www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft opravil odstraněný patch, má to ale své ale

Microsoft opravil odstraněný patch, má to ale své ale
, , aktualita
Microsoft zařadil do dnešního balíčku pravidelných čtvrtečních aktualizací také opravenou verzi vadné a následně rychle odebrané záplaty MS14-045. Nainstalovat nový patch ale bohužel nestačí.
K oblíbeným
reklama
Microsoft oznámil svým uživatelům, že si mohou stáhnout novou verzi aktualizace, která opravuje před týdnem odstraněný vadný patch. Na první pohled by se mohlo zdát, že bude stačit pouze stáhnout tuto novou aktualizaci a původní vadnou ponechat, přičemž by mělo dojít o opravě problému. To ale není tak úplně pravda.

Opravený a dnes znovu vydaný patch „2993651“ na problém s fonty je tedy k dispozici ke stažení. Jako součást této aktualizace ale Microsoft důrazně doporučuje původní vadný patch „2982791“ manuálně odebrat, což může v některých případech zahrnovat kromě samotné odinstalace také specifický postup obnášející restartování počítače a mazání některých souborů včetně zásahu do registrů, jak se můžeme dočíst zde.

V praxi to znamená, že pokud jste si vadnou záplatu neodstranili, stažení a instalace opravené verze problém neřeší. Microsoft sice prohlásil, že není nezbytně nutné vadnou záplatu odinstalovat, ale je to důrazně doporučeno. Jinými slovy - nemusíte vadnou aktualizaci odinstalovat, ale pro zachování funkčního systému prakticky musíte.

Pokud jste doposud neměli žádný problém se stabilitou systému, která souvisela s instalací vadné aktualizace, mělo by stačit odinstalovat vadnou záplatu a následně nainstalovat novou. Je tedy doporučeno toto provést i v případě, že vám vadná aktualizace žádný problém nezpůsobila.

Zdroj: PCWorld
reklama
Nejnovější články
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Včera, aktualita, Jan Vítek