www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft představuje edice Windows 10

Microsoft představuje edice Windows 10
, , aktualita
V porovnání s edicemi předchozích Windows 8.1 jich je trochu víc. Přibyly dvě mobilní, jedna vzdělávací a několik pro speciální zařízení. Zbytek se podobá tomu, na co bylo pravidlem u Windows 8.1. Takže se na ně pojďme podívat.
K oblíbeným
reklama
Desítky jsou určeny pro veškerá zařízení počínaje mobilním telefonem a konče velkým Surface Hubem a brýlemi HoloLens. Podle informací, které zveřejnil Microsoft, budou v návaznosti na typ zařízení a způsob jeho nasazení existovat tyto edice Windows 10:
  • Windows 10 Mobile je definitivní název edice pro mobilní telefony, phablety a menší tablety. Z vlastností oproti předchozí verzi upozorňuji na funkci Continuum, která z malého zařízení udělá po připojení k monitoru či televizi stolní počítač. Tedy pokud je lze technicky připojit. Prostě musíte mít v mobilu, phabletu či tabletu příslušný konektor. Dále stojí za zmínky Android subsystém, o kterém píšeme v jiném článku (viz tady).
  • Windows 10 Mobile Enterprise jsou edicí, kterou mohou využít pouze zákazníci s předplacenou Volume License. Funkčně je stejná s předchozí edicí, jen je navíc možnost nastavit, jak a kdy budou instalovány aktualizace. Což jistě potěší IT oddělení dotčených organizací.
  • Windows 10 Home je základní edice pro velké tablety, 2-in-1, notebooky a desktopy. Pro uživatele Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Premium a základní edice Windows 8/8.1 budou zdarma po dobu jednoho roku od uvedení. Jsou určeny pro domácnosti a malé firmy bez speciálních nároků na správu IT.
  • Windows 10 Pro jsou edicí rozšiřující možnosti edice Home a určené pro stejnou škálu zařízení. Navíc obsahují pokročilejší správu zařízení, vzdálenou plochu a službu Windows Update for Business, která umožní pokročilou správu aktualizací. Upgrade je po dobu prvního roku od uvedení rovněž zdarma a týká se Windows 7 Professional a Windows 8/8.1 Pro.
  • Windows 10 Enterprise je edice určená pro podniky a týká se pouze zákazníků s předplacenou Volume License (včetně Software Assurance). Takže vlastně není zdarma ve srovnání s předchozími dvěma edicemi. Možnosti a funkce jsou podobné jako u edice Pro, včetně služby Windows Update for Business.
  • Windows 10 Education je edice určená pro školy a bude dostupná pouze přes akademickou Volume License. Takže by zřejmě měla nabízet podobné možnosti správy jako edice Enterprise, ale detaily zatím nejsou úplně jasné.
  • Speciální edice se týkají zbývajících zařízení, která nepokrývají výše popsané edice. Takže budou zahrnovat herní Xbox, nástěnný Surface Hub, brýle HoloLens, stavebnici Raspberry Pi 2, zařízení pro internet věcí a další zařízení (třeba bankomaty apod.). Nebudou se dodávat samostatně, ale samozřejmě předinstalované na daném zařízení.Pro pořádek dodáváme, že pro Windows 10 budou existovat tyto třídy aplikací:
  • Windows apps – dříve nazývané univerzální aplikace. Půjde o aplikace určené od nejmenších po největší displeje a ovladatelné jak dotykem, tak klasicky klávesnicí a myší. Uvidíme, jak budou fungovat v praxi. Týkají se všech běžných edic Windows 10.
  • Windows desktop apps – klasické aplikace pro desktop (také nazývané Win32 aplikace). Netýkají se mobilních edic, pokud nebudou zabaleny do kontejneru.
  • Aplikace původem z Androidu – týkají se pouze Windows 10 Mobile a Windows 10 Mobile Enterprise, které jediné budou obsahovat subsystém pro Android.
Tak co, už jste si vybrali svou edici Windows 10?

Zdroj: Thurrott
reklama
Nejnovější články
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity
Zástupce firmy Google, který má přímo na starosti platformu Stadia, byl ochoten odpovídat na všetečné otázky lidí na fórech Reddit. My jsme se tak dozvěděli i to, že bychom dle jeho představ neměli o službě mluvit jako o Netflixu pro hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017 Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017
V září roku 2017 se začala odkrývat kauza, která se týkala amerických úvěrových registrů obsahujících informace o téměř polovině obyvatelů USA a její už tak od počátku obludné rozměry časem ještě narostly. Jaké je vyústění?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V
Na trh musí teprve ještě dorazit slíbená karta GeForce RTX 2080 SUPER, která už je ale na cestě, protože byla vyzkoušena v prvních testech. A není překvapivé, že to je zrovna benchmark z Final Fantasy XV.
Dnes, aktualita, Jan Vítek