www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI uvádí černočerné desky MEG B550 UNIFY

MSI uvádí černočerné desky MEG B550 UNIFY
, , aktualita
Společnost MSI se rozhodla při příležitosti nástupu procesorů Ryzen 5000 oživit svou nabídku základních desek s čipsetem AMD B550. Představuje tak sérii B550 UNIFY / UNIFY-X, které považuje za své nejlepší modely.
K oblíbeným
reklama
MSI tak uvádí na trh konkrétně dvě nové desky, a to MEG B550 UNIFY a MEG B550 UNIFY-X, jež budou obě k dispozici v černém provedení s černými doplňky a v oficiální zprávě se dokonce píše, a to doslova, že výrobce "eliminoval všechny zbytečné RGB LED". Že by šlo o jeden z prvních závanů svěžího větříku v době, kdy vrcholí kolotočová RGB mánie? Vypadá to, že výrobci si začínají uvědomovat, že v dnešní době se mohou odlišit tím, když na rozdíl od jiných nepoužijí barevná světýlka. 
 
 
MSI se také pochlubilo přetaktovaným procesorem Ryzen 5 3600XT na 6155,35 MHz, a to pochopitelně v rámci extrémního přetaktování s využitím tekutého dusíku, nicméně zde jde právě především o desku a její schopnosti. Tou byla konkrétně MEG B550 UNIFY, i když šlo asi spíše o model X, ale to je v podstatě jedno. 
 
 
Rozdíl mezi MEG B550 UNIFY a MEG B550 UNIFY-X je dle dostupných informací totiž pouze ten, že verze X bude mít jen dva sloty pro DDR4 a jako taková bude určena jako speciál právě pro taktovací pokusy, který slibuje "čistší signál pro paměti". Druhá bude mít obvyklý počet čtyř slotů DIMM, ale jinak obě shodně nabídnou čtyři chlazené pozice pro M.2, z nichž tři nabízí PCIe 4.0 x4 s až 64 Gb/s propustnosti. 
 
 
Dále tu máme celkem 14+2 fáze napájení s 90A stupni a cívkami Titanium III. Pro normální taktovací pokusy tak bude energie skutečně více než dost. Chlazení pak zajišťují pouze pasivy napojené na plochou heatpipe. 
 
 
Výbava moderních desek a zvláště těch lepších už obvykle nese rychlejší Ethernet, což platí i zde. Máme tu 2,5GbE a navíc také Wi-Fi 6 AX.
 
Už dříve jsme se dozvěděli, že deska MEG B550 UNIFY-X má přijít s cenou 299 USD a model MEG B550 UNIFY pro běžné použití bude o trošku levnější s cenou 279 USD. Ale i tak, pro běžné sestavy bude pochopitelně stačit i mnohem levnější základ. 
 
Zdroj: TZ MSI via VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář