www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft potvrzuje, Windows 10 zdarma pro všechny "Insidery"

Microsoft potvrzuje, Windows 10 zdarma pro všechny "Insidery"
, , aktualita
Pokud jste se zapojili do programu Windows Insider a testovali, nebo si prostě jen vyzkoušeli chystaný operační systém Windows 10, budete už jen z této pozice mít nárok na oficiální kopii systému zdarma. Jak to bude fungovat?
K oblíbeným
reklama
Shánění informací o distribuci nového systému Windows 10 nebylo lehké, protože se objevovaly postupně a náhodně jako střípky. Něco Microsoft zveřejnil na blogu, něco tweetoval a jiné informace máme třeba z konferencí. Dosud ale žádný zástupce firmy Microsoft jasně nevystoupil a neřekl uceleným způsobem, jak to bude s možnostmi aktualizace, různými edicemi systému, cenami, minimálními hardwarovými požadavky, atd.

Teprve nedávno tak bylo potvrzeno, že ti, kteří se rozhodnou aktualizovat své již nainstalované Windows 7 (nebo novější) na Windows 10, budou mít později možnost i instalovat Windows 10 jako čistý systém, pokud to budou potřebovat. Tuto důležitou informaci odhalila konverzace s Gabrielem Aulem (Microsoft) na Twitteru.

Nejnovější zpráva o možnostech přechodu na Windows 10 také přichází z klávesnice Gabriela Aula, který psal o "Upcoming changes to Windows 10 Insider Preview builds". V textu se tedy píše, že každý účastník programu Windows 10 Insider bude moci zdarma získat plnou kopii systému, až bude k dispozici. Aul tak potvrzuje informace od Mary Jo Foley a dalších. Uvedeno také bylo, že program Insider bude po vypuštění plné verze systému pokračovat, však Microsoft bude pochopitelně pracovat na dalších verzích.

Pokud jste tedy využili nějaký build systému Windows 10 Insider Preview (edice Home a Pro) a máte registrován svůj účet MSA (Microsoft Account), budete moci aktualizovat na plnou a finální verzi systému již 29. července. Gabriel také dodal, že jakmile na své PC s Technical Preview systému Windows 10 nainstalujeme jako upgrade finální verzi Windows 10, bude nám umožněno také provést čistou instalaci systému. A aby bylo naprosto jasno, na Gabriela byl namířen jasný dotaz, na nějž odpověděl: "Nainstalujete sestavení verze 10130, připojíte se ke svému Insider MSA účtu, pak můžete nainstalovat finální verzi (RTM), a ta zůstane i nadále ověřená a pravá."

Jinými slovy, nyní si mohou svou kopii systému Windows 10 pořídit i ti, kteří neprovozují pravé Windows 7, 8 či 8.1. Stačí se zapojit do programu Insider, což nic nestojí. Stejnou možnost dostanou také uživatelé počítačů Mac, kteří mohou Windows 10 testovat v Boot Camp či VM.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor
V případě velkých společností zabývajících se letectvím a kosmonautikou není zrovna obvyklé, že se o jejich novinkách dozvídáme z pilných tweetů jejich šéfa. Ale když tak dnes už komunikují i státníci, tak proč ne Elon Musk? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě
Uživatelé herních konzolí Nintendo Switch si stěžují na to, že po čase začne driftovat, čili ujíždět ukazatel spojený s ovladačem Joy-Con. A nyní si už jen nestěžují, dali se dohromady a podali hromadnou žalobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde? AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde?
V databázi výsledků testů UserBenchmark byl spatřen jistý inženýrský vzorek produktu AMD s kódovým označením Flute. Je jasné, že půjde o SoC, a to velice moderní a založené na architektuře Zen 2. 
Včera, aktualita, Jan Vítek