www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft vydal kumulativní aktualizace pro Windows 10. Napravují spoustu chyb

Microsoft vydal kumulativní aktualizace pro Windows 10. Napravují spoustu chyb
, , aktualita
Microsoft obnovil distribuci volitelných aktualizací Windows 10. Nejnovější kumulativní update opravuje problémy s internetovým připojením, správcem souborů nebo přihlašováním přes Windows Hello.
K oblíbeným
reklama
V souvislosti s Windows 10 v posledních měsících často slýcháváme hlavně o tom, co nového nefunguje. Tentokrát se naopak podíváme, které chyby Microsoft opravil v posledních kumulativních aktualizacích KB4559004 a KB4559003. Jedná se o první volitelné updaty vydané po pauze, pro kterou se americký gigant rozhodl na jaře z důvodu komplikací způsobených koronavirovou krizí. Volitelné aktualizace nyní budou vycházet pouze jednou měsíčně – vždy třetí týden – a ponesou označení „Preview“. Uživatelé si nyní mohou do svých počítačů stáhnout novou kumulativní aktualizaci, pokud mají Windows 10 ve verzi 1909, 1903 nebo 1809.
 
 
Update KB4559004 míří na verze 1909 a 1903, které používají stejné jádro, proto se neliší ani seznam novinek. Po úspěšné aktualizace se označení sestavení systému posune na 18362.997 a 18363.997. A nutno říct, že změn vývojáři přidali více než dost – především se jedná o řešení chyb, z nichž některé trápily uživatele dlouhé měsíce. Kupříkladu problém s blokovaným přístupem k internetu, který by měl napravit nejnovější patch, byl zaznamenám při používání WWAN LTE modemů již od updatu KB4535996 z konce února. Vyřešeny byly také potíže s přihlášením pomocí kamery (rozpoznání obličeje) přes službu Windows Hello, které na některých systémech přestalo fungovat. 
 
Několika změn doznal Průzkumník souborů. který uživatelům nabídne možnost mazat vyhledávací dotazy v historii. Kromě toho byla opravena chyba způsobující pád této aplikace po otevření adresářů obsahujících určité typy souborů, především obrázky ve formátech RAW. Vývojáři Microsoftu se také vypořádali s chybou v Excelu, která se týkala nefunkční lupy. V důsledku toho mohlo dojít k pádu celého programu. Aktualizace dále opravuje problémy s rodinnými bezpečnostními funkcemi (např. časové limity a hlášení o aktivitách) na zařízeních ARM64 nebo řeší chyby, které se týkají podnikového antiviru Microsoft Defender Advanced Threat Protection (ATP). Jedna z chyb např. zabraňovala správcům vytvářet výjimky.
 
Seznam změn updatu KB4559003, který vychází pro Windows 10 ve verzi 1809, je potom výrazně kratší. Zahrnuje výše uvedené opravy týkající se Excelu nebo antiviru Defender ATP. Obě volitelné kumulativní aktualizace jsou již distribuovány prostřednictvím služeb Windows Update a Microsoft Update. Pokud jste nezaznamenali žádný z výše uvedených problémů a nechcete riskovat jiné chyby, které se pochopitelně po aktualizaci mohou objevit, vyčkejte na srpnový „Patch Tuesday“. Všechny uvedené opravy budou jeho součástí, i když se neobjeví v seznamu změn.
 
Zdroj: Microsoft.com (1, 2) via Zdnet.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PNY uvedlo SSD XLR8 CS3040 s PCIe Gen4 a obřím chladičem PNY uvedlo SSD XLR8 CS3040 s PCIe Gen4 a obřím chladičem
Společnost PNY představila nová vysoce výkonná SSD řady XLR CS3040. Ty už využívají rychlého rozhraní PCI Gen4 a k vysokému výkonu jim má dopomoci i pokročilé chlazení. Najdete zde 45g heatsink se žebrováním.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky
Deepfakes jsou velkou hrozbou pro politiku a manipulaci veřejným míněním falešnými fotografiemi a videi, ale zdaleka to nemusí skončit jen u toho. Objevil se např. bot, který "svlékal" ženy na dodaných snímcích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Uniklá roadmap ukazuje chystané procesory Intel Xeon Uniklá roadmap ukazuje chystané procesory Intel Xeon
Na světlo světa se dostala roadmap, která ukazuje plány Intelu na výrobu nových procesorů Xeon. Týká se nejbližších dvou let, pokud pomineme zbytek tohoto roku, přičemž se dozvíme o Ice Lake i Sapphire Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank
Canon představil pět nových ITS tiskáren. Ty mají velkoobjemové nádržky a velmi levný tisk. Nabídka novinek začíná u základní tiskárny Pixma G1420 a končí u multifunkce Pixma G3460 s připojením Wi-Fi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala