www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft potvrzuje, Windows 10 zdarma pro všechny "Insidery"

Microsoft potvrzuje, Windows 10 zdarma pro všechny "Insidery"
, , aktualita
Pokud jste se zapojili do programu Windows Insider a testovali, nebo si prostě jen vyzkoušeli chystaný operační systém Windows 10, budete už jen z této pozice mít nárok na oficiální kopii systému zdarma. Jak to bude fungovat?
K oblíbeným
reklama
Shánění informací o distribuci nového systému Windows 10 nebylo lehké, protože se objevovaly postupně a náhodně jako střípky. Něco Microsoft zveřejnil na blogu, něco tweetoval a jiné informace máme třeba z konferencí. Dosud ale žádný zástupce firmy Microsoft jasně nevystoupil a neřekl uceleným způsobem, jak to bude s možnostmi aktualizace, různými edicemi systému, cenami, minimálními hardwarovými požadavky, atd.

Teprve nedávno tak bylo potvrzeno, že ti, kteří se rozhodnou aktualizovat své již nainstalované Windows 7 (nebo novější) na Windows 10, budou mít později možnost i instalovat Windows 10 jako čistý systém, pokud to budou potřebovat. Tuto důležitou informaci odhalila konverzace s Gabrielem Aulem (Microsoft) na Twitteru.

Nejnovější zpráva o možnostech přechodu na Windows 10 také přichází z klávesnice Gabriela Aula, který psal o "Upcoming changes to Windows 10 Insider Preview builds". V textu se tedy píše, že každý účastník programu Windows 10 Insider bude moci zdarma získat plnou kopii systému, až bude k dispozici. Aul tak potvrzuje informace od Mary Jo Foley a dalších. Uvedeno také bylo, že program Insider bude po vypuštění plné verze systému pokračovat, však Microsoft bude pochopitelně pracovat na dalších verzích.

Pokud jste tedy využili nějaký build systému Windows 10 Insider Preview (edice Home a Pro) a máte registrován svůj účet MSA (Microsoft Account), budete moci aktualizovat na plnou a finální verzi systému již 29. července. Gabriel také dodal, že jakmile na své PC s Technical Preview systému Windows 10 nainstalujeme jako upgrade finální verzi Windows 10, bude nám umožněno také provést čistou instalaci systému. A aby bylo naprosto jasno, na Gabriela byl namířen jasný dotaz, na nějž odpověděl: "Nainstalujete sestavení verze 10130, připojíte se ke svému Insider MSA účtu, pak můžete nainstalovat finální verzi (RTM), a ta zůstane i nadále ověřená a pravá."

Jinými slovy, nyní si mohou svou kopii systému Windows 10 pořídit i ti, kteří neprovozují pravé Windows 7, 8 či 8.1. Stačí se zapojit do programu Insider, což nic nestojí. Stejnou možnost dostanou také uživatelé počítačů Mac, kteří mohou Windows 10 testovat v Boot Camp či VM.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
AMD Radeon RX 5500 otestován, půjde o modernější ekvivalent RX 580? AMD Radeon RX 5500 otestován, půjde o modernější ekvivalent RX 580?
Nikdo nemůže očekávat, že grafické karty Radeon RX 5500 nám nabídnou z hlediska výkonu něco, co tu dosud ještě nebylo. Jde tak především o to, za jakou cenu nám AMD daný výkon nabídne a zda to bude výhodné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ohvězdičkovaná jádra v Ryzen Master neodpovídají nejlepším jádrům dle Windows Ohvězdičkovaná jádra v Ryzen Master neodpovídají nejlepším jádrům dle Windows
Nové Windows 10 mají s využitím CPPC2 (Collaborative Power and Performance Control 2) přednostně využívat ta nejlepší jádra v procesorech AMD i Intel. Odpovídá to ale tomu, co nám ukazuje Ryzen Master? A je to vůbec problém?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve ukázalo Half-Life: Alyx, půjde o revoluční titul pro VR? Valve ukázalo Half-Life: Alyx, půjde o revoluční titul pro VR?
Virtuální realita do světa her dosud nezasáhla nijak zásadním způsobem, nicméně společnost Valve to chce evidentně změnit. Využije k tomu přitom svou herní řadu Half-Life, na jejíž pokračování množí toužebně čekali.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2 Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2
Miliardář Bill Gates je znám také jako velký filantrop a podporovatel projektů pro záchranu planety. Jedním z dalších je projekt Heliogen, který má pomoci nahradit fosilní paliva díky solární energii i využití pokročilého softwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache
Intel si pro příští rok připravuje procesory Tiger Lake jako nástupce aktuálních Ice Lake a leccos už o nich prozradil benchmark Geekbench. Ten už obsahuje online záznam čtyřjádrového prototypu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář