www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft Arcadia: streamované hry po Internetu

Microsoft Arcadia: streamované hry po Internetu
, , aktualita
Další "velká věc", kterou si společnost Microsoft chystá, bude Arcadia. Jde o systém pro streamování her, ale i vybraných aplikací, u nichž to bude mít smysl. Na starost jej mají lidé v Operating Systems Group.
K oblíbeným
reklama
Divize Microsoftu vyvíjející operační systémy, respektive zbrusu nový tým, který do ní spadá, bude mít tedy na starost i zbrusu nový Streamovací systém Arcadia. Nejde přitom o novou myšlenku, však streamování her vykreslovaných díky výkonu vzdáleného serveru není nijak nové, ale také nejde o nic, co by bylo ve světě rozšířené a známé. Však sám Microsoft v září minulého roku ohlásil vývoj služby Rio, která také měla nabídnout streamované hry, ovšem její vývoj byl poté zrušen. Arcadia tak má na ni navázat.

Arcadia by dle prvotních infromací mohla stavět na firemní cloudové technologii Azure, o níž slýcháme již přinejmenším čtyři roky. Ovšem prozatím se nedá mluvit o něčem konkrétním, však je jasné, že když Microsoft byl sotva schopen dát dohromady tým vývojářů, nemůže jít o již hotovou věc. Arcadia tak prozatím nebyla ani oficiálně představena a zdá se, že ještě nějakou dobu nebude.

Dle spekulací by se služba Arcadia měla zaměřit na hry pro Xbox, což je celkem logické. Cílem by pak měly být mobilní telefony a tablety, u nichž je v dnešní době výkon v porovnání s konzolemi a PC stále ještě velmi limitujícím faktorem. Šlo by tak o alternativku k funkci remote-play u konzolí Sone PlayStation 4 a službě PlayStation Now. Otázka pak je, zda se Microsoft zaměří pouze na své platformy, což vzhledem k jeho nedávným aktivitám není pravděpodobné. Však Microsoft v poslední době začal ve vývoji aplikací upřednostňovat konkurenční mobilní platformy iOS a Android, na což dosavadní příznivci Windows Phone často jen nevěřícně koukají a nad Lumiemi lámou hůl.

Budem tedy sledovat, zda se "další velká věc", jakou Microsoft zmiňuje v inzerátu hledajíc nové zaměstnance, nakonec podaří.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková