www.svethardware.cz
>
>

Nastupuje NIC Killer E3100 pro 2,5Gb/s Ethernet

Nastupuje NIC Killer E3100 pro 2,5Gb/s Ethernet
, , aktualita
Společnost River Networks ohlásila vylepšenou verzi svého ethernetového kontroleru E3000, která přijde s označením E3100 a podporou Ethernetu s propustností 2,5 Gb/s. Nastane už přechod na rychlejší sítě?
K oblíbeným
reklama
Kontroler Killer E3000 od River Networks přišel na trh loni a letos jej nahradí model E3100, přičemž ani tak nejde o to, co přináší nového, jako spíše o to, kdy se trh konečně odpoutá od 1Gb/s Ethernetu, který je tu už velice dlouho a bohužel ani v jeho případě se nedá říci, že by představoval samozřejmou výbavu, a to zvláště v případě směrovačů/routerů. 
 
 
River Networks jako obvykle hlásí, že jde o produkt především pro hráče, kteří žádají rychlejší síť, což je obvyklá mantra této firmy. Ve skutečnosti pak nejde o nic jiného než o prioritizaci provozu na síti v rámci Killer Prioritisation Engine. Ten má automaticky určit, která data mají mít přednost, ovšem v případě, kdy je problém na straně poskytovatele či prostě v zahlceném Internetu, pochopitelně nepomůže. 
 
Krom zmíněného enginu tu ale ještě máme Extreme Game Mode, který má "automaticky detekovat zahlcenou [domácí] síť a optimalizovat provoz" s ohledem na hry. Nevím, jak komu jinému, ale mně připadá, že to je už samo o sobě práce pro engine starající se o prioritu různých packetů. 
 
K nastavení se zde využije software Killer Control Centre 2.0, který má i známé funkce jako GameFast (pozastavení nedůležitých procesů běžících v pozadí) a DoubleShot Pro (spojení propustnosti Wi-Fi a Ethernetu).
 
Michael Cubbage, CEO firmy River Networks, k tomu dodává, že průmysl právě zrychleně přechází na 2,5Gb/s Ethernet a že především výrobci notebooků se nyní s novými modely chystají využívat nový kontroler E3100. V případě MSI to je třeba GS66 Stealth a GE66 Raider a Acer má zase E3100 montovat do řad Predator a Nitro. 
 
Uvidíme ale, zda se konečně už také na trhu objeví ostatní nutné síťové prvky, které budou dostupné za rozumné ceny a budou podporovat právě alespoň standard 2,5GbE, když už ne 5GbE nebo 10GbE. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval, nepovedl se test motorů Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval, nepovedl se test motorů
Společnost SpaceX Elona Muska v pátek testovala ve svém texaském středisku další prototyp Starship. Zkouška se bohužel nepodařila podle představ, prototyp SN4 totiž explodoval při testu motorů.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím
Před pár dny Twitter pořádně naštval amerického prezidenta Donalda Trumpa, neboť si dovolil označit jeho příspěvek za zavádějící a nabídl jiné informace. Trump to nenechal jen tak a podepsal výkonné nařízení, který sociálním sítím trochu zavaří.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat
Muskovi se to podařilo. Dosáhl na první z 12 stupňů, které ho opravňují k výplatě za své působení v automobilce Tesla. Nyní má právo na odkup 1,69 milionu akcií Tesla za pouhých $350 za jednu akcii. Má to ale háček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
USB klíčenka za 8 500 Kč slibuje ochranu před 5G. Jde o obyčejnou „flashku“ USB klíčenka za 8 500 Kč slibuje ochranu před 5G. Jde o obyčejnou „flashku“
Fake news o škodlivosti 5G využili podvodníci, kteří na internetu prodávají malá zařízení s názvem 5GBioShield slibující ochranu před údajně škodlivými účinky sítí nové generace. Za stovky liber ovšem zákazníci dostanou pouze obyčejný USB flash disk.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik5 komentářů
CD Projekt Red slaví: prodáno 50 milionů kopií hry The Witcher CD Projekt Red slaví: prodáno 50 milionů kopií hry The Witcher
Studio CD Projekt Red může slavit a také slaví. Během existence série her The Witcher postavené na tématice fantasy knih Andrzeje Sapkowskiho se totiž prodalo přes 50 milionů kopií těchto her.
Včera, aktualita, Milan Šurkala