www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI představuje své desky řady MAG s Intel B460

MSI představuje své desky řady MAG s Intel B460
, , aktualita
Společnost MSI se přihlásila s vlastní várkou základních desek vybavených čipovou sadou Intel B460. Ty jsou určeny pro 10. generaci desktopových procesorů Intel Core a zatím tu máme 4 modely série MAG. 
K oblíbeným
reklama
Základní desky B460 jsou dle tiskové zprávy společnosti MSI (via VideoCardz) už na trhu, respektive nyní by na něj měly proudit, takže v obchodech je zatím ještě nehledejme. Z nějakého důvodu se ale zatím neděje to, co se dalo očekávat, čili tu zatím nemáme záplavu tiskových zpráv různých výrobců desek o tom, že nové mainstreamové desky s B460 přicházejí. 
 
 
Včera se ozvala společnost Biostar a dnes tedy MSI, ale jinak to nevypadá, že by se výrobci svými deskami moc chlubili, i když Asus už modely s B460 prezentuje na svých stránkách a modely Gigabyte s B460 se dokonce už dostaly do předprodeje v některých českých obchodech. 
 
 
My se ale nyní chceme věnovat nabídce MSI a čtyřem novým modelům série MAG. Jde o ATX desku MAG B460 TOMAHAWK a tři Micro-ATX modely MAG B460M MORTAR, MAG B460M MORTAR WIFI a MAG B460M BAZOOKA.
 
MAG B460 TOMAHAWK je vybaven vylepšeným chlazením MSI Extended Heatsink Design pro napájecí obvody s 12+1+1 fázemi a rovněž chladičem Frozr na M.2 slotu pro SSD. Využívá také kontroler ASMedia 3241 pro až 20Gb/s USB na konektoru typu C a dále nás může zaujmout 2,5Gb/s Ethernet.  
 
 
Velice podobně jsou na tom modely MAG B460M MORTAR a MAG B460M MORTAR WIFI, ovšem s tím, že jde o menší desky s omezenou nabídkou slotů. Mají ale stejně dimenzované napájení a také stejné 2,5GbE síťové řešení realizované čipem Realtek 8125B, přičemž verze WiFi má k dobru ještě intelovské Wi-Fi6 AX200. 
 
Celkově to vypadá, že konečně nastal čas uvolnit se ze sevření 1Gb/s ethernetového standardu, nicméně ruku v ruce s tím musí také jít nabídka síťových prvků, která by si zasloužila rozšířit a především celkově zlevnit. Nelze samozřejmě ihned žádat levná 10GbE zařízení, ale i 2,5GbE je dobrý začátek. 
 
 
 
 
Desky MSI MAG B460 se začnou reálně prodávat na konci tohoto měsíce, což tak bude platit i pro jiné desky se stejným čipsetem. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xe-HPC s popisky: úžasná kombinace Foveros a EMIB Xe-HPC s popisky: úžasná kombinace Foveros a EMIB
Raja Koduri byl opět tajemný jako hrad v Karpatech a zveřejnil vedle fotografie nového dvoudlaždicového GPU Xe-HPC jen to, že bylo vytvořeno hned pomocí sedmi pokročilých křemíkových technologií. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích
Výrobci počítačů jen neochotně začínají reagovat na výzvu firmy NVIDIA, aby začali uvádět alespoň hodnoty TBP karet GeForce RTX 3000 v noteboocích. I přes počáteční výmluvy je nyní zveřejnila společnost MSI. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
OSIRIS-REx se už chystá k odletu, ještě jednou se ale podívá na svůj asteroid OSIRIS-REx se už chystá k odletu, ještě jednou se ale podívá na svůj asteroid
NASA se může těšit, že jí sonda OSIRIS-REx přiveze mnohem více materiálu z asteroidu Bennu, než doufala. Nyní už se připravuje na zážeh, který sondu vyšle zase zpět k Zemi, ale nebude to hned. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Deset satelitů Starlink už má komunikační lasery, obíhají po polární dráze Deset satelitů Starlink už má komunikační lasery, obíhají po polární dráze
Nedávno jsme se dozvěděli, že raketa Falcon 9 dopravila do vesmíru celkem 143 satelitů, čili rekordní počet. Patřilo mezi ně také dalších deset satelitů systému Starlink, které ale v tomto výjimečném startu samy představovaly výjimečný náklad. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje? NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje?
Před týdnem se ukázalo, že ceny karet GeForce RTX 3000 Founders Edition nabízených v evropských obchodech šly nahoru nad původně stanovenou doporučenou cenu. Nyní to vypadá, že NVIDIA tyto karty rovnou přestává v Evropě nabízet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek