www.svethardware.cz
>
>
>
>

New Shepard Jeffa Bezose startuje do Vesmíru dnes v 15:00

New Shepard Jeffa Bezose startuje do Vesmíru dnes v 15:00
, , aktualita
Dnes tu máme další významný let vysoko nad povrch Země. Blue Origin Jeffa Bezose dnes vynese nad Kármánovu hranici posádku s Jeffem Bezosem, jeho bratrem a nejmladším astronautem i nejstarší astronautkou v historii.
K oblíbeným
reklama
Před 9 dny se Richard Branson podíval blízko Kármánově hranici, která se považuje za hranici Besmíru. Jeho společnost Virgin Galactic dosáhla výšky 86 km, takže do Vesmíru ještě chybělo 14 km. Dnes se o podobný kousek pokusí společnost Blue Origin Jeffa Bezose v raketě New Shepard. Ta má v plánu tuto hranici i překonat a skutečně se tak podívat za hranici Vesmíru.
 
Blue Origin
 
Let můžete sledovat na sociálních sítích, např. na YouTube. Přenos z Launch Site One v Texasu začne v 13:30 našeho času, tedy 90 minut před samotným letem. Ten je naplánován až na 15:00. V posádce bude samotný Jeff Bezos, jeho bratr Mark, 82letá Wally Funk (pilotka a velvyslankyně dobré vůle) a 18letý Oliver Daemen (syn Joese Daemena, CEO společnosti Somerset Capital Partners). Měl by tak být pokořen rekord o nejmladšího i nejstaršího astronauta ve Vesmíru.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids
Nakonec se v dnešním novinkovém seriálu o technologiích Intelu podíváme na to, jak budou vypadat chystané procesory Alder Lake i Meteor Lake a pak serverové Sapphire Rapids a Granite Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct
Intel nám toho včera naservíroval mnoho, takže pokračujeme v krasojízdě a tentokrát půjde především o inovace v pouzdření čipů. To je nedílným předpokladem pro zajištění dalšího výrazného pokroku a nám tu půjde o technologie Foveros.
Dnes, aktualita, Jan Vítek