme zprávy o funkčních uhlíkových tranzistorech?
nebylo by lepší sepsat jednou za 1­/4 roku shrnující článek o výsledcích výzkumů dotýkajících se oboru? za tu dobu by také některé kachýnky vyprchaly...
Odpovědět0  0
nebyla by odvěci zmínka, že jde o LCD z řady 940 ­(Fn jste ostatně recenzovali, B mám na stole ­- vnějšek i menu vypadají stejně­) a dát je do vzájemných relací. nestudoval jsem podrobně parametry, ale zjednodušeně je UX jakoby B s USB­-video vstupem navíc.
místo nimrání se v parametrech zastaralého průměrného kancelářského TN LCD bych uvítal více podrobností o použitelnosti USB. třeba na jaké nejslabší konfiguraci je použitelný. kolik užere driver paměti a výkonu počítači, kolik jich jaký počítač utáhne... prostě ty věci, proč by měl být tento kousek zajímavý. hry ani video to nejsou.
Odpovědět0  0
pro srovnání ­- co ta 26­" před rokem skoro stála 24­" PVA.
Odpovědět0  0
kdyby tam nebyl ten zdeformovaný pohár a už vůbec ne ty strašný otazníky, tak ok.
Odpovědět0  0
vypadá to, že dali Stone Plus ­(stejná tlačítka i funkce­) do jiné krabičky rovnou s usb konektorem. a slevnili.
Odpovědět0  0
nepletu­-li se, spustí se něco embeded ­- v rámci toho postu ;)
Odpovědět0  0
ano, zcela jiná kategorie ­- opravdový počítač ;­)
a když už srovnávat lifebook s eee, tak pak mazla U810 http:­/­/www.pocketables.net­/2007­/11­/fujitsu­-lifeboo.html :D
Odpovědět0  0
dají se už tonery samsungu a xeroxu zaměnit, nebo je tam stále zabudvané rozlišovací kurvítko? <http:­/­/www.kabinet.cz­/stuff­/hw­/toner_xerox_samsung­/>

nicméně samsung si u mě reputaci tak pošramotil, že už od něj nic nechci :­-­(
<http:­/­/www.kabinet.cz­/stuff­/samsung_dvd­-hr757_se_kousl­/>
Odpovědět0  0
...a než bude displayport opravdu běžný, už budou zase strašit s něčím novým ;­-)
Odpovědět0  0
nepůjde náhodou o LCD pro notebooky? o nějaký palec menší LCD notebooků mají stejné rozlišení jako LCD stolní.
Odpovědět0  0
promiňte ale toto je nejhloupěji znějící verze této informace, kterou jsem přečet :­-­( a hlavně nikoho nejmenovat, že?
Odpovědět0  0
potvrzuji žádné padání. to autor asi opsal z živě.cz ;)
Odpovědět0  0
těch tisícovek ušetříš víc, připočti třeba office. a bylo by záhodno přestat tvrdit nesmysl, že linux je nutně méně user­-friendly.
Odpovědět0  0
znám osobně příliš mnoho lidí kterým Visty příliš hnusně zhučeli a vzali ssebou příliš mnoho dat na to, aby se to dalo omluvit. A to všechno platící zákazníci, žádní laboranti.
Odpovědět0  0
toto už tu bylo s mobilama. dokonce v tom byly nějaký semínka, že se dal starej mobil zasadit ;­-)
Odpovědět0  0
promiňte, ale to je text jak z technetu.
Odpovědět0  0
kdybych měl volit mezi 500g a touto novinkou, sáhnu po 500g. s tím neuděláš chybu. na druhou stranu za 1500,­- se dá pořídit i něco novějšího ­- ale kdoví jak funkčního. zkus ukecat 500g na litr ;­-­)
na třetí stranu ten zomax pořízený na jaře za 1100,­- má celkem dobrý reference a dělá taky co má. na čtvrtou stranu když tomu moc nehovíš, nech si ten asus a když to funguje tak na to vážně nehrab.
Odpovědět0  0
500g některé věci neumí, ale má 2x USB, se kterýma umí ftp, webcam a printserver.

tato hračička mi popisem i cenou až podezřele připomíná zcomax http:­/­/www.zcomax.cz­/Wa2204atx.aspx

pokud ti to s asusem funguje, neměnil bych to.
Odpovědět0  0
výpálím­-li dvd­-ram­/­-rw v režimu rv, tak můžu editovat přímo to dvd. velmi zajímavá funkce v kombinaci s hdd kamerou.
Odpovědět0  0
AMD mělo v jedočipu 486! tady na tyto fousy připoj LCD, tady na tyto matici klávesnice, tady toto je IDE... takže ne že by to nedělali... jestli chceš jednočipovej počítač, kup si ­"telefon­" ;­-)
Odpovědět0  0
design této tiskárny mi připomněl minibox od xeroxu. a vzhledem ke spříznění ­(asi oem výroba, ne?­) minimálně některých tipů tiskáren samsungu a xeroxu...
v závěru je cena srovnána s ­"nejlevnějšími laserovými řešeními­", což jsou ovšem GDI tiskárny ­- pozor, to je úplně jiná podliga!
Odpovědět0  0
pokud jsem nepodlehl nějakému mámení, web o tom je http:­/­/www.microbialfuelcell.org­/. podle něj není na MIT výzkumný tým MFC. ani na ­"zpravodaji­" MIT http:­/­/www.technologyreview.com­/ o tom nic nepíšou ­(zato je tam o produkování vodíku řasama a podobné úžasnosti­). samozřejmě nevylučuju, že takovouto věc sestrojili i studenti MIT, ale zřejmě ji nevyvinuli. To přebírání zpráv...
Odpovědět0  0
přijde mi to jako velmi zajímavá věc.
Odpovědět0  0
jednoduší odpověď ­- protože to lidi kupujou.
Odpovědět0  0
Prosím vás, učešte tu zprávu trošku líp jazykově. Trhá mi to uši, jak si to slabikuji. Slovíčko ­"designovat­" je jazyková sabotáž a vůbec by neuškodilo použít správné technické označení takového přístroje ­- _tenký_ klient. A ­"Windows XP embedded­" neznamená ­"je obsažen­", ale je to ­"speciální odrůda­" OS. Ráno moudřejší večera ;­-)
Odpovědět0  0