www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft potvrzuje, Windows 10 zdarma pro všechny "Insidery"

Microsoft potvrzuje, Windows 10 zdarma pro všechny "Insidery"
, , aktualita
Pokud jste se zapojili do programu Windows Insider a testovali, nebo si prostě jen vyzkoušeli chystaný operační systém Windows 10, budete už jen z této pozice mít nárok na oficiální kopii systému zdarma. Jak to bude fungovat?
K oblíbeným
reklama
Shánění informací o distribuci nového systému Windows 10 nebylo lehké, protože se objevovaly postupně a náhodně jako střípky. Něco Microsoft zveřejnil na blogu, něco tweetoval a jiné informace máme třeba z konferencí. Dosud ale žádný zástupce firmy Microsoft jasně nevystoupil a neřekl uceleným způsobem, jak to bude s možnostmi aktualizace, různými edicemi systému, cenami, minimálními hardwarovými požadavky, atd.

Teprve nedávno tak bylo potvrzeno, že ti, kteří se rozhodnou aktualizovat své již nainstalované Windows 7 (nebo novější) na Windows 10, budou mít později možnost i instalovat Windows 10 jako čistý systém, pokud to budou potřebovat. Tuto důležitou informaci odhalila konverzace s Gabrielem Aulem (Microsoft) na Twitteru.

Nejnovější zpráva o možnostech přechodu na Windows 10 také přichází z klávesnice Gabriela Aula, který psal o "Upcoming changes to Windows 10 Insider Preview builds". V textu se tedy píše, že každý účastník programu Windows 10 Insider bude moci zdarma získat plnou kopii systému, až bude k dispozici. Aul tak potvrzuje informace od Mary Jo Foley a dalších. Uvedeno také bylo, že program Insider bude po vypuštění plné verze systému pokračovat, však Microsoft bude pochopitelně pracovat na dalších verzích.

Pokud jste tedy využili nějaký build systému Windows 10 Insider Preview (edice Home a Pro) a máte registrován svůj účet MSA (Microsoft Account), budete moci aktualizovat na plnou a finální verzi systému již 29. července. Gabriel také dodal, že jakmile na své PC s Technical Preview systému Windows 10 nainstalujeme jako upgrade finální verzi Windows 10, bude nám umožněno také provést čistou instalaci systému. A aby bylo naprosto jasno, na Gabriela byl namířen jasný dotaz, na nějž odpověděl: "Nainstalujete sestavení verze 10130, připojíte se ke svému Insider MSA účtu, pak můžete nainstalovat finální verzi (RTM), a ta zůstane i nadále ověřená a pravá."

Jinými slovy, nyní si mohou svou kopii systému Windows 10 pořídit i ti, kteří neprovozují pravé Windows 7, 8 či 8.1. Stačí se zapojit do programu Insider, což nic nestojí. Stejnou možnost dostanou také uživatelé počítačů Mac, kteří mohou Windows 10 testovat v Boot Camp či VM.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
TecLab dosahuje taktu 2340MHz na RTX 3080 a láme světový rekord TecLab dosahuje taktu 2340MHz na RTX 3080 a láme světový rekord
Na nové grafické karty GeForce Ampere si brousí zuby také profesionální overclockeři, neboť bylo jasné, že s jejich pomocí se budou lámat rekordy. A na první takový případ se už můžeme podívat díky Brazilcům z TecLab.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
5nm proces TSMC je plně rezervován, největší podíl má Apple 5nm proces TSMC je plně rezervován, největší podíl má Apple
Společnost TSMC se nedávno pochlubila tím, že její 5nm proces se vyvíjí velice dobře z hlediska výtěžnosti a je na cestě k tomu, aby se z něj stala ještě mnohem důležitější technologie, než je 7 nm. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA sama končí s profily pro SLI, podporu nechá na herních vývojářích NVIDIA sama končí s profily pro SLI, podporu nechá na herních vývojářích
Technologie SLI a CrossFire se dnes už dají označit spíše za mrtvé, čemuž ostatně firmy NVIDIA a AMD šly naproti. Sama NVIDIA jde nyní ještě dále, neboť podporu SLI už nechce řešit a nechává ji čistě na herních vývojářích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 3080 se ihned vyprodaly, co na to NVIDIA? GeForce RTX 3080 se ihned vyprodaly, co na to NVIDIA?
Včera po 15:00 našeho času vstoupily do prodeje grafické karty GeForce RTX 3080, ovšem mohli jsme sledovat, jak těch několik málo kusů bylo ihned pryč a kdy přijdou další, toť otázka. Nyní tu ale máme alespoň vyjádření NVIDIE. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Adata uvedla PCIe 4.0 SSD XPG Gammix S50 Lite Adata uvedla PCIe 4.0 SSD XPG Gammix S50 Lite
Na trhu s SSD se nově objeví výkonná SSD společnosti Adata pod herní značkou XPG. Jde o modely XPG Gammix S50 Lite, které využívají rozhraní PCIe 4.0 a dosahují přenosové rychlosti až 3900 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala