www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft vydal kumulativní aktualizace pro Windows 10. Napravují spoustu chyb

Microsoft vydal kumulativní aktualizace pro Windows 10. Napravují spoustu chyb
, , aktualita
Microsoft obnovil distribuci volitelných aktualizací Windows 10. Nejnovější kumulativní update opravuje problémy s internetovým připojením, správcem souborů nebo přihlašováním přes Windows Hello.
K oblíbeným
reklama
V souvislosti s Windows 10 v posledních měsících často slýcháváme hlavně o tom, co nového nefunguje. Tentokrát se naopak podíváme, které chyby Microsoft opravil v posledních kumulativních aktualizacích KB4559004 a KB4559003. Jedná se o první volitelné updaty vydané po pauze, pro kterou se americký gigant rozhodl na jaře z důvodu komplikací způsobených koronavirovou krizí. Volitelné aktualizace nyní budou vycházet pouze jednou měsíčně – vždy třetí týden – a ponesou označení „Preview“. Uživatelé si nyní mohou do svých počítačů stáhnout novou kumulativní aktualizaci, pokud mají Windows 10 ve verzi 1909, 1903 nebo 1809.
 
 
Update KB4559004 míří na verze 1909 a 1903, které používají stejné jádro, proto se neliší ani seznam novinek. Po úspěšné aktualizace se označení sestavení systému posune na 18362.997 a 18363.997. A nutno říct, že změn vývojáři přidali více než dost – především se jedná o řešení chyb, z nichž některé trápily uživatele dlouhé měsíce. Kupříkladu problém s blokovaným přístupem k internetu, který by měl napravit nejnovější patch, byl zaznamenám při používání WWAN LTE modemů již od updatu KB4535996 z konce února. Vyřešeny byly také potíže s přihlášením pomocí kamery (rozpoznání obličeje) přes službu Windows Hello, které na některých systémech přestalo fungovat. 
 
Několika změn doznal Průzkumník souborů. který uživatelům nabídne možnost mazat vyhledávací dotazy v historii. Kromě toho byla opravena chyba způsobující pád této aplikace po otevření adresářů obsahujících určité typy souborů, především obrázky ve formátech RAW. Vývojáři Microsoftu se také vypořádali s chybou v Excelu, která se týkala nefunkční lupy. V důsledku toho mohlo dojít k pádu celého programu. Aktualizace dále opravuje problémy s rodinnými bezpečnostními funkcemi (např. časové limity a hlášení o aktivitách) na zařízeních ARM64 nebo řeší chyby, které se týkají podnikového antiviru Microsoft Defender Advanced Threat Protection (ATP). Jedna z chyb např. zabraňovala správcům vytvářet výjimky.
 
Seznam změn updatu KB4559003, který vychází pro Windows 10 ve verzi 1809, je potom výrazně kratší. Zahrnuje výše uvedené opravy týkající se Excelu nebo antiviru Defender ATP. Obě volitelné kumulativní aktualizace jsou již distribuovány prostřednictvím služeb Windows Update a Microsoft Update. Pokud jste nezaznamenali žádný z výše uvedených problémů a nechcete riskovat jiné chyby, které se pochopitelně po aktualizaci mohou objevit, vyčkejte na srpnový „Patch Tuesday“. Všechny uvedené opravy budou jeho součástí, i když se neobjeví v seznamu změn.
 
Zdroj: Microsoft.com (1, 2) via Zdnet.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Co se také říká o Ampere: NVIDIA zablokuje část RAM, než se ukáže konkurence Co se také říká o Ampere: NVIDIA zablokuje část RAM, než se ukáže konkurence
Očekávaný souboj firem AMD a NVIDIA může popustit uzdu fantazii, takže lze narazit na různé divoké scénáře. Ten od kanálu Moore's Law is Dead zmiňuje vyčkávací taktiku NVIDIE, která má zahrnovat softwarovou blokaci části RAM u testovacích vzorků.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu? Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu?
Generace Ice Lake nás minulý rok moc nenadchla, a to i kvůli jejím slabým základním taktům a velkému rozpětí turba. Jak to ale vypadá, alespoň v některých případech by na tom Tiger Lake mohly být mnohem, mnohem lépe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas
The Boring Company Elona Muska před čtvrt rokem dokončila ražení tunelu Las Vegas Convention Center Loop (LVCC Loop). Nyní bylo rozhodnuto, že se prodlouží až do nového centra Resorts World Las Vegas.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X
Z fór Chiphell přichází informace, která je v podstatě v souladu s tím, co jsme nedávno slyšeli i o nových GeForce. Jde o kapacitu paměti na nových kartách a vedle toho se podíváme i na zprávy o teprve chystaných GPU Radeon.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude? NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude?
NASA již ústy svého šéfa Jima Bridenstina mluví o pandemii jako o věci minulosti, se kterou se úspěšně vypořádala a nyní už pomalu vyhlíží další rok. My se můžeme podívat na to, co si pro něj chystá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek