www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft uznal, že agresivní kampaň pro Windows 10 byla "přes čáru"

Microsoft uznal, že agresivní kampaň pro Windows 10 byla "přes čáru"
, , aktualita
Agresivní kampaň vynucující upgrade na operační systém Windows 10 zvedla obrovskou vlnu nevole. Ředitel marketingu společnosti Microsoft nyní v rozhovoru sám přiznal, že v jednom z bodů byla kampaň už opravdu přes čáru a lituje toho.
K oblíbeným
reklama
Microsoft měl s Windows 10 velké plány. Zásadním cílem měla být miliarda uživatelů, k čemuž měly dopomoci i telefony. Právě ty ale nebyly zrovna úspěšné a podílely se na tom, že se Microsoftu nepodařilo tohoto cíle dosáhnout, nedošel ani do půli cesty. I tak je ale 400 milionů zařízení považováno za pěkné číslo, na které je Microsoft hrdý. Pro zvýšení počtu uživatelů se používala agresivní strategie vynucování aktualizace na nový systém, takže se ve výsledku spousta uživatelů dočkala nového systému na svém počítači, aniž by o to žádala. Tato strategie byla obrovským terčem kritiky a CMO Microsofotu Chris Caposella nyní v rozhovoru pro Windows Weekly sám přiznal, že jednoho z prvků kampaně skutečně lituje.

Chris Caposella
Chris Caposella, CMO Microsoftu

Caposella přesto tvrdí, že spousta kroků v této agresivní kampani byla správně, nicméně přiznal, že je tu jedna záležitost, která byla skutečně přes čáru a neměla se stát. Konkrétně šlo o to, že červený křížek, který normálně znamená zrušení, zde nic nedělal. Dle Caposelly ale v Microsoftu velmi rychle přehodnotili tento způsob a snažili se urychleně vydat update, který by vrátí funkčnost do očekávatelného chování. To ale spolu s rozšířením nové aktualizace trvalo okolo dvou týdnů a přiznává, že to byly opravdu hodně těžké dva týdny, ze kterých se Microsoft snad poučil do budoucna.

Zdroj: extremetech.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD EPYC "Genoa": až 96 jader Zen 4 na LGA 6096 AMD EPYC "Genoa": až 96 jader Zen 4 na LGA 6096
Mimo jiné i superpočítač El Capitan s plánovaným výkonem 2 ExaFLOPS by měl být založen na procesorech AMD Genoa, které se nyní už rýsují s výbavou až 96 jader Zen 4. Chystá se tak AMD opět plošně zvyšovat počet jader svých CPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek