www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

MSI a ZOTAC ukázaly své GeForce GTX 970

MSI a ZOTAC ukázaly své GeForce GTX 970
, , aktualita
Společnosti MSI a ZOTAC se rozhodly ještě před oficiálním představením nových výkonných GeForce řady GTX 900 ukázat své nové karty. V obou případech jde o GTX 970 a jejich nereferenční verze.
K oblíbeným
reklama
Dle nejnovějších informací také referenční verze grafické karty NVIDIA GeForce GTX 970 nejspíše ani nebudou, a to z toho důvodu, že čip GTX 970 je pinově kompatibilní se starým GK104, takže se pro nové karty mohou využít stará PCB. Firmy MSI a ZOTAC také už na nic nečekaly a ukázaly své modely GeForce GTX 970.

V případě firmy MSI to tedy není fotografie, ale render, jenž ukazuje kartu GeForce GTX 970 Gaming s chladičem TwinFrozr V se dvěma 100mm ventilátory. Podobné chladiče budeme u těchto karet asi vídavat hodne často, neboť něco podobného nabídne i ZOTAC a také Galaxy. A abychom si zopakovali, co se pod tímto chladičem skrývá, pak jde o 28nm čip GM204 s celkem 1664 CUDA jádry, 138 TMU a 32 ROP jednotkami. Paměťová sběrnice má šířku 256 bitů a připojeny jsou na ni 4 GB paměti.

ZOTAC GeForce GTX 970 už vypadá mnohem reálněji. V tomto případě jde o prostý model bez přívlastku, takže můžeme očekávat referenční takty, čili 1051MHz jádro, 1178MHz GPU Boost a paměti na 7012 MHz.

Tyto informace hovoří proti předchozím spekulacím, že příští čtvrtek budou nové GeForce představeny pouze formálně bez reálné dostupnosti, ale to konečně brzy uvidíme. Zajímavé je, že se v posledních dnech mluví pouze o GeForce GTX 970, přičemž má být představena také výkonnější GTX 980. Možná že se onen "paper lauch" bude týkat zrovna této karty.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře