Microsoft propouští lidské zpravodajské kurátory, nahradí je AI

Microsoft propouští lidské zpravodajské kurátory, nahradí je AI
, , aktualita
Zpravodajský server MSN News je rozcestníkem informujícím o tom, co se děje. Místo vlastního obsahu ale přináší odkazy na jiná zpravodajská média. Tyto články však bude nově ještě více vybírat umělá inteligence a ne lidé.
K oblíbeným
reklama
Server MSN je tu s námi už od roku 1995 a během té doby se značně proměnil. Mnoho služeb zaniklo (např. MSN Messenger), vyvinulo se také zpravodajství. Místo vlastního obsahu se MSN News stal rozcestníkem, který odkazoval na zajímavé zprávy z celého světa. V roce 2018 dokonce dostal i mobilní aplikaci Microsoft News pro Android i iOS, setkat se s ním můžete také na výchozí stránce Microsoft Edge Start (základní stránka prohlížeče Microsoft Edge při spuštění). Tento systém spolupracuje s 3000 médii po celém světě, které Microsoftu denně zašlou zhruba 100 tisíc článků.
 
Microsoft MSN logo
 
Už nějaký ten pátek tu funguje systém umělé inteligence, která články zpracuje, zjistí téma i názor, čerstvost informace, vyhodnotí potenciální popularitu článku, navrhne ideální ilustrační ikonku a tyto výsledky pak předhodí lidským kurátorům. Microsoft jich zatím zaměstnával okolo 800 v 50 zemích světa, přičemž mnoho z nich v minulosti pracovalo v novinářské branži. To se ale postupně mění.
 
Jak řekl sám Microsoft, jako každá společnost, i on průběžně a pravidelně vyhodnocuje své podnikání. To se může projevit zvýšenými investicemi do slibných oblastí a změně pracovních pozic (přiřazením lidí k jiným projektům, propouštění,...). A právě to se děje s MSN a Microsoft News. Zhruba 50 lidí bude propuštěno z amerických poboček věnujících se zprávám a dalších 27 by mělo zmizet z těch britských. Dle jeho slov však nejde o reakci na koronavirovou pandemii. Jen se systémy AI budou ve zvýšené míře samy podílet na výběru článků, kvůli čemuž už lidé nebudou potřeba.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře