MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích

MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích
, , aktualita
Výrobci počítačů jen neochotně začínají reagovat na výzvu firmy NVIDIA, aby začali uvádět alespoň hodnoty TBP karet GeForce RTX 3000 v noteboocích. I přes počáteční výmluvy je nyní zveřejnila společnost MSI. 
K oblíbeným
reklama
Napočítáno bylo už 28 verzí karet GeForce RTX 3000 pro notebooky, které se liší svými hodnotami celkové spotřeby, základního taktu i turba GPU, rychlostí pamětí a to do toho ani nepočítáme možné rozdíly dané konfigurací technologie Dynamic Boost. 
 
NVIDIA přitom vyzvala výrobce notebooků, aby ve specifikacích zveřejnili relevantní informace a alespoň údaj o TBP, od nějž se téměř vše podstatné odvíjí. To ale nejdříve nepadlo na úrodnou půdu a na výzvu reagovali pouze menší výrobci jako společnost XMG. Firmy jako MSI, Asus, Gigabyte a další se zdráhají či zdráhaly a lze si jen domyslet, jaký je jejich důvod. Ona taková RTX 3060 s TBP 115 W působí jistě mnohem lépe než pouze 60W verze, čili zákazníci vyzbrojeni takovou informací asi nebudou mít velký zájem o notebook se slabší grafikou, i když to pochopitelně závisí především na jejich preferencích. A pak je tu ještě možnost snadného, ale možná trošku zavádějícího srovnání mezi nabídkou konkurenčních firem, čehož se ty právě tyto firmy mohou obávat. 
 
 
Ostatně zaměstnanci firmy MSI dle VideoCardz nejdříve obhajovali rozhodnutí neuvádět hodnoty TBP tím, že existuje mnoho verzí jednotlivých modelů s ohledem na regionální nabídku, takže je téměř nemožné uvádět obecně platné hodnoty, ale to lze opravdu označit za nesmysl. Jednak se tyto verze liší spíše jen verzí klávesnice, příslušenstvím (kabely) či softwarem, ale především jde o to, že MSI poté TGP karet ve svých počítačích sdělilo a žádné regionální rozdíly tu nejsou. 
 
Jde o typické hodnoty TBP pro daný model notebooku, které se mohou ještě mírně lišit na základě dalších použitých komponent. A zde jde právě o zmíněný Dynamic Boost, jehož práce závisí především na zvoleném procesoru a jeho energetické náročnosti, neboť v konečném důsledku notebook rozděluje mezi své hlavní komponenty energii z jednoho soudku. Základní hodnota TBP ale bude u všech verzí stejná. 
 
Na youtubovském kanálu MSI Insider tak už máme uvedeny hodnoty TBP, avšak stránky firmy MSI (namátkou model GE76) stále nic takového neobsahují a je otázka, zda se to vůbec někdy změní. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala