www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft opravil problémy s výkonem ve hrách po posledním updatu Windows 10

Microsoft opravil problémy s výkonem ve hrách po posledním updatu Windows 10
, , aktualita
Po dubnové aktualizaci KB5001330 se někteří uživatelé potýkali s trháním a dalšími problémy při hraní. Microsoft zareagoval a vydal opravu, která nyní vychází pro vybrané verze Windows 10 a je instalována automaticky.
K oblíbeným
reklama
Microsoft svou poslední kumulativní aktualizací zase popudil část uživatelů. Ačkoliv byly zaznamenány různé potíže, patrně vůbec nejčastěji se objevovaly stížnosti na pokles výkonu ve hrách. Hráči se setkávali např. se zasekáváním a trháním obrazu. Tyto potíže samozřejmě mohly zcela pokazit zážitek ze hry. Nejjednodušším řešením bylo odstranění aktualizace prostřednictvím služby Windows Update, což doporučil i zástupce firmy Nvidia. Pro uživatele, kteří se rozhodli setrvat na daném sestavení Windows 10, nyní Microsoft konečně přinesl řešení. Jedná se o opravu, kterou by uživatelé neměli vůbec postřehnout, protože probíhá na straně serveru.
 
 
Uvedené potíže přinesla kumulativní aktualizace KB5001330, která je distribuována jako povinný bezpečnostní update pro Windows 10 ve verzích 2004 nebo 20H2. To znamená, že je na počítače instalována automaticky, pokud uživatel tuto možnost nepozastavil. Po aktualizaci se změní číslo sestavení operačního systému na 19041.928 nebo 19042.928. Vzhledem k mnoha příspěvkům v internetových fórech a na sociálních sítích si problémů s uvedeným updatem rychle všiml také Microsoft. Na svém webu potvrdil, že uvedené problémy jako klesající snímkovací frekvence nebo zasekávání, postihují malou část uživatelů uvedených sestavení Windows 10.
 
„Malá skupina uživatelů hlásila nižší než očekávaný výkon ve hrách po instalaci aktualizace KB5000842 nebo novější. Většina uživatelů, kterých se tento problém týká, spouští hry v režimu celé obrazovky nebo bez okrajů a používá dva nebo více monitorů,“ uvedl Microsoft na svých stránkách. A rovnou přináší i řešení uvedeného problému, které bude provedeno prostřednictvím funkce Known Issue Rollback (KIR). S její pomocí může Microsoft vracet jednotlivé opravy v aktualizacích, aniž by si toho uživatel musel všimnout. Zjednodušeně řešeno je část kódu vrácena do stavu před instalací aktualizace, kdy vše ještě fungovalo.
 
 
Vše proběhne na straně serveru s využitím služby Windows Update. Změny se projeví po restartování počítače. Oprava problému začala před víkendem a může trvat až několik dnů, než se dostane ke všem uživatelům, kteří si stihli nainstalovat povinný update KB5001330, případně předchozí volitelný update KB5000842. Vzhledem k tomu, že po opravě na straně serveru se nezmění číslo sestavení, musíte si její přítomnost ověřit přes Editor registrů. Web Windows Latest radí otevřít níže uvedené umístění a přesvědčit se, že je součástí položka „EnabledState“:
 
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FeatureManagement\Overrides\4\1837593227
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek
Značka SteelSeries oznámila novou herní myš, která se chce zalíbit nejrůznějším typům hráčů. Přesností a rychlostí potěší milovníky FPS, velká nabídka tlačítek se zase hodí pro RPG. K dispozici jsou také voděodolné spínače.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30 Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30
Další novinkou společnosti Lenovo je rychlý herní monitor Legion Y25g-30. Ten se může pochlubit opravdu velmi vysokou obnovovací frekvencí 360 Hz. Nebude mu chybět ani podpora technologie Nvidia G-Sync.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti
Nvidia dnes uvedla nové grafické čipy GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti. V tomto případě šlo o mobilní nasazení, takže můžeme očekávat TGP v rozmezí 35 W až 80 W. V případě modelu Ti se můžeme těšit na 2560 CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H
Intel už dříve slíbil brzký nástup nových procesorů Tiger Lake-H s až osmi jádry, což dnes plní a oficiálně je uvádí na trh. Jde tak o první mobilní 10nm procesory s tolika fyzickými jádry a ty se uplatní v řadě nových PC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake
Pokud jde o herní konzole využívající hardware x86, pak máme obvykle na mysli spíše něco od AMD. Nová One Xplayer je však založena na běžných mobilních procesorech Intel Tiger Lake s grafikou generace Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek