www.svethardware.cz
>
>

Nastupuje NIC Killer E3100 pro 2,5Gb/s Ethernet

Nastupuje NIC Killer E3100 pro 2,5Gb/s Ethernet
, , aktualita
Společnost River Networks ohlásila vylepšenou verzi svého ethernetového kontroleru E3000, která přijde s označením E3100 a podporou Ethernetu s propustností 2,5 Gb/s. Nastane už přechod na rychlejší sítě?
K oblíbeným
reklama
Kontroler Killer E3000 od River Networks přišel na trh loni a letos jej nahradí model E3100, přičemž ani tak nejde o to, co přináší nového, jako spíše o to, kdy se trh konečně odpoutá od 1Gb/s Ethernetu, který je tu už velice dlouho a bohužel ani v jeho případě se nedá říci, že by představoval samozřejmou výbavu, a to zvláště v případě směrovačů/routerů. 
 
 
River Networks jako obvykle hlásí, že jde o produkt především pro hráče, kteří žádají rychlejší síť, což je obvyklá mantra této firmy. Ve skutečnosti pak nejde o nic jiného než o prioritizaci provozu na síti v rámci Killer Prioritisation Engine. Ten má automaticky určit, která data mají mít přednost, ovšem v případě, kdy je problém na straně poskytovatele či prostě v zahlceném Internetu, pochopitelně nepomůže. 
 
Krom zmíněného enginu tu ale ještě máme Extreme Game Mode, který má "automaticky detekovat zahlcenou [domácí] síť a optimalizovat provoz" s ohledem na hry. Nevím, jak komu jinému, ale mně připadá, že to je už samo o sobě práce pro engine starající se o prioritu různých packetů. 
 
K nastavení se zde využije software Killer Control Centre 2.0, který má i známé funkce jako GameFast (pozastavení nedůležitých procesů běžících v pozadí) a DoubleShot Pro (spojení propustnosti Wi-Fi a Ethernetu).
 
Michael Cubbage, CEO firmy River Networks, k tomu dodává, že průmysl právě zrychleně přechází na 2,5Gb/s Ethernet a že především výrobci notebooků se nyní s novými modely chystají využívat nový kontroler E3100. V případě MSI to je třeba GS66 Stealth a GE66 Raider a Acer má zase E3100 montovat do řad Predator a Nitro. 
 
Uvidíme ale, zda se konečně už také na trhu objeví ostatní nutné síťové prvky, které budou dostupné za rozumné ceny a budou podporovat právě alespoň standard 2,5GbE, když už ne 5GbE nebo 10GbE. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank
Canon představil pět nových ITS tiskáren. Ty mají velkoobjemové nádržky a velmi levný tisk. Nabídka novinek začíná u základní tiskárny Pixma G1420 a končí u multifunkce Pixma G3460 s připojením Wi-Fi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080 Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080
NVIDIA ve čtvrtek odpoledne vyšle na trh nové karty GeForce RTX 3070, z nichž by se mohl stát velký prodejní úspěch. Nabídnout totiž mají výkon plně srovnatelný s RTX 2080 Ti, a to s cenou 500 dolarů. Ale jak to bude s dostupností? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě
Sociální síť Facebook už před nějakou dobou spustila seznamku Dating. Dosud ale nebyla dostupná v Evropě, což se nyní mění. Přináší možnost seznámit se s různými lidmi za různými účely, ať už jde o nalezení lásky nebo jen parťáka na venčení psa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin
V letošním červnu se mluvilo o tom, že společnost PayPal zahrne do svých systémů i podporu kryptoměn. Tak se nyní skutečně děje, firma toto potvrzuje a už počátkem příštího roku by to mělo začít fungovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře