www.svethardware.cz
>
>
>
>

Muskovy tweety o Bitcoinu opět vyvolávají hněv, StopElon šel nahoru

Muskovy tweety o Bitcoinu opět vyvolávají hněv, StopElon šel nahoru
, , aktualita
Dokud tweety Elona Muska hnaly hodnotu kryptoměn nahoru, spekulanti ho milovali. Nyní se děje přesný opak a další dva Muskovy tweety situaci rozhodně nepomohly. Protestní kryptoměna StopElon a další tak opět trochu porostly.
K oblíbeným
reklama
Chování Elona Muska poslední dobou štve stále větší a větší množství lidí. Zejména jde o jeho tweety na téma kryptoměn. To ze začátku spoustě lidí vyhovovalo, protože hnaly nahoru ceny zejména Bitcoinu a Dogecoinu (s těmi ale rostly i ostatní kryptoměny). Velkým skokem bylo např. oznámení, že Tesla nakoupila Bitcoin v hodnotě 1,5 mld. USD a fakt, že Tesly bylo nově možné kupovat i za Bitcoiny. Posléze ale Musk otočil, placení Bitcoiny zrušil kvůli vysoké energetické zátěži při těžbě této kryptoměny. Nejen ti, kteří Muska kvůli kryptoměnovým tweetům nejprve milovali, ho začali nenávidět. A takových tweetů, které pomáhají kryptoměnám směrem dolů, je poslední dobou stále více.
 
StopElon logo
 
V průběhu pátku zveřejnil Musk rovnou dva tweety, které reagovaly na situaci kolem Bitcoinu a vztahu k němu. Chvíli po jeho zveřejnění šla cena Bitcoinu dolů z cca 39200 USD zhruba k 37500 USD. Situace se postupně uklidnila, hodnota šla mírně nahoru, aby se druhým tweetem dostala z 38000 USD až pod 36500 USD. Během několika hodin tak klesla o cca 7 %. Je faktem, že ceny kryptoměn létají poslední dny nahoru a dolů i ve dvouciferných procentech, časová souvislost je tu ale hodně zřejmá.
 
 
 
Současně šel vidět přesně opačný efekt na hodnotě kryptoměny StopElon a dalších podobných "FuckElonů" (těch je rovnou několik). Např. StopElon poslední dva týdny postupně padal a dosáhl pětinu své hodnoty ve srovnání s maximální hodnotou z 23. května, ale po prvním tweetu skokově zamířil nahoru o více než 20 % a druhý tweet přidal dalších 25 %. Protestní kryptoměna se ale zase zpět vrátila na hodnotu, kterou měla po prvním tweetu (stále je o cca 20-25 % výše než v pátek před zveřejněním tweetů). 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cyberpunk 2077 v testu s DLSS 2.2: jaký je rozdíl? Cyberpunk 2077 v testu s DLSS 2.2: jaký je rozdíl?
NVIDIA nedávno přišla s novou verzí DLSS 2.2, kterou zatím oficiálně podporuje dle našeho vědomí jen Rainbow Six Siege. Neoficiálně ji ale lze použít i třeba se Cyberpunkem 2077, a tak se můžeme pokusit zjistit, zda lze zaznamenat nějaký rozdíl. 
Dnes, recenze, Jan Vítek
Microsoft doporučil monitory pro Xbox. Je mezi nimi i 55" novinka Philips Microsoft doporučil monitory pro Xbox. Je mezi nimi i 55" novinka Philips
Vůbec poprvé se na trhu objeví monitory „Designed for Xbox“. Prozatím se jedná o tři modely Philips, Asus a Acer, které jsou vybaveny HDMI 2.1 s podporou 4K120 nebo úhlopříčkou 28 až 55 palců. 
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD
Společnosti Microsoft se pod vedením Satya Nadelly hodně daří. Větší důraz na cloud a předplatná firmě pomáhá a všímají si toho i akcionáři. Hodnota firmy tak překonala 2 biliony USD a následuje tak Apple.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma
Legendární česká hra Operation Flashpoint (nyní pod názvem Arma: Cold War Assault) je do zítřka k dispozici zdarma. Pokud jste ji nikdy nehráli, nebo naopak chcete osvěžit staré vzpomínky, můžete si ji "zakoupit".
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT
Máme tu opět nová data ze záznamů Eurasian Economic Commission (EEC), kde se objevila řada karet Gigabyte Radeon RX 6600 XT. Všechny zaregistrované modely přitom mají ve výbavě 8 GB paměti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek