Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od mch81 (2)
Ještě může zkusit to koupit v Evropě, tady by jim nějakých trapných 90 dní záruční doby asi neprošlo.
Odpovědět0  0
O peníze přijde akorát ten, kdo to prodá. A člověk by se měl rozhodovat spíš podle toho, jak kvalitní je ta firma než jenom podle ceny. Pokud to plánuje držet dlouhodobě, tak jsou ty výkyvy nezajímavé...
Odpovědět5  0
To nevím. Na jednu stranu bych čekal, že to budou mít podobné a mohli by na tom fakt jet všichni, na druhou zákony mají různé a liší se třeba i daňové sazby v rámci různých států... Každopádně kdyby to bylo jednoduché přemigrovat, tak to asi udělali. Na cobolu doteď částečně jedou taky minimálně některé klasické banky.
Odpovědět0  0
Tak je možné, že už někdo sw napsal, to neodporuje tomu, že se to musí na něco jiného převést. Na druhou stranu, tyhle sw budou obsahovat dost pravidel daných legislativou, takže nějaký přenos do jiné země stejně nebude tak jednoduchý a řada věcí by se stejně musela upravit, aby to odpovídalo pravidlům jinde. Druhá věc je, že buď to vezmete se zdrojáky ­(což země nemusí chtít dávat ostatním, je pak jednodušší ten systém třeba napadnout, když víte, co je v něm a jednodušeji najdete chyby­) nebo bez nich ­(a pak jste zase závislý na nějaké jiné zemi, navíc si dáváte do vlastní infrastruktury kód někoho jiného, což může být riziko­).
Odpovědět0  0
Asi nejde jenom o hw, ale i sw, který by museli napsat znovu. Ani se nedivím, že se do toho nikomu nechce...
Odpovědět0  1
Třeba se dřív tolik neřešily finance jako teď. Udělat bezpečný a naddimenzovaný systém se dá pořád, ale ty vynaložené prostředky nemusí odpovídat reálnému přínosu, tak se to spíš tolik nedělá.
Odpovědět1  1
"drandí s vozítkem po Marsu­" mi přijde poněkud přehnané pro něco, co jezdí možná pár metrů za hodinu a na příkazy reaguje nejdřív za 2,5 minuty :­-)
Odpovědět0  0
U sw bývá problém, že jak se do něčeho hrábne, tak se rozbije něco jiného. A někdy se to zjistí až po delší době... To je asi fakt bezpečnější to napsat znovu, pak lidi alespoň ví, co to dělá. Na druhou stranu to jsou zase další náklady navíc, co zákazník platit nebude chtít...
Odpovědět0  0
Tak můžete mít omezený rozsah adres přidělovaných přes DHCP a věcem mimo nastavit fixní adresy, ale taky mi přijde jednodušší to nastavit na jednom místě než to řešit u každého zařízení extra. Alespoň je pak vidět, co už je nastavené.
Odpovědět1  0
Asi se řídí heslem ­"dokud to funguje, tak se na to nesahá­".
Odpovědět4  0
Pochybuji, to bude fungovat jinak. AGP je port ­(propojení dvou zařízení­), PCI je sběrnice ­(víc vzájemně propojených zařízení­), takže se musí řešit třeba kdo může kdy vysílat. Ta komunikace vypadá jinak a propustnost je taky odlišná ­(AGP začínalo tam, kde PCI končilo­). To už spíš to nějak naroubovat na PCI Expresss. Ale hlavně, proč by to dneska někdo dělal?
Odpovědět0  0
To už člověk musí mít prakticky celou sestavu... cpu a paměti jsou taky jiné
Odpovědět0  0
To dítě z článku bylo pětileté a spolklo to. Holt nikdy nevíte, co je napadne. Vyndat to zřejmě zkoušeli a nešlo to

"Protože magnety, se kterými je tak skvělá zábava, hrajou dost nefér hru. Jednak jsou mnohem silnější než magnety, které má lékař k dispozici na té své endoskopické hadici a zároveň ty super kuličky výrobci opatřili dokonale hladkým, elegantně kluzkým, a pro klíšťky endoskopu neuchopitelným povrchem. Pokud k tomu všemu kuličky stihnou vrůst do tkáně a v tichosti si tam erodovat, nedávají endoskopistovi příliš šancí na úspěch. Vytáhnout pozpátku, nerušeně, stejnou cestou, kterou se dovnitř dostaly, prostě nejdou"
Odpovědět0  0
Podle https:­/­/en.wikipedia.org­/wiki­/3dfx_Interactive ty novější modely používaly AGP, to už si asi dneska stejně nepřipojíte...
Odpovědět0  0
Tak tyhle ­"hračky­" se malým dětem dávat nemají... to platí nakonec o všech malých věcech u malých dětí. Jedna kulička asi není zásadní problém, to by nejspíš prošlo. Pokud nezůstane kvůli váze v žaludku. Pokud jich sní víc, tak je to horší v tom, že se spojí dohromady. V lepším případě budou na jenom místě u sebe, v horším může být každá v jiné části střev a přitáhnou se k sobě přes ta střeva, což je ještě horší. V nose to příjemné nebude, ale alespoň to neohrožuje život.
Odpovědět0  0
Resenim je po pripojeni vpn restartovat pc :­-)
Odpovědět0  0
Kdyby pes chtěl, tak majitel neuvidí ani psa, ani dron...
Odpovědět2  0
Fúze není hoření ­(reakce s kyslíkem­).

Jinak nic neuniká, to vysvětlení proč velké hvězdy skončí dřív najdete v každé literatuře, tam fakt o nic jiného než gravitaci a fúzi nejde. Gravitace stlačuje materiál k sobě, roste tlak a teplota a tím se zažehne fúze, která dodává energii a tím se snaží materiál rozpínat. Život hvězdy je souboj těchto dvou sil. U hmotnějších objektů je gravitace silnější, tak to ten proces urychluje. Ty hodně velké hvězdy vydrží třeba miliony let, ty nejmenší mají životnost i v desítkách miliard let, takže třeba ani ještě nevyhasly. Ale to je asi spíš teoretické, co jsem teď našel, tak nejmenší objevená má být stará asi 13 mld.
Odpovědět0  0
Jenže to jsou různé problémy. Počasí je chaotický systém, kde aktuální hodnota závisí na počátečních podmínkách a drobné změny vedou k odlišným výsledkům. Když chcete simulovat třeba tekutiny ­(plyny a kapaliny­), tak to stačí brát statisticky a nemusíte simulovat jednotlivé molekuly, abyste dostal použitelný výsledek. U Slunce asi nebude jednoduché předpovědět, kdy a kde vznikne sluneční skvrna, ale víte, že někdy vzniknou a jak to Slunce bude za pár miliard let vypadat.

Nebo třeba u lidí ­- těžko můžete odhadovat, komu konkrétně se narodí za dva roky v ČR dítě. Ale statisticky víte, že těch dětí bude řádově sto tisíc, protože se to tak dlouhodobě chová. U těch hvězd je to ještě jednodušší v tom, že ten proces je celkem jasně daný a nemá to co rozhodit. Když budete doma topit uhlím, tak asi taky víte, jak dlouho jeden kg vydrží a kolik tepla z toho bude.
Odpovědět0  0
Celý život hvězdy logicky pozorovat nejde, ale dají se pozorovat podobné hvězdy v různých fázích života, z toho vznikly ty aktuální modely. Fyzikální zákony platí stejné, takže pokud budou mít podobnou hmotnost a podobný materiál, tak ten jejich život bude vypadat podobně.
Odpovědět0  0
Ale fúzi lidé zvládli už někdy v padesátých letech, říká se tomu vodíková ­(nebo termonukleární­) bomba. Akorát to neumíme řízeně a v malém objemu. Ty hvězdy se pozorují pár století, ale zase v různých fázích života a dalo se pozorovat i pár konců, takže o tomhle bych nepochyboval. Jinak je jednodušší předpovědět, kde bude třeba Mars za deset tisíc let než jestli zítra ve 14:00 zmoknete.
Odpovědět0  0
Ty scénáře jsou na základě pozorování, jak to funguje jinde. Takže bych jim celkem věřil... Fyzikální zákony platí všude. Pokud nezvládneme vyrábět nebo někde jinde získat nějakých 700 milionů tun vodíku za sekundu a dopravit to na Slunce, tak dřív nebo později skončí.
Odpovědět0  0
Kdyby měl člověk dodržovat pravidla a nosit ty jednorázové do práce, tak mi vyšlo, že jich potřebuje tak 10ks na den. Což jenom u nás budou desítky milionů denně.
Odpovědět2  0
Všechno, co je blíže než Mars Slunce časem zničí. Asi i ten Mars.
Odpovědět0  0
Měli ho zavřít, když už dodal ty důkazy...
Odpovědět0  2
Je to presne naopak, ten algoritmus sam neumi nic. Dnesni AI se nauci na datech a pak dokaze dodat vystup pro nova data, ktera nevidela.

Proste AI je jako mozek ditete, co nic neumi. Ale ma potencial toho zvladnout hodne, pokud dostane casem odpovidajici vzdelani.
Odpovědět0  0
Jinak nevím, jaký problém by to mělo způsobit? Pochybuji, že někdo bude mít problém nanést pastu a zároveň se nebude bát instalovat procesor a chladič.
Odpovědět1  0
A pokud chce někdo vyměnit procesor, tak si koupí i nový chladič nebo jak? Navíc existuje hromada past a každému může vyhovovat něco jiného, tak by to vedlo k tomu, že část lidí tu dodávanou pastu sundá a stejně si tam dá svoji, akorát s tím bude mít víc práce. Podobně se ke dražším procesorům už snad ani nedávají chladiče, protože spousta lidí si stejně kupovala lepší ­(někdy je ta cena i vyšší než ty nejlevnější procesory­). Skříně se už taky prodávají převážně bez zdroje, před časem byly skoro všechny s nějakým levným zdrojem typu Euro Case a bez se toho moc koupit nedalo.
Odpovědět2  0
Ne, ta ji tam prida :­-)
Odpovědět0  0
>> Apple I byl původně znám prostě jako Apple Computer a vytvořil jej Steve Wozniak na popud Steeva Jobse, jejž napadla tehdy ještě velice neotřelá myšlenka prodávat lidem počítače

Nejdriv zacal Wozniak stavet pocitac z tim, ze bude rozdavat plany na vyrobu, prodavat to chtel Jobs az pozdeji...
Odpovědět0  0
Při 7200 RPM je to 120 otáček za sec, takže jedna otočka je asi 8ms, kdy to v nejhorším případě musí čekat. Takhle by se ten čas snížil na půlku. Ale jak píšete, jsou tam i jiné věci, na které se čeká.
Odpovědět0  0
To nevadí, že by to četlo jinou stopu. Já to myslel mít nezávislé. U klasického disku se při čtení musí v nejhorším případě čekat skoro celou otáčku, než se tam dotočí odpovídající sektor, takhle by to bylo maximálně půl a četla by to ta hlava, ke které se to dotočí rychleji.
Odpovědět0  0
To je jak kdyz se psalo u flashek, ze pouzivaji rozheani usb 2.0, takze zapis az 50MB­/s nebo kolik. U USB 3.0 uz jdou ty limity takove, ze to uz snad nepisou.
Odpovědět0  0
Me napadlo uz davno, proc ty hlavy nedavaji i na druhou stranu osove soumerne, takze by na cteni stacilo pul otacky... Nekdo mi na to odepsal, ze by tomu snad vadily vibrace z tech druhych hlav, ale kdo vi...
Odpovědět0  0
Jestli se ten dron fakt zbláznil, tak třeba ani nic nezaplatí a bude žalovat výrobce. Ale spíš bych řekl, že buď kecá nebo třeba doletěl tak daleko, že vypadl signál a pak to nešlo ovládat, tak tam dron přistál.
Odpovědět0  0
Holt školácká chyba, měli přepsat i ten hash...
Odpovědět0  0
To je blbé no. Ale jestli je to štěně a nějaká malá rasa, tak si za pár dní zvykne a dá pokoj. Nejspíš se ten pes bojí, že ho smečka opustila, tak takhle kňučí a vyjí. Ale časem to třeba pochopí. Nicméně já bych kvůli tomuhle psa nechtěl, aby pak byl celý den zavřený doma...
Odpovědět0  0
Taky záleží na tom, kolik člověk najede kilometrů, na každodenní dojíždění desítky km to asi výhodné nebude. Ale pokud někdo auto potřebuje jednou za týden, auto samo přijede a pak odjede, tak to může vyjít i levněji než to auto vlastnit a platit povinné poplatky.
Odpovědět0  0
Elektrická auta už existují snad déle než těch 50 let...
Odpovědět0  0
Pak ještě chybějící mezera za čárkou a přebývající čárka před bych.
Odpovědět0  0
Jenže oni tu za každou cenu tlačí něco, co má v řadě věcí horší vlastnosti a negativa moc nezmiňují. Ať jde o elektromobily nebo soláry, větrníky atd. Až se to bude používat ve větším množství a začne hromadně končit životnost, tak to bude ještě zajímavé.
Odpovědět1  0
Děkujeme za názornou ukázku :­-)
Odpovědět2  0
Tady si to alespoň po sobě opraví, jinde píší ptákoviny jako spotřeba ve Wattech za hodinu, chyby tam nechají a ještě se hádají, že to mají správně...
Odpovědět1  0
Mně se to stalo dneska ­- pustil jsem aktualizaci ve virtualboxu, spadnul fyzický systém a po restartu už ta virtuálka pustit nešla.
Odpovědět0  0
Jo, třeba vypnout služby windows update nebo windows search nejde, jak se to vypne, tak se to za pár sekund pustí samo znovu. Musí se to nejdřív zakázat.

Jinak dneska jsem zkusil aktualizovat desítky ve virtualboxu a během toho mi spadl fyzický systém. Když jsem ty virtuální desítky pustil znovu, tak to nejdřív napsalo, že opravují disk a může to trvat několik hodin :­-­), pak to hodilo chybu, že to nabootovat nejde a uložilo to log někam do háje. Akorát nevím, jak si to člověk přečte na tom PC, co mu nenabootuje :­-­).
Odpovědět0  0
Ty moderní systémy jsou holt samý problém. Tesly za pár let nepůjdou ovládat, Windows padají, Boeingy padají...
Odpovědět2  1
Tak nemusíte používat hw televizi, dá se na to dívat i na PC. Ale je fakt, že těch pořadů co za to stojí a nejdou přehrát jinak je čím dál méně :­-­).
Odpovědět0  0
Třeba já. Ale většinou jako time­-shift, abych se nemusel dívat na reklamy. Třeba filmy si můžete stáhnout a původní pořady TV většinou dávají i na internet, ale třeba reportáže přebírané ze zahraničí online vysílat nemohou.
Odpovědět0  0
No je fakt, že jsem taky někde viděl ty scrollbary, co skoro nejsou vidět a víc se zobrazí, až když tam člověk najede myší. Minimalizmus může být někdy dobrý, ale tady to přehnali. Všechno jednobarevný s minimem okrajů nebo nějakých gradientů, takže to na podobně barevném pozadí splývá, někdy pomalu není vidět, kde končí jedno okno a začíná druhé.

Jinak neřekl bych, že to neřešili ­- tohle musel někdo vymyslet a prosadit. On je asi problém i v tom, že chtěli mít jeden systém na desktop i mobilní zařízení, což je sama o sobě kravina, ale podle toho to upravili. No a mobilní systém jim zkrachoval, ale ty hrůzy na desktopu nechali dál i když už padl snad jediný důvod, proč to měli dělat.

