www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft nestihne miliardu instalací Windows 10, mohou za to mobily

Microsoft nestihne miliardu instalací Windows 10, mohou za to mobily
, , aktualita
Společnost Microsoft měla smělé plány a chtěl do poloviny roku 2018 získat miliardu instalací operačního systému Windows 10. Dosavadní čísla ale napovídají, že tyto odhady byly příliš optimistické a přiznal to i sám Microsoft.
K oblíbeným
reklama
Microsoft si od nového operačního systému Windows 10 hodně sliboval. Stal se nejrychleji se rozšiřujícími Windows v historii, ale za to z velké části mohlo i to, že jsou nabízeny jako upgrade zdarma z předchozích Windows 7 a 8. Tato nabídka končí za dva týdny a dá se očekávat, že poté už čísla moc neporostou. Dnes jsme na 350 milionech aktivních instalacích a je opravdu velmi nepravděpodobné, že by rychlost nárůstu zůstala po dobu dalších dvou let, aby se v létě 2018 stihla očekávaná meta 1 miliardy.

Microsoft Windows 10 logo

Microsoft je dle svých potěšen s dosavadním rozšiřováním, ale současně přiznává, že zmíněná jedna miliardy v polovině roku 2018 byl příliš optimistický cíl. Za vinu to dává mobilním telefonům, kde se Microsoftu opravdu hodně nedaří a nedosáhl ani na očekávaných 50 milionů kusů ročně (což by ale ani tak číslo příliš nezvedlo). Ani ostatní výrobci se s telefony s Windows 10 nepřetrhli.

Cílem je udělat univerzální platformu jak pro počítače, tak i pro tablety, telefony a další zařízení. A právě neúspěch v telefonech způsobuje, že se celý ekosystém nerozvíjí tak, jak by si Microsoft představoval a jeho univerzální aplikace pro Windows 10 zatím moc nadšení nevyvolaly.

Zdroj: betanews.com, arstechnica.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD dle Omdia posílilo mezi datacentrovými servery, každý šestý využívá EPYC AMD dle Omdia posílilo mezi datacentrovými servery, každý šestý využívá EPYC
Společnost AMD se aktuálně věnuje přednostně serverům, pro něž vyrábí své procesory a celé platformy. Není tak divu, že to přináší své ovoce a AMD dle analytické společnosti Omdia zvyšuje svůj podíl na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Namísto posílení propad, Čína označila kryptoměny za nelegální platidlo Namísto posílení propad, Čína označila kryptoměny za nelegální platidlo
Po výrazném propadu hodnoty kryptoměn, který nastal sedmého září a později se ještě prohloubil, se očekával další postupný růst, jenž měl dle burzy Deribit odstartovat již dnes. Namísto toho přišel další pád. 
Včera, aktualita, Jan Vítek15 komentářů
Core i9-12900K opět v Cinebench R23, slibuje velice vysoký jednovláknový výkon Core i9-12900K opět v Cinebench R23, slibuje velice vysoký jednovláknový výkon
Máme tu opět další test procesoru Core i9-12900K, který se tentokrát ukázal stejně jako ve středu v Cinebench R23, ale tentokrát jde o dříve chybějící skóre ukazující jednovláknový výkon. A ukazuje se, že ten asi bude skutečně velice slušný.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Cyberpunk 2077 verze 1.31 ukazuje ray tracing bez omezení a DLSS 2.2 Cyberpunk 2077 verze 1.31 ukazuje ray tracing bez omezení a DLSS 2.2
Cyberpunk 2077 dostal novou verzi 1.31, na níž lidé z Digital Dreams založili své video pořízené především díky kartě GeForce RTX 3090. To ukazuje grafiku s nastavením Beyond All Limits Ray Tracing a s DLSS 2.2. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
AMD a MediaTek prý uvažují o založení společného podniku AMD a MediaTek prý uvažují o založení společného podniku
Společnosti AMD a MediaTek patří mezi největší firmy tvořící čipy a také logicky i mezi největší zákazníky TSMC. Nyní se přitom dozvídáme, že by mohly vytvořit nový společný podnik, s jehož pomocí by se AMD mohlo více prosadit v mobilním světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář