www.svethardware.cz
>
>
>
>

Micron dokončil akvizici Elpidy

Micron dokončil akvizici Elpidy
, , aktualita
Z dřívějších zpráv jsme se mohli dozvědět, že japonská Elpida bojující o svou budoucnost nakonec skončí pod křídly amerického Micronu, který dnes ohlásil, že tato akvizice byla právě dokonána. Celé jmění firmy Elpida tak přešlo do jeho vlastnictví,...
K oblíbeným
reklama
Z dřívějších zpráv jsme se mohli dozvědět, že japonská Elpida bojující o svou budoucnost nakonec skončí pod křídly amerického Micronu, který dnes ohlásil, že tato akvizice byla právě dokonána. Celé jmění firmy Elpida tak přešlo do jeho vlastnictví, a to na základě dohody z 2. července minulého roku. Za uplynulý rok se také společnost Elpida reorganizovala pod dohledem Tokijského soudu. Krom toho také Micron odkoupil 24 procent akcií firmy Rexchip Electronics Corporation od Powerchip Technology.

Pod Micron tedy přešla i Hiroshimská továrna Elpidy na výrobu paměti DRAM, která využívá 300mm wafery a také další vlastnictví tétp firmy, které zahrnovalo 65% podíl ve firmě Rexchip a další podobná továrna na Tchaj-wanu a pak také 100% podíl ve společnosti Akita Elpida Memory s montážním a testovacím podnikem v japonské Akitě.

Nyní tak Micron vlastní celkem 89 % akcií firmy Rexchip a díky dvěma novým továrnám si navýšil produkci o více než 185000 wafferů s průměrem 300 mm za měsíc. To posílio jeho celkovou produkci o 45 procent. Micron si však také rozšířil zákaznické spektrum, neboť sám se zaměřoval především na výrobu pamětí DRAM pro síťová a serverová řešení a dále produkuje paměti NAND flash a NOR. Elpida zase vyráběla paměti DRAM především pro mobilní zařízení.

Zdroj: TZ Micron
reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala