www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft prozradil, jak bude aktualizovat Windows 11

Microsoft prozradil, jak bude aktualizovat Windows 11
, , aktualita
Microsoft ve své dokumentaci k systému Windows 11 zmiňuje, jakým způsobem jej bude aktualizovat a udržovat. Vypadá to, že metodologie se v tomto případě oproti aktuálním Windows 10 nezmění. 
K oblíbeným
reklama
Od Microsoftu jsme se včera dozvěděli, že se chystá opravdu vyžadovat stanovené hardwarové požadavky, což se týká především podpory procesorových generací AMD a Intel a také modulů TPM 2.0 či odpovídajících technologií. Byla tu tak otázka, co dalšího se oproti Windows 10 změní či zpřísní a jak budou vůbec probíhat aktualizace a údržba systému, když se Microsoft teď tak moc zaměřuje na bezpečnost. 
 
 
Dle nově zveřejněného dokumentu to ovšem vypadá, že Windows 11 budou využívat v téměř identický systém aktualizací, jaký fungoval (a někdy nefungoval) v případě Windows 10 v posledních šesti letech. Ano, právě dnes je tomu přesně šest let, před nimiž byla na trh vypuštěna již "konečná verze" systému Windows.
 
Microsoft tak stále plánuje, že Windows 10 i 11 budou dostávat pravidelné měsíční aktualizace, pokud samozřejmě nebude třeba něco záplatovat co možná nejdříve. To znamená především bezpečnostní záplaty, ale také případná menší vylepšení systému. Čili známý termín Patch Tuesday, který značí vypuštění nových záplat pro Windows vždy během druhého úterý daného měsíce, bude stále aktuální. 
 
Co se ovšem změní, je kadence nových velkých aktualizací systému, které v případě Windows 10 přichází víceméně pravidelně po půl roce, a to vždy na jaře a na podzim. Pro Windows 11 si už Microsoft přichystá jednu velkou aktualizaci každý rok a hlavní podpora je pak pro každou novou verzi plánována po dobu příštích dvou až tří let (více pro podnikové a vzdělávací verze). Lišit se také budou aktualizace v rámci různých verzí systému, a to Home, Pro, Pro for Workstations a Pro for Education.

Dá se říci, že změnu kadence vypouštění nových velkých aktualizací systémů lze přivítat, neboť každý skutečně nebyl zvědavý na dvě takové události v každém roce. Je tu také šance na kvalitnější testování nových verzí a také na to, že Microsoft bude jejich distribuci prostřednictvím Windows Update lépe stíhat.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžba kryptoměn má další problém: elektronický odpad Těžba kryptoměn má další problém: elektronický odpad
Těžba kryptoměn je mnohdy energeticky velmi náročný proces, který je větší zátěží než např. elektromobilita. Jak ale tvrdí poslední studie, problémem může být i elektronický odpad kvůli rychlému zastarávání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Biostar uvedl těžařskou desku TZ590-BTC DUO pro těžbu Chia i ETH Biostar uvedl těžařskou desku TZ590-BTC DUO pro těžbu Chia i ETH
Společnost Biostar představila novou základní desku TZ590-BTC Duo, která je určena pro těžaře kryptoměn. Uzpůsobena je tak, že počítač s ní může ve velkém těžit jak např. Ethereum, tak i kryptoměnu Chia.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Infineon s výrazným předstihem otevírá svou novou rakouskou továrnu Infineon s výrazným předstihem otevírá svou novou rakouskou továrnu
Na závěr pracovního týdne tu máme jednu veskrze pozitivní zprávu. Německý Infineon s tříměsíčním předstihem oproti původnímu plánu spouští výrobu ve své zbrusu nové továrně zpracovávající 300mm wafery. 
17.9.2021, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Mezihvězdné objekty se mohou na svých cestách postupně vypařit Mezihvězdné objekty se mohou na svých cestách postupně vypařit
Zmizet, vypařit se či se prostě postupně vytratit mohou objekty, které putují mezihvězdným prostorem, jako je třeba známý objekt 'Oumuamua nebo 2I/Borisov. Jde tu ale zvláště o objekty tvořené převážně ledem, čili komety.
17.9.2021, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
AMD MI300: opravdový začátek výkonných APU? AMD MI300: opravdový začátek výkonných APU?
AMD mělo kdysi představu o tom, že pomocí svých APU přetvoří i svět PC, v němž bude GPU běžně sloužit i pro řadu výpočetních úkonů v rámci běžných aplikací. To tak úplně nedopadlo, nicméně nyní jde o to, co si AMD chystá pro své MI300.
17.9.2021, aktualita, Jan Vítek1 komentář