www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft představuje edice Windows 10

Microsoft představuje edice Windows 10
, , aktualita
V porovnání s edicemi předchozích Windows 8.1 jich je trochu víc. Přibyly dvě mobilní, jedna vzdělávací a několik pro speciální zařízení. Zbytek se podobá tomu, na co bylo pravidlem u Windows 8.1. Takže se na ně pojďme podívat.
K oblíbeným
reklama
Desítky jsou určeny pro veškerá zařízení počínaje mobilním telefonem a konče velkým Surface Hubem a brýlemi HoloLens. Podle informací, které zveřejnil Microsoft, budou v návaznosti na typ zařízení a způsob jeho nasazení existovat tyto edice Windows 10:
  • Windows 10 Mobile je definitivní název edice pro mobilní telefony, phablety a menší tablety. Z vlastností oproti předchozí verzi upozorňuji na funkci Continuum, která z malého zařízení udělá po připojení k monitoru či televizi stolní počítač. Tedy pokud je lze technicky připojit. Prostě musíte mít v mobilu, phabletu či tabletu příslušný konektor. Dále stojí za zmínky Android subsystém, o kterém píšeme v jiném článku (viz tady).
  • Windows 10 Mobile Enterprise jsou edicí, kterou mohou využít pouze zákazníci s předplacenou Volume License. Funkčně je stejná s předchozí edicí, jen je navíc možnost nastavit, jak a kdy budou instalovány aktualizace. Což jistě potěší IT oddělení dotčených organizací.
  • Windows 10 Home je základní edice pro velké tablety, 2-in-1, notebooky a desktopy. Pro uživatele Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Premium a základní edice Windows 8/8.1 budou zdarma po dobu jednoho roku od uvedení. Jsou určeny pro domácnosti a malé firmy bez speciálních nároků na správu IT.
  • Windows 10 Pro jsou edicí rozšiřující možnosti edice Home a určené pro stejnou škálu zařízení. Navíc obsahují pokročilejší správu zařízení, vzdálenou plochu a službu Windows Update for Business, která umožní pokročilou správu aktualizací. Upgrade je po dobu prvního roku od uvedení rovněž zdarma a týká se Windows 7 Professional a Windows 8/8.1 Pro.
  • Windows 10 Enterprise je edice určená pro podniky a týká se pouze zákazníků s předplacenou Volume License (včetně Software Assurance). Takže vlastně není zdarma ve srovnání s předchozími dvěma edicemi. Možnosti a funkce jsou podobné jako u edice Pro, včetně služby Windows Update for Business.
  • Windows 10 Education je edice určená pro školy a bude dostupná pouze přes akademickou Volume License. Takže by zřejmě měla nabízet podobné možnosti správy jako edice Enterprise, ale detaily zatím nejsou úplně jasné.
  • Speciální edice se týkají zbývajících zařízení, která nepokrývají výše popsané edice. Takže budou zahrnovat herní Xbox, nástěnný Surface Hub, brýle HoloLens, stavebnici Raspberry Pi 2, zařízení pro internet věcí a další zařízení (třeba bankomaty apod.). Nebudou se dodávat samostatně, ale samozřejmě předinstalované na daném zařízení.Pro pořádek dodáváme, že pro Windows 10 budou existovat tyto třídy aplikací:
  • Windows apps – dříve nazývané univerzální aplikace. Půjde o aplikace určené od nejmenších po největší displeje a ovladatelné jak dotykem, tak klasicky klávesnicí a myší. Uvidíme, jak budou fungovat v praxi. Týkají se všech běžných edic Windows 10.
  • Windows desktop apps – klasické aplikace pro desktop (také nazývané Win32 aplikace). Netýkají se mobilních edic, pokud nebudou zabaleny do kontejneru.
  • Aplikace původem z Androidu – týkají se pouze Windows 10 Mobile a Windows 10 Mobile Enterprise, které jediné budou obsahovat subsystém pro Android.
Tak co, už jste si vybrali svou edici Windows 10?

Zdroj: Thurrott
reklama
Nejnovější články
Vědcům v Koreji se podařilo vytvořit akumulátory s křemíkovou anodou Vědcům v Koreji se podařilo vytvořit akumulátory s křemíkovou anodou
Center for Energy Storage Research v Korea Institute of Science and Technology (KIST) je jedním z mnoha týmů, které se snaží vyvíjet lepší akumulátory. Vyvinuli baterie s křemíkovou anodou, která slibuje větší kapacitu i rychlejší nabíjení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
THQ Nordic přepracuje původní Gothic THQ Nordic přepracuje původní Gothic
Na konci předchozího roku studio THQ Nordic přineslo překvapivé demo přepracovaného původního dílu hry Gothic. Vývojáři tímto způsobem sondovali, zda by o případný remake byl mezi hráči dostatečný zájem. Byl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Specifikace PCIe 6.0 jsou ve verzi 0.5, příští rok budou dokončeny Specifikace PCIe 6.0 jsou ve verzi 0.5, příští rok budou dokončeny
Dlouhé roky jsme si vystačili s rozhraním PCIe 3.0 a popravdě řečeno, většina uživatelů ani nemá důvod chtít novější PCIe 4.0. Nejde ovšem pouze o PC, které může z rychlejšího PCIe těžit, respektive PC jsou v tomto ohledu spíše na okraji zájmu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM
NVIDIA by mohla už přibližně za měsíc představit svou novou grafickou architekturu a s ní i konkrétní produkty. Podívejme se tak na to, co se říká o údajném 7nm čipu GA100, čili vlajkovém modelu generace Ampere. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul
Takovýto úvod do provozu služba GeForce NOW rozhodně nepotřebovala. Krátce po jejím spuštění byla zákazníkům upřena nabídka firmy Activision Blizzard a nyní se nově stahuje i Bethesda, a to až na jeden titul. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář