www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI uvádí černočerné desky MEG B550 UNIFY

MSI uvádí černočerné desky MEG B550 UNIFY
, , aktualita
Společnost MSI se rozhodla při příležitosti nástupu procesorů Ryzen 5000 oživit svou nabídku základních desek s čipsetem AMD B550. Představuje tak sérii B550 UNIFY / UNIFY-X, které považuje za své nejlepší modely.
K oblíbeným
reklama
MSI tak uvádí na trh konkrétně dvě nové desky, a to MEG B550 UNIFY a MEG B550 UNIFY-X, jež budou obě k dispozici v černém provedení s černými doplňky a v oficiální zprávě se dokonce píše, a to doslova, že výrobce "eliminoval všechny zbytečné RGB LED". Že by šlo o jeden z prvních závanů svěžího větříku v době, kdy vrcholí kolotočová RGB mánie? Vypadá to, že výrobci si začínají uvědomovat, že v dnešní době se mohou odlišit tím, když na rozdíl od jiných nepoužijí barevná světýlka. 
 
 
MSI se také pochlubilo přetaktovaným procesorem Ryzen 5 3600XT na 6155,35 MHz, a to pochopitelně v rámci extrémního přetaktování s využitím tekutého dusíku, nicméně zde jde právě především o desku a její schopnosti. Tou byla konkrétně MEG B550 UNIFY, i když šlo asi spíše o model X, ale to je v podstatě jedno. 
 
 
Rozdíl mezi MEG B550 UNIFY a MEG B550 UNIFY-X je dle dostupných informací totiž pouze ten, že verze X bude mít jen dva sloty pro DDR4 a jako taková bude určena jako speciál právě pro taktovací pokusy, který slibuje "čistší signál pro paměti". Druhá bude mít obvyklý počet čtyř slotů DIMM, ale jinak obě shodně nabídnou čtyři chlazené pozice pro M.2, z nichž tři nabízí PCIe 4.0 x4 s až 64 Gb/s propustnosti. 
 
 
Dále tu máme celkem 14+2 fáze napájení s 90A stupni a cívkami Titanium III. Pro normální taktovací pokusy tak bude energie skutečně více než dost. Chlazení pak zajišťují pouze pasivy napojené na plochou heatpipe. 
 
 
Výbava moderních desek a zvláště těch lepších už obvykle nese rychlejší Ethernet, což platí i zde. Máme tu 2,5GbE a navíc také Wi-Fi 6 AX.
 
Už dříve jsme se dozvěděli, že deska MEG B550 UNIFY-X má přijít s cenou 299 USD a model MEG B550 UNIFY pro běžné použití bude o trošku levnější s cenou 279 USD. Ale i tak, pro běžné sestavy bude pochopitelně stačit i mnohem levnější základ. 
 
Zdroj: TZ MSI via VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk opět potvrdil záměr letět na Mars ve 2022, s lidmi snad už ve 2024 Elon Musk opět potvrdil záměr letět na Mars ve 2022, s lidmi snad už ve 2024
Elon Musk je znám svými smělými plány a opět ukázal, že si ve vesmírném cestování dost věří. Při přebírání ceny Axel Springer Award 2020 potvrdil, že by se první cesta SpaceX na Mars měla uskutečnit už za 2 roky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Kryptoměna Libra mění svůj název na Diem Dollar Kryptoměna Libra mění svůj název na Diem Dollar
Kryptoměna Libra, kterou původně představila společnost Facebook, nyní mění jméno. Ponese název Diem Dollar, čímž se chce zase o něco více zbavit své minulosti a problémů. Nakonec asi ani zdaleka nepůjde o tak rozsáhlý projekt, jak mělo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 3060 Ti vstoupily na trh, jaká je dostupnost? GeForce RTX 3060 Ti vstoupily na trh, jaká je dostupnost?
Už čtvrtý model z řady GeForce Ampere se začal prodávat. Jde o GeForce RTX 3060 Ti, které mají výrobcem doporučenou cenu od 11.500 Kč s daní. Do nabídek obchodů se dostaly už dříve, ale dostupné jsou až od 15:00. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Některé PS5 jsou hlučnější než jiné, jak je to možné? Některé PS5 jsou hlučnější než jiné, jak je to možné?
Zákazníci kupující si nové konzole PlayStation 5 nevědomky hrají menší "hlukovou loterii". Chlazení všech vyrobených modelů totiž není stejné, jak uvádí francouzský server Les Numériques. V čem se liší?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft vydal první Windows Feature Experience Pack. Co obsahuje? Microsoft vydal první Windows Feature Experience Pack. Co obsahuje?
Microsoft testuje nový způsob aktualizací, který urychlí přidávání nových funkcí do Windows 10. K běžným půlročním updatům přidá ještě nepravidelné balíčky. První z nich vychází již nyní v beta kanálu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik