www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft opravil odstraněný patch, má to ale své ale

Microsoft opravil odstraněný patch, má to ale své ale
, , aktualita
Microsoft zařadil do dnešního balíčku pravidelných čtvrtečních aktualizací také opravenou verzi vadné a následně rychle odebrané záplaty MS14-045. Nainstalovat nový patch ale bohužel nestačí.
K oblíbeným
reklama
Microsoft oznámil svým uživatelům, že si mohou stáhnout novou verzi aktualizace, která opravuje před týdnem odstraněný vadný patch. Na první pohled by se mohlo zdát, že bude stačit pouze stáhnout tuto novou aktualizaci a původní vadnou ponechat, přičemž by mělo dojít o opravě problému. To ale není tak úplně pravda.

Opravený a dnes znovu vydaný patch „2993651“ na problém s fonty je tedy k dispozici ke stažení. Jako součást této aktualizace ale Microsoft důrazně doporučuje původní vadný patch „2982791“ manuálně odebrat, což může v některých případech zahrnovat kromě samotné odinstalace také specifický postup obnášející restartování počítače a mazání některých souborů včetně zásahu do registrů, jak se můžeme dočíst zde.

V praxi to znamená, že pokud jste si vadnou záplatu neodstranili, stažení a instalace opravené verze problém neřeší. Microsoft sice prohlásil, že není nezbytně nutné vadnou záplatu odinstalovat, ale je to důrazně doporučeno. Jinými slovy - nemusíte vadnou aktualizaci odinstalovat, ale pro zachování funkčního systému prakticky musíte.

Pokud jste doposud neměli žádný problém se stabilitou systému, která souvisela s instalací vadné aktualizace, mělo by stačit odinstalovat vadnou záplatu a následně nainstalovat novou. Je tedy doporučeno toto provést i v případě, že vám vadná aktualizace žádný problém nezpůsobila.

Zdroj: PCWorld
reklama
Nejnovější články
TSMC se pochlubilo finančními výsledky, výdělky z 7nm procesu rostly TSMC se pochlubilo finančními výsledky, výdělky z 7nm procesu rostly
Společnost TSMC si na nedostatek práce nemůže stěžovat a spíše má starosti o to, jak co nejdříve rozšířit svou výrobní kapacitu a jak správně investovat do budoucna. Co říkají nejnovější finanční výsledky? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jak bude Roman Space Telescope pátrat po osamělých černých dírách? Jak bude Roman Space Telescope pátrat po osamělých černých dírách?
NASA stále připravuje nový vesmírný teleskop, který dostal název Roman Space Telescope (RST) po "matce Hubblea", Nancy Grace Roman. Nyní se můžeme podívat na to, k čemu bude sloužit a jaký princip využije. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
G.Skill uvádí zlaté RAM: až DDR4-5333 pro čtyři kanály G.Skill uvádí zlaté RAM: až DDR4-5333 pro čtyři kanály
Společnost G.Skill se přihlásila s dalšími novými paměťmi DDR4, které jsou určeny pro ty nejnáročnější zákazníky. Jedná se o G.Skill Trident Z Royal Elite, která navazuje na nedávno představené novinky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Imperva: za úspěchem scalperů stojí především Grinchboti Imperva: za úspěchem scalperů stojí především Grinchboti
Internetoví scalpeři se stali široce známým fenoménem zvláště ve spojení s nástupem grafických karet NVIDIA Ampere a také nových konzolí firem Microsoft a Sony. Využívali přitom především velice příhodně nazvané Grinchboty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD vnadí na Threadripper se Zen 3, ukazuje výkon EPYC Milan v Cinebench AMD vnadí na Threadripper se Zen 3, ukazuje výkon EPYC Milan v Cinebench
Společnost AMD by měla letos vyslat na trh další generaci procesorů Threadripper vybavenou jádry Zen 3. Ta by ostatně měla dovršit nabídku procesorů se Zen 3 jako vůbec poslední. Jaký výkon ale můžeme očekávat? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek