reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Mr.GO!
To by mohli zkusit nasadit u nás na dílně. pak bych se možná i dozvěděl něco novýho :D
Odpovědět0  0
" S jaderným odpadem to podle mě taky nebude tak horké, je to pořád dost energeticky bohatá směs­" ,
Kdybych mohl, tak jeden kontejner doma ­"uskladním a budu dochlazovat dalších 100 let klidně.
teplo na velmi, velmi dlouho. a on se časem najde způsob, jak to ještě využít tu vyhořelo směs. finové vědí proč to chtějí uskladnit...

A souhlasím, že energetická politika by měla zůstat na ůrovni státu, nezávislá na exportu do německa apod. Navíc občan by měl mít možnost si vybrat, zda chce energii z atomu, vodní, či jiné elektrárny. Pak by totiž okamžitě skončilo spoustu solárů a větrníků
Odpovědět0  0
Otázkou je, co bude patentováno. jestli ona ­"technika propojení­" mozek elektronika, nebo něco více konkrétního. Protože myšlenka sama o sobě už byla celkem názorně demonstrována ve vícero scifi, napadá mě startrek, kde si ­"pan­" Barcley nechal od počítače vytvořit neurální rozhraní v holomístnosti.

a opačné rozhraní už nějakou dobu funguje pro pár zrakově postižených, kdy se na oční nervová zakončení přivádí signál z kamery
Odpovědět0  0
velká datová úložiště nejsou domácí smetiště. a vzhledem k velikosti stopy očekávám, že media budou mít slušnou ochrannou schránku, neli prachotěsná
Odpovědět0  1
Prodávají se ovladače i na slovensku? tam mají totižto něco o ­"kurvítkách­" dokonce v zákoně.
Myslím, že tam by mohli sony zažalovat a odsoudit.
po přečtení článku to vypadá, že sony o teto malé životnosti muselo vědět, a jestli ne, tak neznalost neomlouvá. datasheet je­/byl k dispozici.
Jadrdadoma má pravdu, že jediný problém je to, že někdo špatně navrhl kurvítko, tedy špatně spočítal životnost
Odpovědět0  0
Haha, to bude zase legrace to číst, jak manipuluje atd... jenže on je v tomto případě pouze ­"koncový ­" zákazník, ne vlastník, nebo spoluvlastník byznysu. takže manipulovat může a nikdo jim nic nemůže udělat.
"Koupil jsem, koupil jsem hodně. pochlubil jsem se. to je celý. Váš Elon.­"
není tu žádný pokus napřed zamávat s cenou a pak kupovat­/prodávat.
Ale jak je vidět , že prachy má ­/mají­/. takže když před nedávnem tweetnul že by skoupil akcie tesly, a že na to má, tak to vypadá že na to asi měl.
Odpovědět5  2
Bezpečnost systemu jako je úprava vody bych postavil na tom, mít systém který řídí úpravu vody, zcela off line + zálohu pro případ výpadku, či nestandardního chování, at už postavený na PLC či arduinu nebo klidně mechanické bázi,
a pak mít monitorovací systém online pokud je tedy třeba, který bude snímat kontinuálně patřiční hodnoty , přičemž však bude mít jediný akční člen a to spuštění výstrahy. tímto budou řídící systémy izolovány .
primární systém by pak jako takový měl mít možnost číst signál výstrahy, a v případe že shledá v systému hodnoty odchýlené od normálu tak shodit sám sebe a nechat spustit zálohu, či diagnostiku
Odpovědět1  1
Já si umím představit, že stopkou scalpingu by byl skutečný přímý prodej, kde by jednotlivci a menší objednávky ­(do 10 ks řekňeme­) fyzických osob jakožto koncových zákazníků by museli být upřednostněny a vyřízeny přednostně oproti objednávkám korporací.
a ještě by mělo být standardem, že od výrobce ­- přímý prodej to bude nejlevněší a bezproblémově dostupné ­(týká se nového zboží­/služby­).

Odpovědět1  2
otazkou je, kolik by počítačů běželo dál na w 7 ­(a xp­) když by si to mrkvosoft nevynutil.
Asi tak :(
Odpovědět2  0
"Až se jednou dostaneme do kladných čísel, tak máme vyřešenou energetiku ­"
... a zaděláno na problém globálního oteplování 2.0 , ale to se nebavíme o jednom, či dvou experimentálních zdrojích, nýbrž však o komerčním nasazení.
Odpovědět0  0
myslím, že raketa by měla být v poslední fázi letu schopná se ­"vznášet­" nad dosedací plochou díky obrovskému výkonu motorů, a navíc bude odlehčená o náklad a většinu paliva ­( plus odlehčení o nohy­). dokonce by to prý mělo být i šetrnější pro motory než je tomu u falconů.
Odpovědět0  0
No, bude to záviset na tom, že bude mít něco, co odtamtud odletí, a to jsme zatím neviděli ani studii. Pokud se mu povede do čtyř let dokončit starship, a její znovupožitelnost bez zázemí typu mis canaveral, a vymyslí jak na marsu dotankovat, pak by tam mohl být i dřív jak Nasa.
Odpovědět0  1
Měl jsem tu možnost si dva roky hrát s telefonem HTC evo 3D, což byl docela super telefon, ale...
požíval technologii těch mikročoček, a 3d obraz se dal sledovat jen z docela přesné pozice. tohle vypadá na podobnou technologii, jen krapet vylepšenou. Navíc, ne každý dokázal 3d na displayi vidět ­(ostření očí na ­"různé­" hloubky obrazu dávalo docela zabrat
Odpovědět0  0
existuje něco jako elektronická obdoba ženevské úmluvy­/ konvence?
Odpovědět0  0
Obecně nevěřím, že 2022 je reálný termín. Viděl bych to spíš na 2025.
Zajímavý je ten poslední GNSS, vzhledem k tomu, že všechny gps družice jsou směrovaný k zemskemu povrchu.
Odpovědět0  0
tam to přesně směřuje. a pak, najednou bude daň za osobní vlastnictví auta, a pak pro ­"blaho všech­" nám zakážou řídit. Trochu to nadsazuji, ale k realitě to nemusí mít daleko.
Já osobně si myslím, že pokud mi někdo prodá nějaký hardware, tak by mi měl umožnit s ním nakládat. to je dělat cokoliv, kromě reverzního inženýrství­/kopírování za účelem zisku.
Oni se stejně inspirovali u johna deera a applu ­( viz články boj za ­"právo na opravu­" ­).
Odpovědět7  1
to já vím. Já spíše myslím to, že pokud otevřeme tuto ­"pandořinu skřínku­" v podobě relativně ­"levné a neomezené­" energie, tak je to takový jakýsi extra. kdežto energie získaná z vodní elektrárny je relativně ­"čerstvá­" a jako taková už je v energetickém toku slunce země vesmír, kdežto pálení uhlí , ropy a zemního plynu jsou sice jakousi dlouhodobě akumulovanou energií ­/taky ze slunka­/ ale v krátkodobém pohledu už tato destabilizuje globální bilanci a pomaličku zvyšuje teplotu.

Ale jestli má lidstvo přežít, tak tato technologie je potřeba. protože pokud se nám stane to co dinosaurům ­/zásah větším než malým tělesem­/ , tak určitě budeme potřebovat hoodně velký zdroj tepla.
A mimo jiné to nejspíš bude klíčová technologie k teraformaci marsu­/jiné planety­/ na obyvatelnou planetu, a možná i k mezi hvězdnému cestování
Odpovědět0  3
Pokud se tato věc zažehne a rozjede, bůh nám žehnej.
Ono lidstvo sice planetě neskutečně uškodilo během posledních 200 let průmyslovou revolucí, ale tohle bude jinej level­- zažehnout slunce na zemi.
Vyrobená energie ­/prakticky jakkoliv­/ se nakonec stejně promění v teplo, které bude ohřívat planetu. Globální oteplování se zastaví jen a jedině, pokud se podaří vybalancovat teplo vyrobené ­/a přijaté od slunce­/ s teplem vyzářeným do vesmíru.
Odpovědět0  9
Přiznám, že mi v nabídce chybí kasika v podobě DC3. určitě půjde časem přidat, ale i tak. Na co jsem zvědavý, tak na to, jak se poprali s implementací virtuální ­(a rozšířené­- případně­) reality ­(ale asi jen totální technologický ignorant by na to nepomyslel, což v MS snad nejsou)
Odpovědět0  0
souhlasím s tebou. Jen podotknu , že oprávněný volič nerovná se správný volič. píše se tam ­"aby mohli volit jen ti ­"správní­" lidé. ­(to je snaha odradit od voleb skupinu voličů, která preferuje protikandidáta­) Ale je pravda, že někteří lidé by volit chodit neměli. :D
Odpovědět1  0
Mě zajímá reálná životnost těch žárovek, když už. všude píšou svit až 20 000 nebo i 50 000 hodin, ale po 4 letech ­(v průměru­) je po nich ­(blikají nebo vůbec nenaskočí)
Odpovědět0  0
rasizmus, genderová rovnost...
Já si chci zachovat svoji svobodu, moci se kamarádit s kým chci já, ne s tím koho mi masmedia podsouvají. Ta hyperkorektnost mě s*ere ­(příkladem může být tv show Survivor. 10 serií a složení té skupiny je skoro vždy stejné­). a tak je to s více věcmi.
Asi jako genderová rovnost, která končí tam, kde začínají schody a je třeba vynést piáno do patra.
Odpovědět2  0
Viděli jste 5ti dílný seriál kosmo?
Agáta: ­"já jen že devítka tam byla dvakrát­" ­/myslím 3tí díl při cvičném odpočtu :D

Není to sranda dostat něco do vzduchu, natož z dosahu hmatatelné gravitace, a občas se něco nepovede. i tak ale držím hračičkám čínských kluků palce. ­(tím spíš, jestli mají součástky z aliexpresu )
Odpovědět1  0
na základě svobody slova by neměl být vůbec popotahován, a měl by moct říkat co chce. když to řekne Pepík v hospodě tak to bude ok, když je to někdo , kdo má zájmy ve společnoti, tak by to nemělo mít vliv. koupit či prodat můžeš, nikoliv však musíš, a to že cena těch akcií reaguje je jen známka toho, že zrovna ti a ti obchodníci se rozhodli začít víc nabízet, na základě tweetu. jestli je teda cena akcií na zakladě poptávky a nabídky. bohužel akcie je i něco jiného, než jen vklad a tudíž část společnosti, jak mi bylo vysvětleno jinde.
Odpovědět1  1
za mě akciový trh je pokřivený sám o sobě. vždy jsem měl za to, že cena akcie ­(a jejich počet­) jsou určitý vklad do dané společnosti, a na základě toho je člověk majitel x procentní části. tudíž cena akcie by měla odpovídat hodnotě firmy. ale ono to tak úplně není, když může být souzen za to, že se pokusil ovlivňovat hodnotu akcií ­/ společnosti pomocí ­"nějakého tweetu­".

Přiznám se, že kdybych tomu rozumněl, tak budu nakupovat a prodávat akcie, a být za vodou
Odpovědět0  0
A musím říct, že funguje jak má, ale chcbí mi řekněme nastavení dvou různých tapet současně při použití dvou monitorů , ale je to jen drobnost
Odpovědět0  0
Mě, jako leteckého nadšence spíše zajímá ­"konektivita­" . tedy jak bude umět simulátor spolupracovat s vnějšími periferiemi, jako jsou různé motion a non motion flight deck, tedy celé kokpity, ať už rozpohybované, statické, či virtuálně virtuální ­(oculus a ostatní srandy tohoto VR typu­). bude zpětně kompatibilní pro tato již existující zařízení?
Sami máme rozpracovaný non motion kokpit letounu ATR72­-500, ale za ­"vylepšení grafiky­" a pár MSF neduhů na které jsme postupně narazili ­(pár jsme jich obešli, a pár musíme bohužel akceptovat­) bychom byli vděční a vybrat pár tisíc na nový pc hardware bysme snad svedli. I když teda už naše malé ATRko má cenu jako lepší fabie :D
Odpovědět0  0
No, ono se to může dostat ještě na další level, a to, že to bude google ­(a ostatní velcí­) kdo začne vládnout ­( vytvářet a předkládat lidem obsah, tak jak se to jim ­(velkým firmám, či klientům co si zaplatí­) bude hodit
Odpovědět0  0
Z cizích chyb se nepoučíš tak dobře jako ze svých vlastních . Bude zajímavé sledovat, Zda to nebude mít náhodou jiný průběh, než jako těch zemích kde to už zkusili.
Odpovědět3  0
co to bude příště? namísto instalátoru operačního systému jen soubor nesmyslných dat? trochu mě překvapuje, že tohle číňan dovolí, přeci jenom tohle je už za hranou.
Odpovědět0  0
Bavím se u vaší diskuze pánové, zejména jak řešíte jakou efektivitu budou mít pod mrakem. Já jsem zvedavý, jaká je intenzita slunečního svitu na orbite ­(žádná atmosféra, žádné mraky, plná palba UV...­) .
Ano , cena není vždy to podstatné, a i když nebudou články využité ­(extra extrémně drahé­) tak je tady technologie, která demonstrovala že to jde, a bude možné na ní stavět.
Odpovědět0  0
Kdoví jaké bylo zadání na systém, ale i tak to byla dost solidní rezerva ­(24 násobek­). Dneska už takto naddimenzované systémy snad nikdo nedělá.
Odpovědět1  1
Není náhodou zrovna FB majitelem whats upu?
Odpovědět0  0
Jsem zvědavý, jak budou legislativně řešit odpovědnost. bude za stroj a jeho chování odpovědný operátor, majitel, nebo výrobce?
Odpovědět1  0
která se pak zaplní pískem :D
Odpovědět0  0
Pořád něco. Microsoft potřebuje začít opět s testováním, než to vypustí do světa.
Uživateli vnutí EULA, a zříkají se kdejaké zodpovědnosti, ale prachy si vezmou. Bohužel, tuto ­"službu­" však už zákazník reklamovat nemůže. :(
Odpovědět1  0
Standardní schéma většiny diskutí. šťoural gramatik­- Ale tentokráte jsem se tímto soubojem docela pobavil. Přiznávám, že sám bych článek napsal normálně, tedy nic nenatahoval, ale ani nic nezasekával. prostě normální Brněnskou češtinou, takovou jakou mluvím, a lingviti by mi byli u zadku. :D
Odpovědět0  0
Jestli mi na ni dáte kontakt, tak si s ní rád popovídám, a můžete si být jisti, že na spoustu věcí mít odpověd nebude, a auta budou to poslední co ji bude dělat vrásky :D
(na zelandu zakázali jednorázový brčka a igelitky­-co se změnilo­- skoro nic. mecdonald je jede dál brčka, o plastových kelýmcích nemluvě. Zemědělci tady spalují slámu na poli po sklizni... škoda mluvit)
Odpovědět0  0
1000 nabití, 800 km na nabití­- při postupné degradaci pod únosnou mez ­(polovina kapacity?­) při těchto číslech bych realitu viděl spíš na 500­-600 tisíc. ale i tak by to už nebylo úplně špatně, ale jenom špatně :D
Odpovědět0  1
máte pravdu kolego, že funkční imunitní systém dokáže vyrobit protilátku, ale řekl bych, že se bude jednat spíš o evoluci, než o pár dní :D
Odpovědět0  0
Koukám, že jsem nakonec šťastný bez aktualizací. jen mi windows 10 stále dokola říká, že nelze nainstalovat aktualizace kvůli nedostatnu místa na disku. On systém totiž neví, že si čas od času to místo udělám, nainstaluji jen potřebné aktualizace, v čase kdy já chci, a pak na disk fláknu zpátky pár filmů, aby mi ms nekecal do aktualizací
Odpovědět3  1
Já věřím víc Elonovi, má docela našlápnuto. Sice taky slibuje kde co a plní pozdě, ale mohl by si dát závodík s NASA .
Odpovědět0  0
je to zhruba jednou měsíčně, kdy se hovoří o významném, převratném objevu či potenciálně revoluční technologii ve vztahu k akumulátorům. stálo by za samostatný článek, mapující tato prohlášení, a pak k zvýraznit ty, které se dostaly do další fáze, případně se i začally vyrábět.
Odpovědět10  0
tady jde taky o závod, a to v tržním prostředí, kde spolu soupeří spacex a boeing, nehledě na to, že tentokrát ty peníze na testování jdou z kapes těch firem, ne národního rozpočtu. jenže jde tu taky o to, že z té rakety jdou udělat ­"autobus­" do kterého se posadíš a letíš na iss. ale space x už prakticky lítá linku, a nevím o tom že by boeing lítal tak často, ale ambice má ­(měl­) posadit lidi do rakety na základě jednoho ­(nepovedeného­) testu. NASA měla taky pár průšvihů, to se asi nikomu nevyhne.
na dokument klidně kouknu.
Odpovědět0  0
mě by zajímala rozsáhlost programového vybavení lodě. před 50 lety to nasa i rusko zvládalo, přitom počítače byly výkonem na úrovni možná mizerného chytrého telefonu nebo lepší kalkulačky. Jen podotýkám, že fyzikální zákony jsou ty samé, technologie by neměla být o moc jiná.
Nelze říct, že lze všecko podchytit, ale pokud mají systém zbytečně nabobtnalý, tak se riziko chyb zvyšuje exponenciálně, jestli se nepletu.
Odpovědět0  0
to že záblesky tu a tam nedorazí, by se dalo přičítat nějakému vychýlení či zastínění. bude zajímavé sledovat, zda i tyto nahodilé pauzy, nebudou mít nakonec nějaký vzor opakování se
Odpovědět3  1
pro přihlášení přejeďte pipinou po senzoru :D . to vypadá na apríla v únoru :D
Odpovědět6  0
taky může klidně jít o nějakou kachnu. ale pro amd by neměl být problém vysledovat zdroj, a vyřídit si to. Bylo by zajímavé je dostat do testu, teda pokud ale někdo opravdu jejich chladiče okopíroval, a přidal dvě trubice, a opravdu tak zvýšil výkon chlazení
Odpovědět0  0
Je vidět, že je potřeba dobrá konkurence. bez ní to nejde. Jen nedej bože když se dva největší hráči domluví a bojují jen na oko.
Odpovědět0  0
RadecekH to nechápu. když koupíš akcie firmy za její vlastní peníze­- jak te so ptojeví na hodnotě firmy, rsp k čemu je to dobré? utratím firemních 20 miliard tím, že investuji do své firmy 20 miliard?
Odpovědět0  0
Nevypadá to jako fair play, a nevěřím, že Space X to tak nechá. Jestliže nasa dala space x stopku poté, co si space x udělala pozemní testy ­( které vyžadovány nebyli, a bohužel se něco stalo­), tak boing by měl provédst test s připojením k iss znovu.
Odpovědět0  0
Měl bych otázku, proč programátoři při opravě použili 1920 jako výchozí bod? kdyby použili 1970 tak mají ještě 50 let rezervu. Je až hrůzu nahánějící, kolik starých systémů stále běží. Není to o pc, ale právě o zařízeních, která jsou většinou drahá a špatně nahraditelná, případně jednoduchá, provozně velice spolehlivá a tudíž nebylo třeba na ně sáhnout a už vůbec ne je měnit.
Odpovědět0  0
Profi monitor si představuji něco, co ­- má nejůžasnější specifikace, bude to dizajnově na špici, a sklo na něm bude nejméně z diamantia, když je cenovka téměř srovnatelná s cenovkou nového auta.
beztak ty ubrousky se budou smět nechat prát jen v jejich autorizovaném servisu.
Na porno bude potřeba přiobjednat jeden ochranný windous z oknostylu :D . většina z nás má náklonnost k nějaké značce a bude ji nějakým způsobem favorizovat, ale kult apple posouvá hranice absurdity.
Odpovědět7  0
Ona se také nabízí otázka, jaký systém uživatel má zažitý.
Odpovědět1  0
To máte pravdu kolego, jen je to mnohem rozsáhlejší problém...
Bohužel ale současně to je i daň za to, že máme ­(chceme­) v datovém souboru ostatní ­"ne uplně potřebné­" informace, jako jsou autor, datum vydání , název alba, různé ochranny, obrázek přebalu desky... ­(asi ne u souborů typu WAV, ale i tak­), takže přehrávač vlastně neví, co všechno v tomto metadata ­(nebo jak se těmto informacím říká­) boxíku je. A vzhledem k rozsáhlosti všeho bezpečnost asi ani 100% uhlídat nejde.
Odpovědět0  0
to je úděl kovově lesklého pláště. viděl jsem to na letadle, z dálky vypadá jako pomačkaný plech, zblízka je to hladké rovné tak jak to má být. raketa vypadá přesně jako z ranného scifi, a Elonovi fandím, v roli ­"jednotlivce­" zápasí s agenturou nasa, která je živena ze státního rozpočtu.
Odpovědět0  0
vydavatelé doufali že google bude platit za obsah. spletli se.
Ono je to jako s knížkou ­- aby ji vydavatelství prodalo, tak musí být prostě na polici v knihkupectví, kde se do ní zákazník může nahlédnout, když ho zaujme, tak si ji koupí . Je to jako by vydavatelstí chtěla dostat zaplaceno za to, že knihkupectví má knížky na poličkách a nehledě na to s jak kvalitním obsahem. Není fér když si zákazník přečte celou knížku v obchodě, ale ruku na srdce byl by to jeden z 1000 ? 1 z 10 000?
Odpovědět2  0
Elonova vize , respektive její vizuální část ­(raketa sama a i montážní zázemí kolem­) mi připomíná starý film ­"na měsíc snadno a rychle­" kde se kovošroťák rozhodnul uklidit a zpeněžit nasa rovery.
Odpovědět0  1
Nadruhou stranu, i duševní dílo ­(obraz, hra, hudba či film v digitální podobě­) je svým způsom zboží za které bylo zaplaceno. když se rozhodnu, že mě moje současné auto nebaví, tak ho taky můžu přeprodat. takže co se podle mne stane je to, že pro francouze bude tento digitální obsah přepracován do podoby aby splňoval definici jednorázové služby a tudíž ­(a ta jejím užitím­) bude ­"spotřebována­". ale pro začátek to bude tak jak autor píše odeberou z podmínek tento zákaz, ale nebudou chtít aktivně k tomuto přeprodeji pomáhat.
Odpovědět3  0
Když by spotify mělo rozumnou cenu pro jednotlivce oproti 6ti členné rodině, nebyl by důvod vůbec vymýšlet ­"sharing­" family plánu
Odpovědět4  0
to jsou vesmírní geodeti a kolíkují vesmírnou dálnici ­(stopařův průvodce)
Odpovědět5  0
... kde náš tým vytvořil drony pro kontrolu oblastí a kontaktování úřadů v případě výskytu nějakých anomálií. ...
To jako vážně přiznali existenci něčeho, co je elektronická sojka práskačka?
Odpovědět0  0
ten zminenej john deere je přesně to stejný, akorát namísto telefonu jde o zemělskou techniku. nemají monopol, konkurenci zdaleka nepodrtili. jen se drží hesla ­" koupit můžeš, provozovat musíš­" a když budeš provozovat, tak to budeme jenom my, kdo bude dělat servis... Když by byli ceny dílů a prací normální a ne ­"okořeněné desítkami a více procenty, tak by nebyl prostor pro vznik ­"aftermarket­" dílů a servisu. Ano, ty díly jsou sice materiálově méně kvalitní, ale technologie jejich výroby bude prakticky stejná, zrovna tak jako bude podobný obchodní řetězec ke konečnému zákazníkovi
Odpovědět2  0
my to ve firmě měli taky tak. meřící centrum za 12M kč, a řešení ­- odpojeno ze sítě. data se tam a zpět přenáší pomocí USB. Stejné i pro několik obráběcích center, ty doteď běží na upravených XP
Odpovědět0  0
Jop. Amerika. Ale když vezmeme v potaz, kolik hororových filmů, a akčních stříleček produkuje americký filmový průmysl, který to ukazuje milionům staticky sedích diváků je ok. tuhle jsem četl o ­"laboratoři­" která vykupovala lidská těla za účelem výzkumu, a ono se pak ukázalo že to byl prach sprostý masokombinát, který prodával ledas co ledas komu, přesně jako v hororovým filmu. Ani bych se vůbec nedivil, když by vznikl film dodatečně. Ale jak jde o alkohol, tak musí být v papírovým sáčku.
Odpovědět0  0
Holt firma apple se naučila žít jen z konzumu a neustálé produkce. Je třeba aby legislativa začala spotřebitele skutečně chránit. Všichni se všude ohánějí jak jsou eko a enviro friendly, Ale o skutečné použitelnosti ­(už ani ne životnosti­) se nikdy nikde nezmíní, a co se s těmito produkty děje pak se firma prakticky nezajímá.
Odpovědět9  0
To bude tak nějak socializmus naruby :D .
zavédst stejné podmínky na naší straně, i pro diplomaty. první komu pak zamítnou víza do čr se začne ohánět svobodou projevu atd atd.
Odpovědět2  0
Ono takové právo na opravu je pro­-ekologické ­(nemusí se vyhazovat a likvidovat tolik ­"jednorázových zařízení­"), a je i ­"antimonopolní­" protože i když vás výrobce odkáže na autorizovaný servis, stejně si stále diktuje ceny a podmínky. Asi jedním z máála způsobů, jak pomoci právu na opravu by byl marketing firem, prodávajíci nekazící se výrobky a spolehlivé služby, protože by se neměli čeho bát, a na výš zmíněné by lákali zákazníky.
Na Slovensku mají zákon týkající se nelegálních kurvítek­- tedy součástí navržených záměrně tak, aby po určité době znehodnotili danou věc.

I takový zákon na delší ­/ zákonnou životnost by to měl velice těžké, umím si představit, že výrobce by musel uvádět životnost výrobku, společně se seznamem opotřebitelných dílů a jejich cen a cen za jejich výměny. toto samo o sobě by možná změnilo konstrukci, protože v rámci konkurenčního bole by chtěli být na papíře lepší, než konkurence. Spotřebitel jako jednotlivec je ale totálně bezmocný proti firmám.
­(čerstvá osobní zkušenost­- tažné na passata. Objednal jsem díl, protože si ho umím bezpečně namontovat sám. firma dodala. když jsem se ohradil, že dodané tažné nesplňuje specifikaci výrobce ­- jimi dodané má jen 4 ze 6 montážních bodů, a víme že automobilka 100% šetří na každém milimetru a šroubku­- mi napsali že jich vyrobili stovky a stovky tak jak mi to dodali, že je to ok, ale jestli se mi to nezdá, tak že mi vrátí peníze. Takže ­"ojebali­" stovky a stovky nic netušících zákazníků. Kdybych si to od nich nechal i namontovat, tak bych dopadl úplně stejně.)
Odpovědět3  0
Já to myslím chápu velmi dobře. Jde o to, znemožnit každému se v čemkoliv vrtat. software, hardware... ono je to vlastně jedno. To nejdůležitější ­- o co jde právě teď ­- je, že s prolomením a přiznáním práva na opravu si už pak výrobci nebudou moct diktovat podmínky, a navíc na ně bude vyvíjen tlak uvolňovat ­"dílenské postupy­" apod.
Odpovědět3  0
Ono vydusit není tak snadné, jak se řekne. ale je to o tom koupit můžeš, provozovat musíš. a nejde jen tak vyměnit flotilu traktorů, kde se ceny pohybují mezi jedním až 12ti miliony za kus.
Dřív, měla příručka od vaší nové 120ky popis údržny, kde co dolívat, kde co namazat, co zkontrolovat, schéma eletriky... dneska už je tam jen napsané ­"navštivte váš autorizovaný servis"
Odpovědět0  0
Taky jsem si říkal, že bych se pobavil, ale chápu asi technologickou ­(výpočetní a datovou­) náročnost.
Ale už se to blíží technologiím ze star treku­- počítači, vytvoř krajinu, dva stromy vlevo, s jezerem napravo, roční období podzim...
Odpovědět1  0
Hezké, A to máme nyní trend mít všechno online v cloudu. Nechci být staromodní, ale nemít uložená svá data aspoň v některém ze svých zařízení fyzicky si koleduje o malér. přijde mi dobrá kombinace obojího, ale určitě ne spoléhat na jedno, nebo na druhé řešení.
Odpovědět0  0
Fandím Wiki protože to už chce koule, vypnout byť i jen na den, ale mám pocit že to není zrovna to, co velkou část populace zasáhne. takové odstřižení služeb youtube, facebooku a google na den v půlce evropy, to by bylo teprve maso. Jenže v tom už se točí jinší peníze, a k tomu se jen tak představenstva neodváží.
Odpovědět0  0
až tak úplně ne. Z původního článku se to nezachovalo, ale během statistiky brali v úvahu velikosti firem.
Souhlasím ale že ty procenta neříkají skoro nic.
záleží ještě na tom, kolik z těch 500 firem využívá techniku více výrobců. když by to bylo polovina tak těch předpovězených 5­-8% by pro AMD znamenalo celkem solidní úspěch, když by to bylo jen pár firem, tak by těch 5­-8% neznamenalo až takový úspěch. myslím, že firmy využívající hardware dvou ­(tří­) měl být uveden samostatně a se znázorněním průměrného poměru obou výrobců ve firmě.
Odpovědět0  2
Jak může přečerpávací elektrárna tvořít 1,2 % ?
Vždyť už to má i v názvu. Tato elektrárna není v technické podstatě nic jiného než obří hydraulicko mechanický akumulátor energie, primárně vybudovaný za účelem vyrovnávání výkonových stavů ­(přebytek­/nedostatek­) v elektrické síti. to my mě zajímalo jak původní zdroj dospěl k tomuto číslu.
po ekonomické stránce by to ještě jakžtakž šlo.
Odpovědět1  3
Dovolím si vyjádřit nesouhlas s takovýmto projektem ­- V době, kdy nemalý počet vědců zkoumá možnosti, jak se ­"orbitálního smetí­" zbavovat efektivně, tam bude navíc zavazet satelitek s promiňte přihlouplým posláním. Vesmírná turistika ­- nemám nic proti, ale zvětšit potenciální šanci opravdovým meteorům, že něco trefí, a ty zbytky pak budou nekontrolovatelnými objekty ohrožující kde co tam nahoře, to bych od japonců nečekal.
Odpovědět2  1
Když pominu to, že nový hardware se pro většinu distribuuje s předinstalovaanými w10, a že instalace w7 je dnes tak trochu výzva, tak bych rád viděl reálná čísla, kde by bylo zobrazeno kolik lidí přeinstalovalo z w 10 na w 7, kolik počítačů bylo násilně konvertováno na w 10...
statistiku rozmachu množství nového IT hardware a s tím i vývoj systémů na nich.
Odpovědět0  0
Pro mě, jako uživatele a laika není snadné se přizpůsobovat a držet krok každé dva roky změnám uživatelského rozhraní i když zde jde ­"jen o ikony­".
Nejde mi o jeden pc. S příchodem XP se sice rozhraní také ujímalo s vlažným přijetím, pak s vydáním visty zase spousta ­"novinek­" a u W7 zase trochu vystřízlivění a krok zpět ke stylu ovládacích panelů xp ­(dalo se přepnout na ­"klasické uspořádání­", nebo jak to přesně měli pojmenované­). pak win 8 a 8.1 kde zase překopali hromadu zažitých věcí...
Přiznám se, že mi to u W7 a XP velice vyhovovalo, vždy jsem tak nějak intuitivně věděl zhruba kde co najít nebo hledat, z e vzhledu ikony tušit k čemu to slouží. Z klasické příkazové řádky se stal ­"windows PowerShell­" , to asi mluví samo za sebe. Uvítal bych, kdy by se operační systém jako takový odtrhnul od uživatelského zozhraní, nebo by aspoň byla dána uživatelům svoboda si vybrat.

Můj názorna ikony je, že ikona s písmenem X a W nebýt barvy, tak mi naprosto nic neřeknou. Excel je tabulkový procesor a jeho ikona má nevýrazné kostky, které jsou pro excel nejtypičtější, samotná ikona Notes mi přijde spíš jako ikona adresáře či telefoního seznamu.
Navíc nevím, proč by měli být ikony samotných windows sladěné se stylem balíku office , když se jedná o dva různé produkty.

Kritizovat umíme všichni, to je celkem jednoduchý. chápu že programátorům to dá spoustu práce, grafikům jakbysmet. Uživatelské prostření ­(i ikony ­) považuji spíše za jakési umění. Ale nemyslím, že by mělo být lidem nuceno jako jediné, správné a neměnné. V tomto případě toto umění hodnotím svým subjektivním hodnocením jako špatné, či případně jde o ­(pro mě­) ­"nepochopení umělce.­"
Odpovědět0  0
To už je šestá či sedmá chyba tohoto update. Díkybohu se mě zatím žádná z nich netýkala, ale vzhledem k tomu, že dost často funguji na baterce se mi vůbec nelíbí svobodná vůle systému kdykoliv při vypnutí si je začít instalovat. ­(či restartovat, kdy se systému zlíbí.­) bojím se, že jednou se potká instalace aktualizace s vybitou baterkou a tvrdým vypnutím v průběhu. Proč nám to dělají ?
Odpovědět0  0
Bude záležet na licenční smlouvě, ale pokud apple tyto data obnoví­- ona by mohla zažalovat apple, za to že tak učinil. ono protože je asi dost divný když jako uživatel nechám smazat svá data, tak by je měl apple odstranit pořádně, což by se asi nestalo, pokud budou obnovena.
Odpovědět5  1
Je to žárovková konspirace jak vyšitá. ono kdo měl tatramatku, tak ví, že s minimální údržbou vydržela 20­-30 let, než opravdu narazila na limity techniky v ní. S nástupem počítačů se začal život návrhu výrobku tak, aby všechny součásti měli životnost podobnou ­(a velmi pečlivě spočítanou­), ani gram materiálu navíc, hadice ani o milimetr delší...

Jedinou vyjjímkou by bylo, když by výrobce­/prodejce jasně a VIDITELNĚ deklaroval, že zařízení bude 100% fungovat po dobu dvou let a pak se vypne, a jasně deklaroval ceny za opravy uživatelem způsobených závad během té doby ­(rozšláplý display, ne však opotřebovaný reproduktor či ukroucený jack u sluchátek)
Odpovědět0  0
Tohle je náhodou velice zajímavé téma, protože za takovéto rozhodnutí je­/bude vždy někdo zodpovědný. Samozřejmě, by se auto do takovéto situace vůbec nemělo dostat, a pokud dostane, tak to bude dlouhý řetězec chyb. Ake i tak vždy někdo bude hledat viníka­- bude to ­"řidič­" ­-majitel vozidla, automobilka která ho vyrobila? programátor který napsal chování, úředník který ho schválil do provozu? nebo chodec který nerespektuje pravidla a svým vstupem do vozovky vzal počítači poslední možnost jak ze situace vyváznout jen se škodou na majetku?
Odpovědět2  0
Já se zde s jednou kontrolou setkal, ale jednalo se o kontrolu bezpečností­- Můžete prosím svůj NTB zapnout?
můžete jej odemčít a spustit např toto?. Po spuštění aplikace uředník poděkoval a bylo po všem. Neumím si ale představit, jak v zařízení hledají nelegální obsah. Pokud budu chtít ­"pronést­" dejměž tomu citlivé firemní informace a použiju šifrování, tak když po mě budou vyžadovat jejich zpřístupnění, tak já se dostávám automaticky do střetu zájmů s mojí firmou, kde mám podepsanou mlčenlivost.
Odpovědět1  0
Jestli vážně uvažuje o stažení tesly z burzy, dělá to přesně tak jak by měl. Shodit hodnotu akcí co to půjde a pak hurá z burzy. ono při poču 170 593 144 akcií v oběhu, a ceně 261 dolarů oproti slíbeným ­"zajištěným­" 420 dolarům jde o snížení hodnoty společnosti okolo 30 miliard? Nebo se pletu? Přiznám se že akciím úplně nerozumím.
Odpovědět2  0
Já si myslím, že doba, kdy hra byla pro zabavení už je dávno za náma. Vzpomínáte na titul half life, s jednoduchým­- podařeným multiplayerem pro LAN, který byl ve své době ve hře jen něčím tak trochu navíc ? Když si teď vezmu nějakou aktuální hru, tak ji teď bez internetu prakticky skoro nejsem schopen zprovoznit ­(nainstalovat a spustit­). A abychom si zahráli ­"multilayer­" jako za starších časů? a natož bez internetu? to už asi ani neexistuje pokud není člověk softwarový specialista.
Rád bych si občas zahrál se starou partou něco novějšího na chalupě, kde není signál a internet. Chápu že jde doba dopředu, a je fajn mít možnost hrát s kýmkoliv na světě, ale to prosté kouzlo se z toho vytratilo, a bylo nahrazeno ­(S­)prostým byznysem.
A teď ještě vymýšlejí sofistikovanější metody, jak z hráčů dostat víc peněz, než nějakou výpočetní optimalizaci, datovou nenáročnost... Vždyť jen přečtení licenční smlouvy zabere čímdál více času, neexistuje rovroprávnost mezi studiem a uživatelem.
Možná už stárnu ale mám dojem že čímdál víc se blížíme době, kdy budeme platit i za to, že můžeme dýchat.
Odpovědět3  0
Tak tenhle jejich ­"nový­" věrnostní program se moc neliší od hloupých věrnostních kartiček, průkazek. Vlastně mi to celkem dost připomíná vkladní knížky mountfield u. ­(máte slevu 30%, ale zaplatit to musíte celý, a my vám tu slevu dáme na NAŠI vkladní knížku.­) . Přesto mě udivuje, jak to mohlo takto zamávat s akciemi.
Odpovědět1  0
Mě by zajímal způsob řízení balónů, a jak je zajištěna bezpečnost letového provozu. četl jsem cosi o 20 000m výšky ­(létá se do 12000m­) ale pro jiný směr proudění je potřebná jiná ­"letová hladina­" . Přecijenom, helium je velmi řídký plyn, a materiálem časem projde, a balon klesne do hladiny civilního leteckého prostoru.

Nebyl bych rád, kdyby můj Boing 787 před Novým Zélandem nacucl jeden z těchto balonů do svého motoru. Šance celkem malá, ale už se pár věcí ve vzduchu potkalo.
Odpovědět0  0
A zkoušel někdo variantu PC jako zdroj 3d signálu?
Odpovědět0  0
Zajímalo by mě spojení 3d tv a PC , a PC a 3dvision s Tv která umí pracovat s 200 hz ­(a více­) zobrazováním.
První varianta by neměla být moc problémová jelikož po hdmi kabelu se 3d obraz posílat dá ­/záleží, jak se na to tváří ovladače grafických karet­/ , jenže u druhé varianty s nvision by mohlo docházet k problému doby zpracování obrazu elektronikou TV, a následnou desynchronizací obrazu a brýlý.
Učinil někdo z vás nějaké pokusy tímto směrem? O 3d uvažuji, a nejlevnější variantou pro mě by byla právě kombinace PC, a TV 200 hz, kde mi stačí jen dokoupit nvidia 3d sadu brýlí.
Odpovědět0  0
to jistě přijdou, a jsem zvědav s čím
Odpovědět0  0
Chci autorovi poděkovat za práci na článek vynaloženou.
Bylo by možné u testu toho radeonu příští týden dodat poprovnání i oproti GT8800 ­(ideálně zotac GT8800 512MB s jadrem g92­)?
Přeci jenom je zajímavé sledovat technologický pokrok.
Odpovědět0  0
To je sice hezké, ale těchle 900 se k nám mnoho nedostalo, a lepší je nějaká recenze, než žádná. aspon bude ty nové s čím porovnat
Odpovědět0  0