reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Modulární Razer "Project Christine" bojuje o podporu OEM

, , aktualita
Modulární Razer "Project Christine" bojuje o podporu OEM
Na začátku tohoto roku společnost Razer představila svůj Project Christine, který se týké modulárních PC s velmi snadnou rozšířitelností. Nyní je čas podívat se na to, jak si tento projekt vede.
Modulární Razer "Project Christine" bojuje o podporu OEM
Razer "Project Christine" je bezesporu velmi ambiciózní počin, neboť prosazuje zcela novou třídu PC, která by vytvořila alternativu k desktopovým PC. A když si uvědomíme, že právě desktopy v dnešní době zažívají útlum, o to odvážnější v Razeru jsou a není divu, že mají potíže s tím, aby se k jejich snaze přidali i výrobci OEM hardwaru.

Myšlenka za projektem Christine je vcelku jednoduchá. Máme tu hlavní jednotku v podobě věže s páteří tvořenou rozhraním PCI Express, do níž budeme zasunovat moduly s pevným diskem, SSD, grafickou kartou, pamětí, procesorem, atd. Pokud by byl výsledný hardware a celkový koncept dobře zpracován, jistě by to umožnilo i velmi nezkušeným uživatelům sestavit si své PC. Největší problém je ale vcelku zřejmý - je třeba dostat na trh výběr mnoha různých komponent, aby celý koncept získal nějaký smysl a nešlo pouze o prostou skládačku dodělej si doma.

Dle CEO Razeru Min-Liang Tan je však projekt Christine až moc odlišný od tradičních desktopových komponent na to, aby některý z velkých výrobců komponent začal s výrobou příslušných komponent. Jde asi konkrétně především o zajištění chlazení výkonných komponent a jejich připojení k hlavnímu modulu. Prozatím tedy byla snaha o zapojení dalších firem do tohoto projektu marná.

Co se týče chlazení, pak Razer by chtěl využít jednotný systém cirkulujícího chladicího média, v tomto případě minerálního oleje. Je tedy očividné, že v porovnání s klasickou desktopovou sestavou by srovnatelné PC v tomto konceptu bylo výrazně dražší. A pak je tu také otázka, jak dlouho by nám hlavní jednotka vydržela, čili za jak dlouho by se stala nedostatečnou pro připojení nejnovějších modulů. Z toho všeho je jasné, že výsledné počítače by zamířily do hi-endového segmentu trhu.

Razer věří, že aby projekt měl šanci na úspěch, museli by se do něj zapojit alespoň tři velcí výrobci hardwaru. Ti zde chybí a Min-Liang Tan v interview mezi řádky vysvětluje proč. Firmy se ho totiž ptají na projekci Christine do budoucna, kolik kusů hodlá Razer dodávat na trh, s jakými zisky a podobně. Tan sám přiznává, že na to odpovídá lakonickým "Podívejte se, to my nevíme". Pak se samozřejmě nemůže divit, že mu nikdo neskáče do náruče a nesdílí jeho nadšení pro inovace. Asi se tedy nebudeme divit, když Christine zmizí v propadlišti dějin podobně jako předchozí projekt ultratenkých herních laptopů - Razer Blade.

Zdroj: Hexus.net
reklama
reklama
reklama