www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft Arcadia: streamované hry po Internetu

Microsoft Arcadia: streamované hry po Internetu
, , aktualita
Další "velká věc", kterou si společnost Microsoft chystá, bude Arcadia. Jde o systém pro streamování her, ale i vybraných aplikací, u nichž to bude mít smysl. Na starost jej mají lidé v Operating Systems Group.
K oblíbeným
reklama
Divize Microsoftu vyvíjející operační systémy, respektive zbrusu nový tým, který do ní spadá, bude mít tedy na starost i zbrusu nový Streamovací systém Arcadia. Nejde přitom o novou myšlenku, však streamování her vykreslovaných díky výkonu vzdáleného serveru není nijak nové, ale také nejde o nic, co by bylo ve světě rozšířené a známé. Však sám Microsoft v září minulého roku ohlásil vývoj služby Rio, která také měla nabídnout streamované hry, ovšem její vývoj byl poté zrušen. Arcadia tak má na ni navázat.

Arcadia by dle prvotních infromací mohla stavět na firemní cloudové technologii Azure, o níž slýcháme již přinejmenším čtyři roky. Ovšem prozatím se nedá mluvit o něčem konkrétním, však je jasné, že když Microsoft byl sotva schopen dát dohromady tým vývojářů, nemůže jít o již hotovou věc. Arcadia tak prozatím nebyla ani oficiálně představena a zdá se, že ještě nějakou dobu nebude.

Dle spekulací by se služba Arcadia měla zaměřit na hry pro Xbox, což je celkem logické. Cílem by pak měly být mobilní telefony a tablety, u nichž je v dnešní době výkon v porovnání s konzolemi a PC stále ještě velmi limitujícím faktorem. Šlo by tak o alternativku k funkci remote-play u konzolí Sone PlayStation 4 a službě PlayStation Now. Otázka pak je, zda se Microsoft zaměří pouze na své platformy, což vzhledem k jeho nedávným aktivitám není pravděpodobné. Však Microsoft v poslední době začal ve vývoji aplikací upřednostňovat konkurenční mobilní platformy iOS a Android, na což dosavadní příznivci Windows Phone často jen nevěřícně koukají a nad Lumiemi lámou hůl.

Budem tedy sledovat, zda se "další velká věc", jakou Microsoft zmiňuje v inzerátu hledajíc nové zaměstnance, nakonec podaří.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Aktualizace KB4517389: k rozbitému menu Start se přidává BSOD Aktualizace KB4517389: k rozbitému menu Start se přidává BSOD

S aktualizacemi Windows 10 už to opravdu přestává být legrace. Kumulativní update KB4517389 mnohým rozbil menu Start a nyní se zjistilo, že stojí i za zvýšeným množstvím BSOD, kritických pádů systému. 

Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Životnost SSD může být problém aneb Tesly ničí samy sebe Životnost SSD může být problém aneb Tesly ničí samy sebe
Většina SSD disků má takovou přepisovací životnost, že se ke smrti disků z tohoto důvodu většina uživatelů ani nepřiblíží. Problémy však mají uživatelů vozů Tesla. Tam totiž kvůli přepisování odchází čipy v multimediálním systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Hackeři se přes VPN dostali na servery Avastu, ten je zarazil Hackeři se přes VPN dostali na servery Avastu, ten je zarazil
Český výrobce antivirů Avast se přiznal, že se do jeho počítačové sítě dostali hackeři. Využili k tomu kompromitování přihlašovacích údajů do dočasného VPN účtu a získali zde vysoká administrátorská práva.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Japonsko pomůže NASA vybudovat lunární vesmírnou stanici Lunar Gateway Japonsko pomůže NASA vybudovat lunární vesmírnou stanici Lunar Gateway
NASA v rámci svého programu Artemis kromě partnerství s americkými soukromými společnostmi navazuje spolupráci i se zahraničními kosmickými agenturami. S realizací vesmírné stanice u Měsíce pomůže například Japonsko. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000 Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000
Už zanedlouho budou moci výrobci desek oficiálně představit své nové modely pro procesory Threadripper, ovšem zatím to mohou být pouze náznaky, uniklé informace a jednotlivé snímky. Jeden takový tu máme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek