www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft chce agresivněji nabízet upgrade na Windows 10

Microsoft chce agresivněji nabízet upgrade na Windows 10
, , aktualita
V průběhu září se provalilo, že na některé počítače se Windows 10 instalují i bez svolení a vědomí uživatele, aby byly případně ihned k dispozici, kdyby se rozhodl k upgradu. Nyní chce Microsoft tento způsob využívat plošně.
K oblíbeným
reklama
Když už tedy Microsoft nabízí nové Windows 10 pro uživatele starších Windows 7 a 8/8.1 zdarma, pak chce, aby na ně přešlo co nejvíce uživatelů a co nejdříve. Důvod je naprosto zřejmý. S Windows 10 je spojena řada služeb (od příští větší aktualizace systému to bude nejspíše i Skype), na nichž může Microsoft vydělávat. Logicky tak chce z nich získat pomocí Windows 10 maximum, a to pod heslem "pojďme lidem usnadnit upgrade".

V současné době je v provozu na 110 milionů zařízení s Windows 10 a cílem firmy je dostat tento systém během příštích dvou či třech let do miliardy zařízení, tedy nejen PC, ale i mobilů, tabletů, konzolí, apod. V příštím roce tak firma hodlá na počítačích s ověřenými kopiemi Windows 7 a 8 či 8.1 nabízet Windows 10 jako "doporučenou aktualizaci", přičemž na tato PC se potřebná data předem stáhnou a uživatel pak v určitý moment uvidí výzvu k upgradu. Tu bude moci akceptovat, nebo odmítnout, jak uvedl Terry Myerson (výkonný viceprezident, Microsoft). To ale pro řadu uživatelů nebude žádná novinka, jak se ukázalo již v září, kdy se objevila zpráva, že Windows 10 se stahují i bez našeho vědomí. Nyní chce ale Microsoft používat tento způsob běžně a plošně.

Firma se také pochlubila, že vyhrává nad piráty, respektive uživateli provozujícími neoriginální verze starších systémů Windows. Terry Myerson uvedl, že odmítnutí aktivace nově nainstalovaného systému mnoho z nich přimělo k tomu, aby hned otevřeli Windows Store a koupili si svou licenci. Nepřikládá však žádná čísla či podrobnosti.

Zdroj: The Verge
reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala