www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Na W10 Anniversary Update budeme čekat i do listopadu

Na W10 Anniversary Update budeme čekat i do listopadu
, , aktualita
Už od začátku srpna Microsoft nabízí novou verzi Windows 10 známou jako Anniversary Update. Zdaleka ne všichni uživatelé se ale této verze dočkali a jak to vypadá, řada z nich si bude muset počkat až do listopadu.
K oblíbeným
reklama
Windows 10 Anniversary Update byl vypuštěn jako obvykle v úterý, a to 2. srpna tohoto roku, takže už je k dispozici více než šest týdnů. Microsoft už tehdy řekl, že jej bude přes službu Windows Update uvolňovat postupně, ovšem že to bude až takto pomalé, to jsme nečekali. Někteří uživatelé se jej dočkají až v listopadu, čili až za tři až čtyři měsíce po uvolnění. V tu dobu už budeme pomalu očekávat další velkou aktualizaci pro Windows 10, která je plánována na příští rok.

Kdo chce, může si kdykoliv verzi Windows 10 Anniversary Update nainstalovat sám (viz první odkazovaný článek), ovšem vzhledem k tomu, jak se Microsoft novou verzí systému chlubil a jak její funkce propagovat, tak bychom očekávali, že s jejím rozšiřováním si pospíší.

Nová verze systému přináší především zlepšení virtuální asistentky Cortana, což nás nemusí v našich končinách moc zajímat, ale pak tu je také nová funkcionalita pro prohlížeč Edge nebo propojení s konzolí Xbox One, díky němuž budeme moci hrát tituly jako Halo 5: Forge, ReCore, Gears of War 4, Forza Horizon 3 a jiné na PC i na Xboxu nehledě na to, jakou verzi jsme si koupili. Na druhou stranu se Microsoft možná snaží rozšiřování nové verze systému brzdit kvůli tomu, aby měl čas na vychytání chyb. Objevily se totiž potíže s funkcí některých antivirových programů, s webkamerami, prohlížečem Google Chrome a jiné.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala