Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Michal Učeň
Tak jsem tablet zkontroloval a zkoušel na aktivní ploše fólii najít, ale se stejnými výsledky jako dříve. Podle mého názoru tam žádná není a pokud ano, tak je tedy zatraceně nenápadná a nelze ji sundat :­) Takže pravděpodobně se ten Váš a tento model v tomhle liší.
Odpovědět0  0
Na úvod velké díky za upozornění. Při testování jsem si důkladně dával pozor, zda­-li fólie na tabletu je a opravdu bych dal krk za to, že není ­(zkoušel jsem ji i odlepovat apod.­). Navíc po krajích jsou další fólie v místech, kde jsou dotyková tlačítka a tak by člověk nečekal, že zde výrobce dá i další na aktivní plochu. V manuálu opravdu nic není a jestli tam opravdu fólie je v takto skryté podobě, Genius by na to měl určitě upozornit. V pondělí ­(kdy budu mít tablet opět k dispozici­) zkontroluji, jestli na něm skutečně fólie je a případně recenzi upravím a případné budoucí vlastníky upozorním alespoň touto formou.
Odpovědět0  0
Myslím, že zpoždění není znatelné ani při hrách. Nicméně na hry je vždy lepší drátová klávesnice.
Odpovědět0  0
Dosah zmíněný v parametrech je z praktického testu, nikoliv ze specifikace výrobku.
Odpovědět0  0
Ne tato myška využívá rádiovou komunikaci v pásmu 2,4 GHz a je nutné využít USB adaptér.
Odpovědět0  0
Ok, osobně jsem to umístění považoval za výhodu, takže díky za rozšíření obzorů, že to některým uživatelům spíše vadí.
Odpovědět0  0
Mně osobně tohle vyhovuje ­- klávesu insert podle mého názoru nepoužívá téměř nikdo, hlavně tedy ne tak často, aby musela být v blízkosti např. klávesy Delete, čímž dochází k častým překlepům a nechtěnému přepsání textu.
Odpovědět0  0
Díky za upozornění ­- opraveno. No je pravda, že optroti jiným stojanům je ten náklon dost velký a záleží na konkrétních podmínkách ­(výšce stolu, židle, vzrůstu :­) Osobně u testovaného 14.1­" notebooku problém nebyl, ale dovedu si představit, že ne vždy ty stojany s pevným náklonem jsou pro uživatele ideální.
Odpovědět0  0
Přesně tak, tohle je chyba pouze některých výrobců notebooků, spíš bych ale řekl, že většina notebooků má výstupy z boční strany. Ostatně řešit přední výstupy u podstavců s náklonem je dost složitá záležitost a hlavně uspokojit všechny typy a velikosti notebooků by bylo takřka nemožné.
Odpovědět0  0
Sice jsem tuhle funkci v praxi nezkoušel, ale s největší pravděpodobností to možné není. K budebním souborům se dostanete pouze přes Internet ­(mp3tunes apod.­) nebo díky počítači v síti, kde je instalován SlimServer. Takže pokud jde o samotný disk, pak na něm slimserver nepojede a přístup k souborům tedy možný není, leda opět přes nějaký počítač.
Odpovědět0  0
Ano vlastni URL můžete zadat přes Slim Server v počítači, ovšem nelze zadat pouze stránku rádia ale musíte najít přímo URL na .pls soubor, což není u našich rádií až tak snadné sehnat.
Odpovědět0  0
:­) Já nevím, ale osobně jsem tak zvyknutý. Možná je to ale pozůstatek po starých myškách, kde ještě žádné kolečko nebylo ­- asi mně to zůstalo :)
Odpovědět0  0
Díky za doplnění, tento problém jsem nezaznamenal.
Odpovědět0  0
Díky za připomínku, bohužel nemám techniku na termální foto, ale možná se časem dočkáte i toho :)
Odpovědět0  0
Tentokrát jsem v testu vyzkoušel dva notebooky, spíše to ale bylo z důvodu chybějících senzorů na dříve použitém notebooku. Na rozmístění komponent docela záleží, ale i tak předpokládám, že Zalman je z testovaných podložek nejlepší. Pokud máte možnost podložky vrátit, je asi nejlepší je vyzkoušet na konkrétním modelu.
Odpovědět0  0
Myška nemá žádný výrazný vliv na výdrž notebooku, spíš vzhledem k bateriím v myši bude spotřeba i menší... každopádně myš nemusíte počítat do zařízení, která notebooku výdrž baterie výrazně zkrátí.
Odpovědět0  0
Je to celkem zajímavé, podle mého názoru to kvůli nákladům na výrobu být nemůže, protože ty produkty, které se na trhu objevily s BT nebyly az tak drahé. V případě Logitechu to může být kvůli tomu, že má vlastní bezdrátovou technologii, kterou chce používat. Každopádně kombinace BT myšky včetně adaptéru pro uživatele, který nemají BT v notebooku by byla asi nejlepší kombinace. Jediný důvod, který mě napadá, je velká spotřeba BT ­- v případě této myšky je výdrž až půl roku, u BT maximálně pár dní.
Odpovědět0  0
Jak je zmíněno v recenzi ­- tato myš střední tlačítko na kolečku nemá a jsou jím pouze přepínány módy otáčení kolečka.
Odpovědět0  0
Ano, tahle patří bohužel mezi ně.
Odpovědět0  0
Na Vámi jmenované hry tento set bude bohatě stačit. Horší by to bylo u 3D fps akcí, zejména pokud je hodláte hrát on­-line a jste zarytý hráč.
Odpovědět0  0
Zkoušel jsem, ovšem tento set není na hry moc koncipován. Předpokládám však, že na běžné hraní stačit bude. Extra výkon však nečekejte.
Odpovědět0  0
Klávesy patří spíše k těm tišším. Stisk je měkký, ale ne příliš ­- stále je dobře potvrzováno stlačení.
Odpovědět0  0
Výsledky potvrzují, že to výrazný vliv nemá ­(alespoň u iXoftu­). Větráček má přístup vzduchu sice omezen, ale podložka to asi vynahradí chladícím účinkem.
Odpovědět0  0
Napadlo, nicméně jsem použil takové zatížení, jaké jsem použil a myslím že pro potřebu testu to stačilo a výsledky jsou objektivní ­- podmínky byly u všech podložek stejné.

iXoft po změně skupenství moc nezměkne, lze jej bez problémů použít na kolenou i delší dobu. Před změnou jsou uvnitř jakési hrudky, po zahřátí spíše hmota, ale nikoliv přímo tekutina. Obal je celkem pevný, myslím, že ztráta kontaktu s notebookem nehrozí.
Odpovědět0  0
Zalman při testu hlučný moc nebyl, sice pár bodíků na tomto parametru ztratil, ale víceméně to při práci neobtěžuje a alespoň v případě testovaného notebooku byly více slyšet větráčky notebooku než podložky.
Odpovědět0  0
Regeneraci podložky jsem moc nesledoval, ale myslím že do hodiny je to opět v pevném stavu určitě.
Notebook měl nasávání taky ze spodní strany, nějak mu to nevadilo, ikdyž logicky by mělo.
Odpovědět0  0
iXoft jsem schválně ještě přeměřoval, zejména pak u měření zchlazení notebooku jsem to nechal běžet delší dobu ve stejném zatížení a větší rozdíl, případně úplné zastavení odvodu tepla jsem nezaznamenal. Možná by to bylo znát u notebooků s větším zahříváním, protože u tohoto modelu došlo ­(alespoň podle hmatu­) k pouze částečné přeměně skupenství. Tuhle podložku jsem však měl možnost zkusit i na výrazně lepším notebooku od Asusu, kde to mělo podobný účinek a přitom se notebook při běžném provozu zahřívá mnohem více než testovaný model.
Odpovědět0  0
Jistě, uspořádání má na výsledek velký vliv a s umístěním otvorů máte pravdu. ­"Regulace­" umístění větráčků byla jenom u modelu Lian Li, ale i tak velmi omezená, což je trochu škoda. Na druhou stranu u pasivních chladičů je pozicování otvorů a větráčků dost technologicky složité.
Odpovědět0  0
Zdravím, co se týká měření teploty HDD, bohužel se mi při testu nedařila u tohoto notebooku zjistit. 3D mark 05 neslo rozchodit, proto jsem zvolil zmíněné zatížení, které ovšem bylo vzhledem ke konfigurací pro notebook dostatečně velké. Těch HDD teplot je trošku škoda, nicméně myslím, že ostatní měřené teploty za stejných podmínek ­(ne­)funkčnost podložek dokazují dostatečně.
Odpovědět0  0
Bohužel, výčet v tomto díle zahrnuje všechny testované modely. Snad jediná poslední podložka od Thermaltake má ve specifikaci i 17­" notebooky, ovšem zdála se mi akorát pro 15­", takže 17­" notebook by trošku přesahoval.
Odpovědět0  0
Je to celkem zajímavé, mezera mezi notebookem a podložkou je opravdu malá, tedy rozhodně menší, než když stojí notebook na nožkách na stole. V praxi se ale skupenství uvnitř podložky nezmění úplně a tak je vždy rezerva pro odvádění tepla. Možná se to tedy projeví po delším používání, při testování jsem ale tento jev ­"ukončení přeměny tepla­" v důsledku omezené kapacity nezaznamenal.
Odpovědět0  0
U vetsiny podlozek je to kombinovano s aktivnich chlazenim privadejicim­/odvadejicim vzduch, pripadne je tam mezera pro nasavani vzduchu diky nozkam notebooku a byvaji nekdy i nozky primo na podlozce. Take tomu napomaha obcas zebrovani pasivu. Vysledky jsou celkem zajimave, pockejte si na dalsi cast testu.
Odpovědět0  0
Dobrý den, přehled cen bude v druhém díle společně s testy a samozřejmě nebude chybět ani porovnání cena­/výkon.
Odpovědět0  0
Celkem se těším, protože s nějakou 50% pravděpodobností bych si letos v USA rád koupil notebook a Walmart je jednou z nejpřístupnějších možností, navíc ceny oproti ČR jsou výrazně menší... ale jestli padne volba na Dell, o tom spíš ze svého pohledu pochybuji...
Odpovědět0  0
Myš se ve hrách chová velmi dobře, alespoň co se týká senzoru. Optické kolečko je relativně dobré, po chvilce si člověk zvykne a rychlost i přesnost je úměrná kolečku mechanickému. Nepřináší to však téměř žádné zrychlení a výhody. Prst je snímán prakticky přesně na průhledném plastu, ve větší vzdálenosti nereaguje.
Odpovědět0  0
Sety Logitechu většinou fungují jen s jejich adaptéry a pravděpodobně to bude i tento případ.
Odpovědět0  0
Tento problém jsem při testu tedy nezaznamenal, takže to bude nějaká individuální chyba. Možná by to mohlo být v zabezpečení klávesnice, které se nastavuje v SetPointu, ale to už jste asi zkoušeli.
Odpovědět0  0
V blízké době­(cca do 14 dní­) bude recenze ještě jednoho setu, který by mohl odpovídat vašim požadavkům. Jinak bezchybně fungují téměř všechny sety od předních výrobců, ale závisí jen na vás jestli chcete bezdrát nebo ne a další požadavky. Jinak ale je někdy výhodnější koupit myš a klávesnici zvlášť, bohužel výrobci dost často dávají kvalitní klávesnice pouze do setů, což pak omezuje výběr myši.
Odpovědět0  0
Hlucnost klavesnice je dobra, stisk je mekky a bez vetsiho zvukoveho doprovodu. Nicmene pokud vam staci klavesnice s ovladanim hlasitosti a par multimedialnich tlacitek, rozmyslel bych nad nekterou obycejnou klavesnici od Logitechu, pripadne od Microsoftu. I obyčejnější klávesnice jsou totiž kvalitní a pokud jsou pro vás některé funkce zbytečné, nemá cenu kupovat nic dražšího. Osobně bych volil třeba Logitech Media Keyboard nebo Logitech Media Keyboard Elite, od Microsoftu zase Digital Media Pro Keyboard. Sice jsem je nemel v ruce, ale Logitech ma obecne mekke a tiche klavesy a kvalita je temer zarucena, myslim ze neni co pokazit.
Odpovědět0  0
Máte pravdu, pod nabídkou Windows byla myšlena kontextová nabídka­(to druhé tlačítko jsem nazval jako tlačítko Start­). Jinak to, že je dostupná přes klávesu FN je zmíněno dále, tohle bylo myšleno, že chybí mezi klávesami v té oblasti, kterou zobrazuje fotka pod odstavcem.
Odpovědět0  0
Díky, s podsvětlením máte pravdu, asi by to nemělo za tu cenu valnou kvalitu.
Odpovědět0  0
Bohužel se mi v programu nepodařilo zjistit, jaká verze to je, nicméně pokud si stáhnete aktuální verzi z oficiálních stránek ­- http:­/­/www.microsoft.com­/hardware­/mouseandkeyboard­/Download.mspx pak by tuto funkci již měl program obsahovat určitě.
Odpovědět0  0
V podstatě by to mělo fungovat, k zařizeni je potřeba použít přiložený BT adaptér, integrovaný v PC pravděpodobně fungovat nebude. Problém jsem měl i při najíždění počítače, kde mám menu s výběrem systému a před najetím OS klávesnice samozřejmě nefunguje, takže musím počkat než doběhne odpočítávání.
Odpovědět0  0
Jako záložní myš na cesty je to určitě dobrá volba, jen ta cena tomuto záměru moc neodpovídá.
Odpovědět0  0
Zdravim, diky za doplneni. V mem pripade mi to doopravdy nefungovalo. Obnoveni pripojeni pomoci stisku nektereho tlacitka mysi mi fungovalo jenom pokud byla mys ve spankovem rezimu, ale pokud jsem vypnul notebook nebo ho uvedl do spankoveho rezimu, pak jsem mohl s mysi delat co chtel a bohuzel ke spojeni nedoslo. Mozna tedy byla chyba v samotnem notebooku a nastaveni BT.

Mne se jevil jako nejvetsi problem to, ze se mys nabijela jen pri zapnutem notebooku, coz je logicke ze v tu chvili zrovna mys potrebuji.
Odpovědět0  0
Ano, mám to holt v životě těžké :)
Odpovědět0  0
Je nutne bzt na foru prihlaseny, pak by to melo byt bez problemu.
Odpovědět0  0
Skoro to vypada ze to je spis nez Numlock funkcni tlaciko FN. Ale kde je problem, to netusim.
Odpovědět0  0
To mate pravdu. Zalezi asi na tom, jake pozadavky zakaznik ma.
Odpovědět0  0
Nevim je skoda ze tahle klavesnice jeste nemela v SetPointu zakodovani komunikace s PC, nektere to uz maji a nemelo by se tedy stat, ze je mozne komunikaci nejak jednoduse rozkodovat.
Odpovědět0  0
Moc jsem tomu ze zacatku neveril a nejsem zrovna clovek co dela prezentace, ale po testovani to je fakt uzitecna vecicka a snad by to nemel byt problem propojit pres vykonejsi BT adapter, na druhou stranu si myslim ze 10 metru by mohlo stacit i u vetsiho podia. Podobne u ovladani multimedii je to asi dostacujici, ja osobne bych treba u vetsi vzdalenosti na monitoru nic nevidel :)
Odpovědět0  0
Je uvedena na konci recenze ­- cca 1950 Kc s DPH.
Odpovědět0  0
Nemel by to byt problem.
Odpovědět0  0
Díky ­- ikdyž slovník cizích slov u sebe zrovna nemám tak snad to bylo pozitivní:­)

Co se týká A4Tech X­-750F ­- neměl jsem ji v ruce, takže nemůžu zatím hodnotit. Ale co se týká parametrů tak vypadá velmi dobře, hmotnost také nízká a tvar snad ergonomický. A4tech je ale značka známá svým kopírováním osvědčených věcí a tak k ní zrovna nemám pozitivní postoj. V poslední době se celkem snaží, ale i tak jejich myšky dost nápadně připomínají Logitech.
Odpovědět0  0
Máte pravdu, že na to, že to je laser by mohly být výsledky lepší, nicméně jsem se za celou dobu testování nesetkal s nějakým uskočením kurzoru. Možná s tím máte delší zkušenosti a občas se to projeví, ale opravdu se mi to nestalo a to jsem zkoušel i docela nezvyklé pohyby :­) BT v podstatě funguje dobře, jak jsem psal v recenzi dosah kolem 10 metrů plus se to dá upravit s koordinaci se spotřebou energie.

Jinak bezdrát přes BT vyrábí i Logitech ­(model V270­) a Genius­(Navigator 900­), ale to jsou myši trochu jiné kategorie a navíc s optickým snímačem. Ještě jeden model BT myšky má Microsoft, což je vlastně taky model 8000 ale pro notebooky.
Odpovědět0  0
Přesně tak u Logitechu se dá něco pro leváky najít­(konkrétně Logitech MX610­), stejně tak Razer dělá prakticky všechno univerzální.
Odpovědět0  0
Pěkná studie. Určitě na tom je něco pravdy, ale přesto si myslím, že pokud nebude senzor na úplně netradičním místě, rozdíl vůbec nepocítíte. Osobně jsem jako bývalý zarputilý hráč na nastavení myšky dost citlivý a v tomto případě jsem žádný rozdíl nepoznal­(a síla zvyku při téměř čtyřletém používání MX500 je dost velká:­).
Odpovědět0  0
Takže ještě jednou jsem to protestoval v kombinaci s vytahováním myšky, restartem a tady jsou průměrné výsledky na jednotlivých hranicích a v obou programech:

Nastavení v software:125 Hz
Mouse Rate Checker: 125 Hz
Direct Input Mouse Rate: 125 Hz
-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-
Nastavení v software:500 Hz
Mouse Rate Checker: 500 Hz
Direct Input Mouse Rate: 500 Hz
-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-
Nastavení v software:1000 Hz
Mouse Rate Checker: cca 600 Hz
Direct Input Mouse Rate: 1000 Hz
-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-
Možná je chyba někde u mě, ale je to zajímavé.
Odpovědět0  0
Právě to bych netvrdil, když už všechno fungovalo a nastavených bylo 1000 Hz, přičemž mouse rate checker ukazoval hodnoty 500 Hz a po nastavení 500 Hz opět 500 Hz.
Odpovědět0  0
Nevím jestli myslíte revizi u firmwaru myšky nebo u prográmků na měření. Podle mě myš funguje správně na 1000 Hz, jen to jeden z prográmků nějakým způsobem nezaznamenal. Zajímavé bylo, že když jsem snížil v softwaru frekvenci na 500 Hz, pak se v Mouse Rate Checkeru nic nezmění, takže je chyba asi někde tam.
Odpovědět0  0
Recenzi jsem doplnil o naměřené hodnoty ve dvou programech, také o stručný návod, jak myšku zprovoznit a pár dalších informací, o které tu byl v komentářích zájem. Bohužel jsou výsledky odlišné v obou programech a zrovna netuším, čím by to mohlo být­(viz. první kapitola článku­).
Odpovědět0  0
Stejně nerozumím tomu, že pozice vpředu nebo vzadu může mít vliv na přesnost myši. Ale budiž, možná v tom máte svoje návyky a změna pozice by vám mohla chvilku dělat problémy, přesto to nepovažuji za nutné zahrnout do recenze jako že má myš díky tomu menší přesnost. Ale i tak,
Odpovědět0  0
Opět děkuji za kritiku. Od konkurence bych možná získal jen špatnou kvalitu fotek, co se však týká zmínění subjektivního pocitu, tak to není zrovna dobrá partie u recenzí myší ­- jednoduše každý má radši jiný tvar, jiné rozmístění tlačítek, jinou skluznost teflonů. Navíc tady jsme na SHW, což je web primárně zaměřený na starší uživatele, než jaké zaměření má zmíněná konkurence. Zaměřil jsem se tedy spíš na praktické použití při práci a občasném hraní než herní maniaky. K tomu, jak se tu někdo zmiňoval, že v recenzi není frekvence snímání ­- ano je v parametrech. Samozřejmě tahle oblast recenzí na SHW hledá svůj směr a časem se snad vypiluje na kvalitu jako v ostatních sekcích.

Samozřejmě ještě jedou díky za věcné poznámky , které mě rozhodně potěší více, než bezpředmětné nadávky.
Odpovědět0  0
Na začátek díky za kritiku, určitě je vždy co zlepšovat.

Nicméně bych rád věděl, odkud máte, že pozice senzoru má vliv na přesnost myšky. Ne, nemá. Obzvláště v tomto případě, kdy je senzor stále uprostřed ­(podle svislé osy­) a tak není ovlivněna trajektorie při otáčení kolem ­"patky myši­", což se stávalo třeba u starších modelů Microsoftu­(tuším některá verze MIE­). Naopak pokud uvažujete tím zhoršením přesnosti to, že při otáčení kolem zmíněné patky, pak u místění senzoru níže je pohyb pomalejší a tím pádem citlivější.

Pokud však máte nějakou jinou teorii, rád se o ní dozvím.
Odpovědět0  0