Microsoft chce obejít restrikce Applu pomocí webové aplikace pro xCloud

Microsoft chce obejít restrikce Applu pomocí webové aplikace pro xCloud
, , aktualita
Na omezení týkající se iOS společnosti Apple v této době naráží především firmy Epic Games a Microsoft. V konečném důsledku nejde o nic jiného, než o peníze zákazníků a o způsob jejich dělení. Co si Microsoft nyní vymyslel?
K oblíbeným
reklama
Microsoft xCloud vešel v provoz i u nás, a to již v polovině září a stal se součástí předplatného Xbox Game Pass. Microsoft ale narazil u firmy Apple a její platformy iOS, stejně jako narazil Epic se svým Fortnite. Jde pochopitelně o tržby získané v rámci aplikace samotné, s nimiž se Epic a Microsoft odmítá podělit s firmou Apple. Spor mezi firmami Apple a Epic se již dostal k soudu, přičemž Microsoft se chystá restrikce Applu spíše obejít, než aby se snažil o změnu. Ovšem to Epic tak snadno pochopitelně udělat nemůže, leda by vytvořil streamovanou verzi Fortnite pro iOS. 
 
 
Phil Spencer z xboxové divize Microsoftu se tak rozhodl, že nejlepší bude, když jeho firma vyvine webovou verzi aplikace xCloud pro iOS. Uživatelé telefonů iPhone a tabletů iPad tak budou moci využít webový prohlížeč a Apple nebude mít možnost jim v tom zabránit, leda by blokoval přímo jisté adresy a to si těžko dovolí. Ostatně prostřednictvím Safari či jiného prohlížeče mohou uživatelé iOS již dnes využívat mnohé jiné placené služby a firma Apple nemá možnost po jejich provozovatelích požadovat podíl z tržeb. 
 
Phil Spencer tak mohl znít ve svém vyjádření velice sebejistě, když uvedl, že xCloud jistojistě bude k dispozici na iOS. Ostatně podobný přístup se svou službou Luna už využil Amazon. 
 
Webový xCloud pro iOS by měl být k dispozici někdy na začátku příštího roku a někdy v jeho průběhu by se měli dočkat také uživatelé PC s Windows 10. 
 
Zdroj: The Verge


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik9 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Včera, aktualita, Jan Vítek