Z mého pohledu ­- kdyby nechali to staré UI ze sedmiček, tak udělali nejlépe.
Odpovědět4  0
Jenom si zjistěte, jestli ten nový hw má ještě ovladače pro Windows 7, u nového bych to už moc nečekal. A některé hry budou chtít novější DirectX, který na Windows 7 taky není.
Odpovědět5  0
U Windows byl vždycky problém, že časem se zpomalovaly, u desítek těžko říct. Nicméně já je zkoušel akorát ve virtualboxu, občas v nich něco pustím a přijdou mi v něm pomalejší ty. Asi jako to pořád hrabe na disk ­(což může být při virtualizaci výkonnostní problém­) a dělá kdo ví co...
Odpovědět2  0
Start menu je třeba dobré, ale vzhled systému příšerný, vypadá to hůř než Windows 3. A chtěl bych vidět toho idiota, co vymyslel, že u oken není skoro vidět okraje. Zkuste si třeba otevřít příkazový řádek na tmavém pozadí ­- kdyby nebyl vpravo scrollbar, tak není ani vidět, kde to okno končí...
Odpovědět7  0
Porovnáváte dvě nové instalace nebo novou desítek a x let starou sedmiček?
Odpovědět7  0
To je holt ten podělanej moderní cloud a online licencování. To říkám pořád, že největší riziko je, že to provozovatel prostě zavře a lidi mají ze dne na den smůlu. V lepším případě jim akorát milostivě zpřístupní data, ale kde je záruka, že to vůbec někdo zvládne naimportovat.
Odpovědět3  0
Smysl to má, ale pro omezený okruh použití. Třeba paměť vyměním několikrát než vyměním CPU a desku. Kdyby pořád neměnili sockety, tak deska vydrží několik výměn procesoru, ve hrách může mít větší vliv na výkon výměna grafiky místo výměny procesoru atd. A jak už tu někdo psal, čím větší kus wafferu, tím větší šance, že bude něco blbě ­- stačí blbě jeden kousek a vyhodí se to celé. Pokud se to vyrobí jako x menších kusů, tak se vyhodí jenom ten jeden vadný kousek.
Odpovědět0  0
Ještě by je mohli vyhodit z indexu úplně...
Odpovědět13  0
Je to tak, ale treba u notebooku se toho moc menit neda uz ted. Normalni clovek vymeni maximalne pamet a disk.
Odpovědět0  0
No elementární znamená základní nebo jednoduchý, tak bych u toho tu další nedělitelnost čekal. Ale možná jenom mění definici, co pod to patří ­(pokud to je vůbec nějaký oficiální název s definicí­). Myslím, že dřív pod to řadili elektrony, protony atd, teď tam zase mají kvarky a spol.
Odpovědět0  0
"Dřív si mysleli, že nejmenší díl je atom­"

To je spíš problém v pojmenování. Už v antice přišla část lidí s tím, že hmota se skládá z nedělitelných částí, kterým říkali atomy, ale nemyslím, že by je nějak víc definovali. Když později vědci objevili to, čemu říkáme atomy, tak použili tenhle název a později se zjistilo, že nedělitelné nejsou. A protože jsou lidé nepoučitelní, tak se v současnosti používá název ­"elementární částice­" třeba pro kvarky. Ale asi se nedá vyloučit, že to nepůjde dělit dál a pak ten název bude zase nesmyslný stejně jako atom...
Odpovědět0  0
Nevěřím testům, které si sám nezfalšuji.

W. Churchill
Odpovědět0  0
Já bych z toho žádné velké závěry nedělal ­- to co víme je jenom část reality a pokud se ty podle té nedokonalé teorie vyrobí ještě zjednodušené modely, jaká je šance, že ten výsledek vůbec odpovídá realitě?
Odpovědět1  0
Penezovodu se proste nevzdame :­-)
Odpovědět0  0
Kdyby volby mohly něco změnit, tak je už zrušili :­-­). Sice si vyberete lidi, ale jak se dostanou ke korytům, tak většinou stejně dělají něco jiného, než proč je lidi volili. A pak už se jich člověk do voleb stejně nezbaví.
Odpovědět6  0
Něco podobného zavedli už před nějakou dobou ve Španělsku. Jestli se něco nezměnilo, tak tam Google taky odešel.
Odpovědět1  0
McAffee zpusobi nepouzitelnost PC sam o sobe, neni treba instalovat nic dalsiho :­-)
Odpovědět1  0
tohle je Hewlett Packard Enterprise ­(HPE­).
Odpovědět0  0
Jak dopadli ti inženýři, vyrazili je? :­-­) Jako zaměstnanec mohu nesouhlasit s různými věcmi, ale upravovat podle toho produkty používané veřejností bez vědomí vedení není nejlepší nápad.

Jinak kdyby tohle udělali lidi v MS, tak na ně budou všichni nadávat, jak si to můžou dovolit.
Odpovědět1  0
Ten titulek je nesmysl, kdyby se ten obrázek smazal, tak ta hromada disků bude o půl tuny lehčí? Navíc kdyby použili disky s jinou kapacitou, tak ta hmotnost bude jiná.
Odpovědět1  3
U nás asi vtipkuje IT, v IE mi nefunguje žádný web... Ale tady je normální, že se každou chvíli něco podělá :­-­)

Web Page Blocked!


The page you have requested has been blocked, because the URL is banned.

URL: www.google.com­/

Client IP: ...
Server IP: 74.125.131.106
User name:
Group name:
Odpovědět0  0
Na tohle neni potreba AI, staci statistika co obycejne lidi kupuji s napojenim na aktualni stav kuchyne, pocasi a kalendar. Ale za takovy popis by asi stamiliony dolaru nedali :­-)
Odpovědět0  0
Zkoušel jsem MS­-DOS a tam to projde, pak zobrazuje disk jako prázdný a po restartu už nenabootuje. V XP to dopadne stejně jako na Win7. Ve windows 3 to jde v příkazovém řádku, pak už nic nefunguje a při vypnutí se zaseknou.

Na 9x nemám image, takže to teď nevyzkouším.
Odpovědět0  0
C:Windowssystem32>format c:
The type of the file system is NTFS.

WARNING, ALL DATA ON NON­-REMOVABLE DISK
DRIVE C: WILL BE LOST!
Proceed with Format ­(Y­/N­)? y
Formatting 25498M

Format cannot run because the volume is in use by another
process. Format may run if this volume is dismounted first.
ALL OPENED HANDLES TO THIS VOLUME WOULD THEN BE INVALID.
Would you like to force a dismount on this volume? ­(Y­/N­) y
Cannot lock the drive. The volume is still in use.


Tak co tam máš dál? :­-)
Odpovědět2  1
Hesla by tam neměl člověk psát nikdy, ani při vývoji. Třeba proto, aby se na to nezapomnělo a nedostalo časem do produkce.
Odpovědět0  0
To není jenom facebook, ale i některé eshopy. V poslední době jsem narazil minimálně na 2, co po registraci poslali mail s informacemi o registraci a zadaným heslem s dodatkem, ať ho nikomu nesděluji :­-­). Evidentně používali stejný engine pod tím, ale stejně je zvláštní, že to dneska ještě někdo dělá.
Odpovědět1  1
Já jsem odložil instalaci celého toho nedodělku asi tak o 20 let a mám klid. :­-)
Odpovědět2  1
Ucinne neco blokovat taky neni jednoduche, vetsinou se to obehde treba pres proxy nebo vpn...
Odpovědět2  1
Tezsi prvky se ve vesmiru vyskytuji taky, treba ve Slunci a tady na Zemi jako vysledek exploze hmotnejsich hvezd v minulosti.
Odpovědět0  0
Tak oficiálně to zdůvodňují tím, aby přes to lidi neposílali hromadně nevyžádanou poštu. Ono to nějaký smysl asi má, normálně člověk stovce lidí psát nepotřebuje.
Odpovědět0  0
Vase chapani textu taky nebude bez chyby. To neni na 100 dni, ale ze se muze poslat mail na max 100 ruznych prijemcu za den.
Odpovědět0  0
Tak teď je to skutečně bezpečná služba, k mailům se nikdo nedostane :­-­).
Odpovědět2  0
U nás jsou banky pojištěny ze zákona, snad vklady do 100.000 eur. Jiná věc je investování, tam reálně žádné záruky nebudou.
Odpovědět0  0
Tam je zase riziko, že někdo otevře trezor, vybere prachy a zmizí. Nebo to jenom na něco zneužije a vrátí obálky zpět, pak bude chvíli trvat, než se zjistí kdo a co se stalo.
Odpovědět0  0
Bylo by celkem vtipné, že s takhle amatérským přístupem může někdo spravovat stovky milionů dolarů, i když virtuálních, kdyby to nebylo smutné. Systém, jehož činnost závisí na jediné nenahraditelné věci nebo člověku je prostě špatný a je jenom otázka času, kdy se to rozsype.
Odpovědět0  0
A co Zeme­-nejaka hvezda jina nez Slunce? Stacila by cerna obrazovka :­-)
Odpovědět0  0
Tezko. Predevsim to ma jinou podstatu, u zvuku je to chveni fyzickych castic prostredi, svetlo jsou vlastni fotony s nulovou klidovou hmotnosti, kvanta energie. V hustsim prostredi rychlost zvuku roste a rychlost svetla klesa, ale pochybuji, ze by se dal vyrovnat ten rozdil sesti radu.
Odpovědět9  0
A co zobrazovat text bez odkazu? :­-)
Odpovědět0  0
Sedmičky mi data nesmazaly, ale profil nakoply. Měly nějaký problém, takže vždycky při přihlášení nahodily nějaký nouzový profil, kde chyběla nastavení účtu ­(tvářilo se to jako když člověk přidá nový účet a přihlásí se do něj­). Po nějaké době jsem zjistil, že ten původní adresář s profilem přejmenovaly a v registrech je k němu cesta, takže to stačilo upravit tam, adresář přejmenovat na původní a pak to začalo jít. Ale blbě se to hledá.
Odpovědět1  0
S tou grafickou stránkou nesouhlasím, vypadá to ještě hůř než ve Windows 3. Dřív ty prvky byly výrazné aby bylo jasné, že se na ně dá klikat nebo tam něco psát a došlo to každému, kdo třeba ani s PC ještě nepracoval. Před nějakou dobou dospěli experti k tomu, že je to zbytečné, každému je to ovládání jasné a začal trend zjednodušování. Akorát že to přehnali a dneska tam s velkou slávou ty efekty vrací, ale pořád nic moc.
Odpovědět1  0
Těch kryptoměn je už asi tisíc, těžko to někdo bude studovat všechno. A na malém vzorku to taky funguje jinak než kdyby něco začala používat polovina světové populace na všechny platby. Že některé kryptoměny jsou navržené lépe a úsporněji než ostatní nepopírám. Nicméně, pokud se centrálně spravovaný systém nahradí distribuovaným, kde těžbu a změny může dělat kdokoliv a potvrzení pak musí dělat nezanedbatelná část ostatních uzlů na základě nějakých výpočetně náročných operací, tak to asi nebude efektivnější než když se jenom někde řpepíší data v databázi. Ta složitost a náročnost je cena za tu decentralizaci. Což může být někdy výhodné, někde méně. Třeba vlastní elektrárnu, vodárnu a čističku odpadů taky nemá každý.

Ta rychlost u bank je daná legislativně, kdy platba mezi bankami musí jít přes prostředníka, takže dorazí až další den, technicky by to šlo řešit i rychleji. A pokud vím, tak to chtějí během následujícíh let zavést.
Odpovědět1  0
Jaký nesmysl? Co jsem teď našel nějaké články, kde berou do úvahy věci jako servery, klimatizace, počítače, atd, tak jim vychází, že BTC spotřebuje asi třetinu elektřiny proti bankovním pobočkám v USA. Akorát už ­"zapomněli­" vzít v úvahu, že přes BTC se přenese pár promile toho, co v ČR v mezibankovními převody, v USA to bude ještě násobně výraznější rozdíl.
Odpovědět1  0
Vždycky je ta cena daná tím, kolik za to ostatní zaplatí. I ty šperky ale budou pořád nějak žádané a za určité množství zlata si člověk koupil třeba auto před sto lety stejně jako dneska, ta cena je daná i tím, že je ho omezené množství. Což je třeba BTC taky, ale tam je to jenom uměle zavedená vlastnost a navíc si každý může vymyslet vlastní měnu.
Odpovědět1  0
Kolik to je nevím, ale u normálních plateb je ta spotřeba celkem zanedbatelná. Kdyby se všechny transakce dělaly přes kryptoměny, tak by na to dost možná ani nestačily všechny elektrárny...
Odpovědět1  0
To je možné. Nebo něco ví, ale nechtějí říct, co všechno.
Odpovědět0  1
Zlato je alespoň reálná věc s nějakou hodnotou. Jak to je aktuálně u BTC nevím, ale ještě nedávno se za den celosvětově převedly finance v objemu pár promile toho, co v ČR v korunách, ale spotřebovalo to podobně elektřiny jako celé Slovensko. To je prostě ekonomický nesmysl.
Odpovědět1  2
Nekdy to jenom dela x presmerovani, takze zpet sice funguje, ale udela to znovu redirect na tu cilovou stranku. Pomuze ten cudl drzet a v historii vybrat neco dal.
Odpovědět4  0
Na Internetu jsou zakony a omezeni platne jen v nejakem regionu skoro k nicemu ­- vzdycky se da prinejhorsim najit konkurence mimo region a pripojit se pres vpn nebo proxy.
Odpovědět0  0
Nebude jediný důsledek, že místním firmám to znemožní provoz tohoto typu aplikací a na zahraniční se australské zákony nevztahují, takže budou lidi používat to? Pokud tedy nechce vláda rovnou zakázat tento typ aplikací...
Odpovědět1  0
Někdy to vypadá, že na Windows 10 se nejvíc­/akorát povedla ta tapeta na ploše...
Odpovědět1  0