Microsoft propouští lidské zpravodajské kurátory, nahradí je AI

Microsoft propouští lidské zpravodajské kurátory, nahradí je AI
, , aktualita
Zpravodajský server MSN News je rozcestníkem informujícím o tom, co se děje. Místo vlastního obsahu ale přináší odkazy na jiná zpravodajská média. Tyto články však bude nově ještě více vybírat umělá inteligence a ne lidé.
K oblíbeným
reklama
Server MSN je tu s námi už od roku 1995 a během té doby se značně proměnil. Mnoho služeb zaniklo (např. MSN Messenger), vyvinulo se také zpravodajství. Místo vlastního obsahu se MSN News stal rozcestníkem, který odkazoval na zajímavé zprávy z celého světa. V roce 2018 dokonce dostal i mobilní aplikaci Microsoft News pro Android i iOS, setkat se s ním můžete také na výchozí stránce Microsoft Edge Start (základní stránka prohlížeče Microsoft Edge při spuštění). Tento systém spolupracuje s 3000 médii po celém světě, které Microsoftu denně zašlou zhruba 100 tisíc článků.
 
Microsoft MSN logo
 
Už nějaký ten pátek tu funguje systém umělé inteligence, která články zpracuje, zjistí téma i názor, čerstvost informace, vyhodnotí potenciální popularitu článku, navrhne ideální ilustrační ikonku a tyto výsledky pak předhodí lidským kurátorům. Microsoft jich zatím zaměstnával okolo 800 v 50 zemích světa, přičemž mnoho z nich v minulosti pracovalo v novinářské branži. To se ale postupně mění.
 
Jak řekl sám Microsoft, jako každá společnost, i on průběžně a pravidelně vyhodnocuje své podnikání. To se může projevit zvýšenými investicemi do slibných oblastí a změně pracovních pozic (přiřazením lidí k jiným projektům, propouštění,...). A právě to se děje s MSN a Microsoft News. Zhruba 50 lidí bude propuštěno z amerických poboček věnujících se zprávám a dalších 27 by mělo zmizet z těch britských. Dle jeho slov však nejde o reakci na koronavirovou pandemii. Jen se systémy AI budou ve zvýšené míře samy podílet na výběru článků, kvůli čemuž už lidé nebudou potřeba.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD uvádí na trh tři nové procesory Ryzen 3000 XT AMD uvádí na trh tři nové procesory Ryzen 3000 XT
Společnost AMD si pro dnešek dle očekávání připravila nové procesory Ryzen 3000 s označením XT, které se zařadí po bok starších modelů Matisse. Jde konkrétně o Ryzen 9 3900XT, Ryzen 7 3800XT a Ryzen 5 3600XT.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI ohlásilo nový 23,8" profesionální monitor PRO MP241 MSI ohlásilo nový 23,8" profesionální monitor PRO MP241
Společnost MSI uvádí na trh nový profesionální monitor PRO MP241. Ten je určen např. pro programátory, webové designéry a podobné profese. Počítejte s 23,8" úhlopříčkou IPS displeje, jehož rozlišení je tradiční Full HD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Shadow Warrior 3 ohlášen, přijde příští rok Shadow Warrior 3 ohlášen, přijde příští rok
Vydavatel Devolver Digital a vývojářské studio Flying Wild Hog představují další díl do série Shadow Warrior, která odstartovala už v roce 1997 a po necelých dvou dekádách se dočkala pokračování. Na to třetí tak dlouho čekat nemusíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
AMD Ryzen 7 4700G přetaktován na 4,75 GHz se standardním chlazením AMD Ryzen 7 4700G přetaktován na 4,75 GHz se standardním chlazením
Nová desktopová APU Renoir od AMD mohou být velice zajímavá i v roli prostých procesorů, což ukazuje jejich výkon na základních taktech, ale i možnosti přetaktování. Ostatně 8 jader Zen 2 na 4,75 GHz nebude k zahození.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung hlásí objev a-BN, velice důležitého dielektrika pro budoucí čipy Samsung hlásí objev a-BN, velice důležitého dielektrika pro budoucí čipy
Společnost Samsung hlásí, že se výzkumníkům v Samsung Advanced Institute of Technology (SAIT) ve spolupráci s dalšími institucemi povedlo najít nové velice zajímavé dielektrikum, které pomůže v dalším zmenšování počítačových čipů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek