Mass Effect Legendary Edition: to pravé pro období nedostatku

Mass Effect Legendary Edition: to pravé pro období nedostatku
, , aktualita
Pokud zrovna hledáte novou herní výbavu a rozhodně se vám nechce utrácet přemrštěné částky za nové grafiky a ještě se o ně prát, jedna možnost je prostě na upgrade zatím zapomenout a využívat to, co je k dispozici. 
K oblíbeným
reklama
A právě pro takovouto dobu se bude velice hodit ohlášený Mass Effect Legendary Edition, který sice bude čítat i nejnovější třetí díl a s vylepšenou grafikou, ale to samozřejmě neznamená, že bude mít krvavé nároky.
 
 
Od vypuštění Mass Effect 3, který bude logicky z hlediska grafiky nejspíše pozměněn nejméně, nás už přitom bude v květnu, kdy Legendary Edition přijde na trh, dělit plných devět let. V tu dobu byly horkou novinkou karty GeForce GTX 600, čili první generace Kepleru s výkonem 3 TFLOPS v případě jednočipové hi-endové GTX 680, což už téměř odpovídá naprostému low-endu generace GTX 1600 (Turing) anebo pomyslné kartě na půli cesty mezi Radeonem
RX 560 a RX 570. Jaké jsou ale oficiální požadavky na hardware v případě Mass Effect Legendary Edition? 
 
Mass Effect Legendary Edition - minimální požadavky na PC:
 • Operační systém: 64-bit Windows 10
 • CPU: Intel Core i5 3570 nebo AMD FX-8350
 • Paměti: 8 GB
 • GPU: NVIDIA GTX 760, AMD Radeon 7970 / R9 280X
 • GPU paměť: 2 GB
 • Úložný prostor: alespoň 120 GB

Mass Effect Legendary Edition - doporučená konfigurace PC:
 • Operační systém: 64-bit Windows 10
 • CPU: Intel Core i7-7700 nebo AMD Ryzen 7 3700X
 • Paměti: 16 GB
 • GPU: NVIDIA GTX 1070, AMD Radeon Vega 56
 • GPU paměť: 4 GB 
 • Úložný prostor: alespoň 120 GB
My se bohužel opět nedozvíme, k čemu se dané konfigurace vztahují, ale mělo by snad jít v prvním případě o hraní ve Full HD při cca 60 FPS a v druhém o 4K při stejné snímkovací frekvenci. A dalo by se říci, že požadavky budou v případě CPU poněkud nadnesené až nelogické. Především jde o doporučené procesory, kde máme starý čtyřjádrový Kaby Lake na straně Intelu a mnohem modernější osmijádrový Zen 2 v případě AMD. Zvládne tak série Mass Effectu efektivně využít 4C/8T procesor, nebo i 8C/16T procesor? Vzhledem ke stáří her to bude pochopitelně spíše to první. 
 
Doporučené grafické karty, zvláště pokud má jít skutečně o 4K, vypadají ale jako vcelku odpovídající výběr a co se týče 120 GB na disku, zde je třeba si uvědomit, že jde o soubor všech tří dílů a rovněž i všech DLC (až na jedno, jehož zdroják byl ztracen), čili 120 GB je sice dost, ale s tím se nedá nic dělat. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala