www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft DirectStorage bude nakonec fungovat i na Windows 10

Microsoft DirectStorage bude nakonec fungovat i na Windows 10
, , aktualita
Microsoft si chystá nové API DirectStorage, které bude hardwarově urychlovat práci s daty, což už je i s aktuálními výkonnými SSD pro PCIe 4.0 použitelná věc, která by mohla značně ulevit hlavnímu procesoru. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA už minulý rok ukázala, že při čtení komprimovaných dat z rychlých SSD může prudce stoupat zátěž procesoru, která dokáže zaměstnat i celou řadu jader. NVIDIA si tak přichystala ještě před nástupem nových konzolí odpověď na jejich funkce rychlého načítání her, a to v podobě RTX IO, ovšem tato technologie ještě nebyla vypuštěna do světa. Microsoft si chystá svou verzi v podobě DirectStorage, která by měla být oproti řešení NVIDIE univerzální a v základu jde přitom rovněž o dekompresi dat pomocí grafické karty. 
 
 
Data se tak v komprimované podobě stěhují do paměti samotné grafické karty, která si je rozbalí, čili jde i o efektivní přenos přes CPU a hlavní systémovou paměť. My jsme se přitom nedávno dozvěděli, že pro DirectStorage budou zapotřebí už nové Windows 11 a nebylo tu nic k divení, neboť takovou věc Microsoft předvedl už několikrát. 
 
Nyní se však dozvídáme, že DirectStorage Developer Preview je již k dispozici i s podporou pro Windows 10 verze 1909 a novějších, jak oznámil sám Microsoft. Ten zároveň na svém blogu potvrdil, že v konečném důsledku budou hry s DirectStorage podporovány na Windows 10 od stejné verze, čili to není jen úleva pro vývojáře, aby Microsoft nakonec přece jen hráče nutil do Windows 11. Čili ty pro DirectStorage potřebovat nebudeme a vedle toho se na blogu píše, že toto API se také dočká širší hardwarové podpory, ovšem podrobnosti tu nejsou žádné. 
 
Jedna z podstatných novinek nových Windows 11 tak padla a méně lidí tak bude motivováno na tento systém přejít, čili od Microsoftu jde o vstřícný krok s vědomím, že tím pádem bude tempo rozšiřování Windows 11 trošku pomalejší. Ovšem ono by také záleželo na praktické využitelnosti DirectStorage a na tempu, jakým bude přidávána jeho podpora do her. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek