www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft představuje edice Windows 10

Microsoft představuje edice Windows 10
, , aktualita
V porovnání s edicemi předchozích Windows 8.1 jich je trochu víc. Přibyly dvě mobilní, jedna vzdělávací a několik pro speciální zařízení. Zbytek se podobá tomu, na co bylo pravidlem u Windows 8.1. Takže se na ně pojďme podívat.
K oblíbeným
reklama
Desítky jsou určeny pro veškerá zařízení počínaje mobilním telefonem a konče velkým Surface Hubem a brýlemi HoloLens. Podle informací, které zveřejnil Microsoft, budou v návaznosti na typ zařízení a způsob jeho nasazení existovat tyto edice Windows 10:
  • Windows 10 Mobile je definitivní název edice pro mobilní telefony, phablety a menší tablety. Z vlastností oproti předchozí verzi upozorňuji na funkci Continuum, která z malého zařízení udělá po připojení k monitoru či televizi stolní počítač. Tedy pokud je lze technicky připojit. Prostě musíte mít v mobilu, phabletu či tabletu příslušný konektor. Dále stojí za zmínky Android subsystém, o kterém píšeme v jiném článku (viz tady).
  • Windows 10 Mobile Enterprise jsou edicí, kterou mohou využít pouze zákazníci s předplacenou Volume License. Funkčně je stejná s předchozí edicí, jen je navíc možnost nastavit, jak a kdy budou instalovány aktualizace. Což jistě potěší IT oddělení dotčených organizací.
  • Windows 10 Home je základní edice pro velké tablety, 2-in-1, notebooky a desktopy. Pro uživatele Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Premium a základní edice Windows 8/8.1 budou zdarma po dobu jednoho roku od uvedení. Jsou určeny pro domácnosti a malé firmy bez speciálních nároků na správu IT.
  • Windows 10 Pro jsou edicí rozšiřující možnosti edice Home a určené pro stejnou škálu zařízení. Navíc obsahují pokročilejší správu zařízení, vzdálenou plochu a službu Windows Update for Business, která umožní pokročilou správu aktualizací. Upgrade je po dobu prvního roku od uvedení rovněž zdarma a týká se Windows 7 Professional a Windows 8/8.1 Pro.
  • Windows 10 Enterprise je edice určená pro podniky a týká se pouze zákazníků s předplacenou Volume License (včetně Software Assurance). Takže vlastně není zdarma ve srovnání s předchozími dvěma edicemi. Možnosti a funkce jsou podobné jako u edice Pro, včetně služby Windows Update for Business.
  • Windows 10 Education je edice určená pro školy a bude dostupná pouze přes akademickou Volume License. Takže by zřejmě měla nabízet podobné možnosti správy jako edice Enterprise, ale detaily zatím nejsou úplně jasné.
  • Speciální edice se týkají zbývajících zařízení, která nepokrývají výše popsané edice. Takže budou zahrnovat herní Xbox, nástěnný Surface Hub, brýle HoloLens, stavebnici Raspberry Pi 2, zařízení pro internet věcí a další zařízení (třeba bankomaty apod.). Nebudou se dodávat samostatně, ale samozřejmě předinstalované na daném zařízení.Pro pořádek dodáváme, že pro Windows 10 budou existovat tyto třídy aplikací:
  • Windows apps – dříve nazývané univerzální aplikace. Půjde o aplikace určené od nejmenších po největší displeje a ovladatelné jak dotykem, tak klasicky klávesnicí a myší. Uvidíme, jak budou fungovat v praxi. Týkají se všech běžných edic Windows 10.
  • Windows desktop apps – klasické aplikace pro desktop (také nazývané Win32 aplikace). Netýkají se mobilních edic, pokud nebudou zabaleny do kontejneru.
  • Aplikace původem z Androidu – týkají se pouze Windows 10 Mobile a Windows 10 Mobile Enterprise, které jediné budou obsahovat subsystém pro Android.
Tak co, už jste si vybrali svou edici Windows 10?

Zdroj: Thurrott
reklama
Nejnovější články
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek