www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI představuje své desky řady MAG s Intel B460

MSI představuje své desky řady MAG s Intel B460
, , aktualita
Společnost MSI se přihlásila s vlastní várkou základních desek vybavených čipovou sadou Intel B460. Ty jsou určeny pro 10. generaci desktopových procesorů Intel Core a zatím tu máme 4 modely série MAG. 
K oblíbeným
reklama
Základní desky B460 jsou dle tiskové zprávy společnosti MSI (via VideoCardz) už na trhu, respektive nyní by na něj měly proudit, takže v obchodech je zatím ještě nehledejme. Z nějakého důvodu se ale zatím neděje to, co se dalo očekávat, čili tu zatím nemáme záplavu tiskových zpráv různých výrobců desek o tom, že nové mainstreamové desky s B460 přicházejí. 
 
 
Včera se ozvala společnost Biostar a dnes tedy MSI, ale jinak to nevypadá, že by se výrobci svými deskami moc chlubili, i když Asus už modely s B460 prezentuje na svých stránkách a modely Gigabyte s B460 se dokonce už dostaly do předprodeje v některých českých obchodech. 
 
 
My se ale nyní chceme věnovat nabídce MSI a čtyřem novým modelům série MAG. Jde o ATX desku MAG B460 TOMAHAWK a tři Micro-ATX modely MAG B460M MORTAR, MAG B460M MORTAR WIFI a MAG B460M BAZOOKA.
 
MAG B460 TOMAHAWK je vybaven vylepšeným chlazením MSI Extended Heatsink Design pro napájecí obvody s 12+1+1 fázemi a rovněž chladičem Frozr na M.2 slotu pro SSD. Využívá také kontroler ASMedia 3241 pro až 20Gb/s USB na konektoru typu C a dále nás může zaujmout 2,5Gb/s Ethernet.  
 
 
Velice podobně jsou na tom modely MAG B460M MORTAR a MAG B460M MORTAR WIFI, ovšem s tím, že jde o menší desky s omezenou nabídkou slotů. Mají ale stejně dimenzované napájení a také stejné 2,5GbE síťové řešení realizované čipem Realtek 8125B, přičemž verze WiFi má k dobru ještě intelovské Wi-Fi6 AX200. 
 
Celkově to vypadá, že konečně nastal čas uvolnit se ze sevření 1Gb/s ethernetového standardu, nicméně ruku v ruce s tím musí také jít nabídka síťových prvků, která by si zasloužila rozšířit a především celkově zlevnit. Nelze samozřejmě ihned žádat levná 10GbE zařízení, ale i 2,5GbE je dobrý začátek. 
 
 
 
 
Desky MSI MAG B460 se začnou reálně prodávat na konci tohoto měsíce, což tak bude platit i pro jiné desky se stejným čipsetem. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Legendární hra Solitaire oslavila 30 let od svého vzniku Legendární hra Solitaire oslavila 30 let od svého vzniku
Operační systém Microsoft Windows 3.0 přišel s hrou Windows Solitaire v roce 1990, tedy už před 30 lety. Před pár dny tak oslavila kulaté 30leté výročí a stále ji hrají desítky milionů lidí každým dnem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dostupný robot Pumpkii se postará o mazlíčky, když nejste doma Dostupný robot Pumpkii se postará o mazlíčky, když nejste doma
Modulární robot Pumpkii odmění vašeho mazlíčka pamlskem, vyčistí kočičí toaletu nebo umožňuje oboustrannou komunikaci na dálku. Projekt se brzy objeví na Indiegogo a pro nejrychlejší zájemce bude dostupný za pouhých 99 dolarů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levná napodobenina Nintendo Switch umí spustit klasické hry Levná napodobenina Nintendo Switch umí spustit klasické hry
V čínských e-shopech se objevil handheld, který připomíná Nintendo Switch. Tím však podobnost téměř končí, neboť tato konzole má výrazně horší parametry a nezvládne spustit hry pro Switch. Přesto se najde pár pozitiv.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Formát HEIC může být problémem, studenti kvůli němu propadli u zkoušky Formát HEIC může být problémem, studenti kvůli němu propadli u zkoušky
Jeden z nástupců JPEG, formát HEIC, který se používá např. v iPhonech, se stal nemalým problémem při studentských zkouškách. Jak se ukázalo, problémy s kompatibilitou dokáží překvapit kdekoli.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
GeForce Now se rozrůstá o 17 her, čtyři z nich jsou novinky na Steamu GeForce Now se rozrůstá o 17 her, čtyři z nich jsou novinky na Steamu
Nvidia přidává další tituly do své služby GeForce Now. Tentokrát se jedná o 17 her, přičemž několik z nich vyšlo hned po vydání na Steamu. Patří mezi ně sci-fi Observation nebo Hunting Simulator 2, ve kterém se hráč může vydat na virtuální lov.
23.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik