Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od mojda
Umělcem by mohl být ten tvůrce této formy AI, ale bohužel, vytvořili eklektika, kterého naplnili jen informacemi o historii umění a stylech ­(kunshistorik taky ještě není automaticky umělcem, ale jen vzdělaným teoretikem, který může samozřejmě začít tvořit z vlastní vůle­). Eklektismus je v uměleckém díle problém, stejně jako napodobování a kopírování. Umění není o kopírování skutečnosti a přírody, ale o jejím znovuvytváření. Dílo, které se podobá jinému dílu, už tak nějak není ani originální, nicméně...umělecké dílo, ačkoliv bude vycházet z nějakého vzoru, vytvoří umělec podle svého konstruktu a s vědomím toho, co dělá ­(včetně vzorů a inspirací. Jako umělec můžu ­(a měl bych se­) se na uměleckém díle z historie poučit, ale na základě vlastní zkušenosti teprve budu vytvářet jinou ­(novou­) skutečnost. Umění je především o intuici a intelektu. Ani jedno z toho zatím AI nemá...a až ji bude mít, tak si uvědomí sebe sama a pak Bůh s námi....
Odpovědět0  0
Jde o to, že umění není o napodobování a přejímání a kopírování ­- to vše samozřejmě stroje už umí dávno, ale umění vytvořit něco nového a jedinečného je o intelektu a ten AI ­(naštěstí­) zatím nezvládá ­(a je otázka, zda vůbec kdy zvládne­).... a pokud jej náhodou zvládne, tak pán bůh s námi a naší existencí.
... bude lidštější než člověk?
Odpovědět0  0
Nechci být hnidopich, ale tolik let na tom dělají, tolik toho dokázali do detailu promyslet a vymakat, má to být středověk, ale fresková výzdoba kostela ve středověku byla provedena nejdříve na konci 19. století, buď nazarény ­(případně prerafaelity­) a nebo někým z okruhu Alfonse Muchy :­) ...aspoň, že oltáře trochu sedí.
Odpovědět0  0
Beru to jako ironickou poznámku :­) Když jsem koncem loňského roku pořizoval nové PC, tak jsem dostal od kamarádů tip na skříň od této firmy. Nebylo snadné najít jakoukoliv recenzi.... Dnes chápu, že jsou firmy, které reklamu, ani recenze až tak nepotřebují, maximálně tak ohlášení nové řady apod. Tahle vypadá docela pěkně, hlavně front. S jejich výrobkem jsem spokojen, bez dalšího odhlučnění se dá normálně a pohodlně pracovat i sledovat film ­(kvalitní a výkonný hardware je vždy v určité chvíli dost hlučný, nemáte ­- li vodníka­). V běžných skříních leda tak mít na uších asi klapky :­) Navíc je i ten jejich minimalismus docela příjemný.
Odpovědět0  0
svethardware.cz občas sleduji čistě z osobního zájmu co se v technice kolem počítačů nachází nového. Nejsem IT odborník, ale s PC pracuji ­(zejména DTP a 3D­) a často jsem zde nacházel drobné podněty k zamyšlení. Kdyśi mi kamarád poradil tyto stránky, když jsem si chtěl pořídt PC i domů a mít ho pro sledování filmů, ale aby mi sloužilo i k práci doma ­- když bylo práce víc a potřeboval jsem na ni pokračovat i mimo ateliér. Jsou stránky, které jsou na profesionály zaměřené, ale je to úplně jiná sorta a jiné laťky ­(finanční i výkonnostní­)...nicméně jsem v minulosti i díky těmto stránkám věděl na co si dát pozor i při koupi notebooku ­(nebo i pracovní stanice­) pro práci. Možná by stálo za to udělat i širší přehled, který by nebyl pro sestavu určenou pro hry ­(tedy jen zábavu­), ale i pro komponenty profesionálnější...občas uvádíte novinky o nových kartách Quadra atd, ale proč ­(aspoň občas ­- čtvrtletně­) neinformovat i profesionály, že nemusí kupovat Dell za 100 tis....jen k zamyšlení....když už tu jsou i ty kancelářské práce, tak jsou i práce tvůrčích grafiků, architektů, designérů a fotografů atd. :­-­) Aspoň by si člověk udělal i věrší přehled a mohl skutečněji srovnávat.
Odpovědět0  0