www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu

Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
, , aktualita
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
K oblíbeným
reklama
Do Windows 10 se příští rok nejspíš dostane několik zásadních novinek, jak uvedl Zac Bowden z webu Windows Central s odvoláním na zdroje přímo z Microsoftu. Možná nejpřekvapivější připravovaná funkce se ukrývá pod interním označením „Project Latte“. Microsoft totiž údajně pracuje na softwarovém řešení, které by vývojářům mělo umožnit přenést aplikace z Androidu do Windows 10, a to s minimálními nebo žádnými změnami v kódu. Podle dostupných informací by měl projekt využívat subsystém Windows for Linux (WSL), ale Microsoft musí přesto vytvořit ještě vlastní androidový subsystém, který by umožnil spouštění aplikací.
 
Aplikace z Androidu ve Windows 10 – zatím jen přes aplikaci Váš telefon od Microsoftu
 
Vývojář následně bude muset odeslat svou aplikaci v balíčku MSIX a po schválení se titul objeví v Microsoft Store. Ano, žádný Google Play Store se na Windows 10 s největší pravděpodobností nedostane. Google totiž nepovoluje používat Play Services na zařízeních, která nativně nepoužívají Android nebo Chrome OS. Většina vývojářů tedy bude muset své aplikace před odeslání na Windows 10 upravit, aby odstranili závislost na Play Services API, v opačném případě by totiž na počítači nefungovaly správně. Pokud se Microsoftu podaří tento projekt dostat do fáze, aby byl použitelný pro vývojáře i koncové uživatele, mohlo by se tak stát někdy v příštím roce.
 
Snaha ovšem může opět skončit neúspěchem, jako se stalo v roce 2016, kdy byl zrušen „Project Astoria“. Jeho cílem bylo přinést aplikace z Androidu na Windows 10 Mobile. Tento projekt dával smysl, neboť smartphony s tímto operačním systémem trpěly nedostatkem aplikací. Většina počítačů s Windows 10 používá jako vstupní zařízení klávesnici a myš, ale na trhu je také docela dost různých notebooků s dotykovým displejem, konvertiblů a tabletů s „Desítkami“. Právě na těchto zařízeních by aplikace z Androidu dávaly největší smysl, neboť jsou navrženy pro dotykové ovládání. Navíc vývojáři mohou své tituly upravit, aby usnadnili ovládání myší – přece jen androidové aplikace běží i na chromeboocích, které z velké části postrádají dotykový displej.
 
Řada uživatelů tento krok ocení proto, že nebude muset hledat alternativu pro své aplikace ze smartphonu či tabletu. Brad Linder z webu Liliputing ovšem upozorňuje i na některá úskalí. Zaprvé to bude omezený výběr aplikací ve srovnání s Google Play Store. A také nutnost kupovat si aplikaci znovu, pokud jste za ní už jednou zaplatili v Google Play Store. Jedinou výjimkou by bylo předplatné zaplacené pomocí platebních metod třetích stran. Připomeňme, že Microsoft již experimentuje s aplikacemi ve Windows 10 v rámci svého softwaru Váš telefon. K tomu je ovšem potřeba spárovaný smartphone, a ještě jen kompatibilní model od Samsungu. Alternativou potom mohou být také emulátory jako Bluestacks nebo Genymotion.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V Kanadě staví 88MW vodní elektrárnu pro výrobu zeleného vodíku V Kanadě staví 88MW vodní elektrárnu pro výrobu zeleného vodíku
Vodík je nejspíš jedním z řešení energetiky budoucnosti. V Kanadě proto zahajují výstavbu 88MW vodní elektrárny, která by měla produkovat zelený vodík a kyslík. Obojí by se mělo využívat v průmyslu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Ukončení spouštění Adobe Flash nadělalo problémy železnici v Číně Ukončení spouštění Adobe Flash nadělalo problémy železnici v Číně
Adobe Flash se s námi před dvěma týdny rozloučil a poslední aktualizace vypnula možnost jeho přehrávání. To zatopilo těm, kteří ani po několika letech varování, že tento den přijde, nepřešli na jinou platformu. Třeba železniční systém v čínském Ta-lienu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne
Český Internet baví další problém při řešení koronavirové krize. Nečekané chyby vykazují systémy pro registraci k očkování i server pro podávání kompenzačních žádostí. Ten to ve čtvrtek vzdal a shořel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala