www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>

Microsoft představil DirectX 12 a slibuje vyšší výkon

Microsoft představil DirectX 12 a slibuje vyšší výkon
, , aktualita
Na akci GDC v San Francisku bylo firmou Microsoft představeno dlouho očekávané API DirectX 12, které nemá znamenat pouze novou verzi, ale také nový přístup, s nímž Microsoft zaútočí také na Mantle od AMD.
reklama
Vývojáři totiž již dlouho volali po tom, aby jim Microsoft umožnil více se přiblížit samotnému hardwaru, čili aby mohli přistupovat přímo k hardwarovým zdrojům. Přesně o tom je nové API Mantle od firmy AMD, která se chlubí tím, že podporované hry mohou díky tomu lépe využít hardwarové prostředky, a tedy fungovat rychleji. Nové DirectX 12, o jejichž příchodu se spekulovalo již před 14 dny, mají také lépe využít vícejádrové procesory, popřípadě počítače s více než jednou grafickou kartou, čili jde o lepší škálovatelnost. Další důležitou zprávou je, že nové API bude určeno nejen pro PC s nejnovějším operačním systémem, ale také pro konzoli Xbox One a mobilní zařízení, čili produkty s Windows Phone a potažmo RT, jestli ještě budou existovat.

Microsoft udává, že DirectX 12 poběží na mnoha modelech grafických čipů a karet, které již jsou delší dobu na trhu. K tomu se vyjádřily společnosti NVIDIA a AMD. NVIDIA uvedla, že všechny její karty s podporou DirectX 11, tedy Fermi, Kepler a nejnovější Maxwell, budou podporovat DirectX 12. Dnes je již na trhu také většina herních PC, které podporují DirectX 11 a více než polovina z nich dle NVIDIE využívá karty GeForce. Samotné API DirectX 12 bylo na GDC předváděno na kartě GeForce Titan Black, na níž běžela závodní hra Forza.

AMD pak potvrdilo, že DirectX 12 budou podporovat všechny Radeony s architekturou Graphics Core Next (GCN) a že stejně jako NVIDIA spolupracovalo s Microsoftem na vývoji nových DirectX dlouhá léta. Co se týče tématu DirectX 12 vs. Mantle, pak zástupce AMD Matt Skynner pouze uvedl, že jeho firma díky Mantle ukázala světu své odhodlání navyšovat výkon herních systémů a těší se na to, že to samé se jí povede s novým standardem DirectX 12.

Microsoft pak ukázal, jak Direct3D 12 funguje s 3DMarkem a dle výsledků se ukázalo, že procesor byl o 50 % více zaměstnán a lépe se využila jeho jednotlivá jádra. Můžeme se tedy těšit na vyšší výkony nových her, ovšem ty nepřijdou ani zítra, ani příští měsíc, ale prý budou připraveny až pro předvánoční sezónu příštího roku a ta je rok a půl daleko. Firma si také prý uvědomuje, že uživatelé budou chtít DirectX 12 i pro Windows 7, ale tyto prosby nevyslyší. Spíše se zaměří na spojení nového API s chystanými Windows 9 "Threshold" a Windows Phone 9.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Kryptoměnová burza Coinbase zvažuje podporu dalších 5 “coinů” Kryptoměnová burza Coinbase zvažuje podporu dalších 5 “coinů”
Burza s kryptoměnami Coinbase je hojně využívána i u nás. Zástupci burzi se nyní nenej na Twitteru nechali slyšet, že zvažují zavedení podpory dalších pěti nových kryptoměn. Mezi nimi by se mohla objevit např. Zcash. 
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nahradí AI Mooreův zákon jako hlavní pohon IT průmyslu? Nahradí AI Mooreův zákon jako hlavní pohon IT průmyslu?
Ač se to možná nezdá, Mooreův zákon stál jako šedá eminence za rozvojem IT průmyslu, protože byl prostě všeobecně považován za platný. Tento konstrukt už byl však mnohokrát označen za mrtvý. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA se možná připravila o možnost detekce organických molekul na Marsu už před 40 lety NASA se možná připravila o možnost detekce organických molekul na Marsu už před 40 lety
Už nějakou dobu visí ve vzduchu otázka, jak je možné, že agentuře NASA trval objev komplexních organických molekul na Marsu tak dlouho. Existuje možnost, že ty mohly být objeveny už v 70. letech, ovšem NASA sama se o to připravila.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Valve v CS:GO zrušilo lootboxy, ale pouze v Belgii a Holandsku Valve v CS:GO zrušilo lootboxy, ale pouze v Belgii a Holandsku
Pozdvižení kolem mikotransakcí a loot boxů s příchodem léta utichlo, ovšem i nadále se toto téma rozvíjí a jde především o země, které se už dříve vyjádřily ve smyslu, že něco takového nebudou tolerovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Vůbec poprvé bylo detekováno neutrino z jiné galaxie Vůbec poprvé bylo detekováno neutrino z jiné galaxie
Vědci obsluhující observatoř IceCube na Antarktidě dokázali poprvé v historii zachytit neutrino, které k nám přicestovalo z jiné galaxie, a to nejspíše od její supermasivní černé díry. Právě to je na něm zvláštní. 
Včera, aktualita, Jan Vítek