www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft novém sestavení Windows 10 opět mění Start Menu

Microsoft novém sestavení Windows 10 opět mění Start Menu
, , aktualita
Microsoft nám na novém sestavení 20161 pro Insidery ukazuje, jak se změní podoba Start Menu, které bude graficky čistší a také bude možné nastavit jeho barevný nádech, aby lépe odpovídal celkovému vzhledu pracovní plochy.
K oblíbeným
reklama
Windows 10 Insider Preview Build 20161 je určen pro Insidery v rámci Dev Channel, který, jak bylo nedávno oznámeno, nahradil dosavadní Fast Ring. Jde tak o nejčerstvější změny, které se dostávají na veřejnost. 
 
 
Animovaný gif nám ihned ukáže, co můžeme očekávat od nově zpracovaného Start Menu. Budou to již konečně nové ikonky pro vestavěné aplikace systému Windows, které již nebudou uzavřeny v modrých čtverečkách, které odkazovaly ještě na design Metro. Budou tak částečně průhledné, díky čemuž si budeme moci i lépe upravit vzhled Start Menu změnou jeho barevného nádechu (Settings > Personalization > Color). A jak je videt, modrého čtverce se zbaví i velké dlaždice, které budou nově také průhledné a ne modré či šedé. 
 
 
Jsou tu ale i další změny, jako například to, že pomocí zkratky Alt+Tab se budeme moci přepínat i mezi taby otevřenými v prohlížeči Microsoft Edge (verze 83.0.475.0 či novější), jako by každý tab představoval samostatnou aplikaci. Microsoft je naštěstí soudný a umožní nám nastavit maximální počet těchto tabů, které se mohou zobrazit pro přepnutí po stisku Alt+Tab, takže nehrozí, že bychom se v tom ztratili. A pokud snad někdo tuto funkci nebude chtít měnit vůbec, může si to sám nastavit v Settings > System > Multitasking. 
 
 
Dále se bude měnit i podoba Taskbaru, čili Hlavního panelu, a to v závislosti na tom, zda s PC máme či nemáme propojen telefon as Androidem nebo zda využíváme účet Xbox Live. To ovšem stejně platí jen pro nové uživatele, respektive pro nově nainstalovaný systém se zbrusu novým účtem, kde se ukáže výchozí podoba panelu. 
 
A pak Microsoft stále pokračuje s přesunem nastavení z Ovládacích panelů do nového Nastavení. Nyní půjde o informace o počítači ze stránky Systém do Settings > System > About, kde bude možné také info o PC zkopírovat do schrány stiskem jednoho tlačítka. 
 
 
Více se o novém sestavení Windows 10 dozvíte na blogu Microsoftu, kde jsou i informace o nové verzi kalkulačky, která dokáže už i graficky zobrazovat funkce. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zakladatel ARMu říká, že prodej společnosti NVIDIA by byla katastrofa Zakladatel ARMu říká, že prodej společnosti NVIDIA by byla katastrofa
Hermann Hauser, jeden ze zakladatelů společnosti ARM, se velmi kriticky vyjádřil k záměru NVIDIE převzít ARM z rukou japonské banky Softbank. Dle jeho slov by něco takového byla hotová katastrofa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Azza Pyramid Mini 806: doslova pyramidální skříň Azza Pyramid Mini 806: doslova pyramidální skříň
Pokud někoho nebaví nudné krabicoidní počítačové skříně, má dnes už možnost si vybírat z mnoha jiných, které mají zajímavější tvary, i když to v řadě případů znamená neefektivní využití prostoru. Jak to je v případě Azza Pyramid Mini 806?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Důvod padání prohlížeče Microsoft Edge při vyhledávání přes Google odhalen Důvod padání prohlížeče Microsoft Edge při vyhledávání přes Google odhalen
Před pár dny se objevily záhadné pády internetového prohlížeče Microsoft Edge při nastavení výchozího vyhledávače na Google. Chyba se přitom neobjevovala při vyhledávání přes vlastní vyhledávač Bing. Důvod havárií se už naštěstí povedlo odhalit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ViewSonic nabízí pár herních 31,5" monitorů s MVA panely ViewSonic nabízí pár herních 31,5" monitorů s MVA panely
Společnost ViewSonic obohatila svou nabídku herních monitorů o dva nové stejně velké 31,5palcové modely, které využívají panely typu MVA. Ty jsou však rozdílné, a tak jsou rozdílné i samotné monitory VX3268-2KPC-MHD a VX3268-PC-MHD.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft příští měsíc bez dalších nákladů propojí Xbox Game Pass s xCloud Microsoft příští měsíc bez dalších nákladů propojí Xbox Game Pass s xCloud
Microsoft potvrdil to, co se šuškalo už před řadou dní. Odhodlá se propojit svou službu Xbox Game Pass Ultimate se streamováním pomocí technologie Project xCloud. Znamená to, že si nebudeme muset kupovat ani výkonný hardware a ani samotné kopie her.
Dnes, aktualita, Jan Vítek