www.svethardware.cz
>
>
>

Návrat 3Dfx pod investiční společností Jansen Products? Legrace pokračuje

Návrat 3Dfx pod investiční společností Jansen Products? Legrace pokračuje
, , aktualita
Nedávno byl na Twitteru zřízen účet zvaný 3dfx Interactive, kde se poté objevily informace o velkém návratu této společnosti na scénu. Bylo však prakticky vyloučeno, aby ta navázala na svou práci starou už více než 20 let. 
K oblíbeným
reklama
Stále je nejpravděpodobnější že si někdo z lidí jen utahuje, i když je třeba říci, že vzhledem k nejnovějším informacím by už šlo připustit opak. Jak bylo ostatně řečeno ve včerejší aktualitě, návrat společnosti 3Dfx skutečně je možný, jen ne coby výrobce grafických čipů. Jednak je tu totiž ona nezanedbatelná časová propast a pak také to, že důležité know-how si hned po krachu v roce 2000 převzala NVIDIA, čili 3Dfx by v podstatě ani neměla na co navázat.
 
V novém tweetu se ovšem píše toto: 
 
 
Hlásí se jistá společnost Jansen Products (že by vedlejší aktivita Jensena Huanga?), která se prý řadí mezi mladé investiční firmy ze San Franciska. Ta měla 23. července převzít aktiva firmy 3Dfx a chce využívat její značku pro výrobu nových grafických karet, ale také jiných produktů jako chytrých telefonů, televizorů a zvukových sestav. 
 
Ona mladá společnost Jansen Products je ale zřejmě tak mladá, že o ní ještě ani neexistují záznamy. Přepokládejme ale na moment, že existuje a skutečně převzala značku 3Dfx. Mohla by tak už během následující zimy vyslat na trh grafické karty a jinou elektroniku? Bezesporu ano, pokud by ovšem šlo o produkty od některého z OEM výrobců, který by novopečené 3Dfx umožnil si na ně přilepit své logo a prodávat je tak na trhu. 
 
Někdo se zřejmě snaží tuto legrácku vytěžit až na dřeň. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžba kryptoměn má další problém: elektronický odpad Těžba kryptoměn má další problém: elektronický odpad
Těžba kryptoměn je mnohdy energeticky velmi náročný proces, který je větší zátěží než např. elektromobilita. Jak ale tvrdí poslední studie, problémem může být i elektronický odpad kvůli rychlému zastarávání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Biostar uvedl těžařskou desku TZ590-BTC DUO pro těžbu Chia i ETH Biostar uvedl těžařskou desku TZ590-BTC DUO pro těžbu Chia i ETH
Společnost Biostar představila novou základní desku TZ590-BTC Duo, která je určena pro těžaře kryptoměn. Uzpůsobena je tak, že počítač s ní může ve velkém těžit jak např. Ethereum, tak i kryptoměnu Chia.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Infineon s výrazným předstihem otevírá svou novou rakouskou továrnu Infineon s výrazným předstihem otevírá svou novou rakouskou továrnu
Na závěr pracovního týdne tu máme jednu veskrze pozitivní zprávu. Německý Infineon s tříměsíčním předstihem oproti původnímu plánu spouští výrobu ve své zbrusu nové továrně zpracovávající 300mm wafery. 
17.9.2021, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Mezihvězdné objekty se mohou na svých cestách postupně vypařit Mezihvězdné objekty se mohou na svých cestách postupně vypařit
Zmizet, vypařit se či se prostě postupně vytratit mohou objekty, které putují mezihvězdným prostorem, jako je třeba známý objekt 'Oumuamua nebo 2I/Borisov. Jde tu ale zvláště o objekty tvořené převážně ledem, čili komety.
17.9.2021, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
AMD MI300: opravdový začátek výkonných APU? AMD MI300: opravdový začátek výkonných APU?
AMD mělo kdysi představu o tom, že pomocí svých APU přetvoří i svět PC, v němž bude GPU běžně sloužit i pro řadu výpočetních úkonů v rámci běžných aplikací. To tak úplně nedopadlo, nicméně nyní jde o to, co si AMD chystá pro své MI300.
17.9.2021, aktualita, Jan Vítek1 komentář