www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft potvrzuje, že se kvůli SolarWinds hackeři dostali ke zdrojovým kódům

Microsoft potvrzuje, že se kvůli SolarWinds hackeři dostali ke zdrojovým kódům
, , aktualita
Nedávný hack společnosti SolarWinds umožnil do jejího softwaru vložit tzv. backdoor a napadnout tak mnoho zákazníků firmy. Mezi nimi byl i Microsoft, který potvrdil neoprávněný přístup ke svým zdrojovým kódům.
K oblíbeným
reklama
Software SolarWinds Orion pro monitorování počítačových sítí, ať už z pohledu výkonu nebo bezpečnosti, byl nechtěně také zdrojem tzv. backdoor, špehovacího malware. Ten se povedlo hackerům propašovat do systémů společnosti SolarWinds, která ho pak nevědomky přibalovala k softwaru. Microsoft provedl šetření a identifikoval více než 40 organizací, které byly tímto malwarem napadeny včetně sám sebe. A nyní přidal další informace, neboť zjistil o svém napadení další detaily.
 
Microsoft logo
 
Díky podezřelému chování některých interních uživatelských účtů Microsoft zjistil, že se hackeři dostali k blíže nespecifikovaným zdrojovým kódům. Naštěstí nezískali přístup k účtům, které by měly práva k úpravám kódů, takže produkční software Microsoftu by neměl být napaden a jeho zákazníci by neměli být ohroženi jeho softwarem v důsledku činnosti hackerů, kteří napadli SolarWinds. Nezveřejnil však přesně, ke kterým kódům se dostali a ani v jakém rozsahu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle
Společnosti Sony a Microsoft se nově podělily o své finanční výsledky týkající se i herních konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X a S. Obě se chlubí rekordními čísly, i když vítěz tu přece jen je a vcelku jasný a očekávaný. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690 Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690
Není to samozřejmě jisté, ale dle Igora Wallosseka by Intel měl letos dostat na trh jen velice omezenou skladbu desktopových procesorů Alder Lake s tím, že ostatní modely plus slabší čipové sady přijdou až v dalším roce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Taiwan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz? Taiwan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz?
Tchaj-wanské úřady přijaly záměr TSMC postavit poblíž města Baoshan novou továrnu, která bude využita pro výrobu dosud nejmodernějším známým procesem této společnosti. Jde o N2, čili o 2nm proces. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede
Hubbleův vesmírný dalekohled sleduje už velice dlouho okolní vesmír včetně lokálních planet a jejich měsíců. Má tak i řadu snímků jupiterova měsíce Ganymede, díky nimž se objevil důkaz o tom, že na něm existuje voda v podobě páry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány
Někteří jistě čekali, že to se systémovými požadavky Microsoftu na instalaci a zprovoznění OS Windows 11 nebude nakonec tak horké, ale z firmy nyní zní, že si stojí za svým a bude si je vynucovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů