reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Nákup Giphy Facebookem možná neprojde přes britského regulátora

, , aktualita
Nákup Giphy Facebookem možná neprojde přes britského regulátora
Před rokem bylo oznámeno, že Facebook kupuje projekt GIPHY, největšího dodavatele animovaných GIFů. Toto převzetí se ale nelíbí britskému regulátorovi, který v tom vidí ohrožení na trhu digitální reklamy a animací na internetu.
Nákup Giphy Facebookem možná neprojde přes britského regulátora
V květnu 2020 bylo oznámeno, že Facebook kupuje projekt GIPHY. Ten je dodavatelem animovaných GIFů, které lidé používají v konverzacích na nejrůznějších místech Internetu, v komunikátorech, sociálních sítích a podobně. Britský regulátor Competition and Markets Authority’s (CMA) ale v tomto vidí nemalý problém, který může ovlivnit konkurenční prostředí mezi jednotlivými sociálními sítěmi a trh s digitální reklamou. CMA říká, že služby Facebooku, jako je samotná síť, WhatsApp a Instagram, využívá 80 % uživatelů Internetu a jde o 70 % času, který lidé stráví na sociálních sítích. GIPHY pod taktovkou Facebooku by ale v řeči těchto čísel mohlo být velmi problematické.
 
GIPHY logo
 
CMA se totiž bojí, že by Facebook mohl ostatním platformám (např. TikTok, Twitter a další) omezit přístup do GIPHY, nebo by cenou mohlo být více dat o uživatelích, což by Facebooku mohlo opět pomoci lépe profilovat více uživatelů. To souvisí i s tím, že jedinou významnější alternativou je Google Tenor. Samo GIPHY vydělávalo peníze reklamními animovanými GIFy (v Británii s plánem rozšíření do USA), ale tento byznys Facebook posléze zařízl. Díky tomuto programu bylo GIPHY reklamním konkurentem Facebooku. Facebook jako takový má 50 % reklamního trhu v Británii, který má hodnotu 5,5 mld. liber.
 


reklama
reklama
reklama