www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nikkei Asia: Apple pracuje s TSMC na pokročilých mikro OLED displejích

Nikkei Asia: Apple pracuje s TSMC na pokročilých mikro OLED displejích
, , aktualita
Společnosti Apple a TSMC mají k sobě velice blízko, neboť právě Apple je pro TSMC aktuálně nejvýznamnější zákazník. Nyní se přitom dozvídáme, že firmy spolu vyvíjí novou technologii, která se kupodivu netýká křemíkových čipů, ale displejů. 
K oblíbeným
reklama
Apple pochopitelně potřebuje displeje pro své telefony, tablety i počítače, ovšem v tomto případě jde o jistou technologii micro OLED, která se má uplatit v něčem zcela jiném a novém. A nemusíme chodit daleko, právě nedávno se objevila zpráva, že už snad v příštím roce má přijít na trh VR/AR headset firmy Apple a ten mimo jiné zaujme i rozlišením displejů 8K. Malinké OLED displeje s velice vysokou hustotou pixelů by tak mohly být pro takové zařízení přímo ideální. 
 
 
Nikkei Asia mluví o vývoji v tajných neoznačených laboratořích firmy Apple v tchaj-wanském městě Taoyuan (západně od Tchaj-pej), přičemž výsledné displeje mají být tvořeny přímo na křemíkových waferech a to je právě důvod spolupráce s TSMC. Zdroj také přímo zmiňuje chystané headsety firmy Apple, v nichž by se výsledné displeje měly používat. Nejde totiž o klasické OLED displeje tvořené pomocí skleněných substrátů, ale právě o micro OLED, což je výrazně odlišná technologie, která umožní, aby displej byl celkově tenčí, měnší i úspornější, což jsou vhodné vlastnosti právě pro headsety. 
 
Dle zdroje serveru Nikkei Asia v této době už probíhá zkušební výroba micro OLED displejů, přičemž než vývoj pokročí do stavu, kdy bude možné spustit masovou produkci, má uplynout ještě několik let. To nám tak zrovna nesedí s výše uvedenou zprávou, která slibuje první headsety od Applu už na příští rok, ale nikde není řečeno, že zrovna ty už mají využít vyvíjené micro OLED. 
 
Výsledné displeje mají mít úhlopříčku či snad hranu kratší než jeden palec (2,54 cm), díky čemuž se jich tak může vejít na jeden 300mm wafer i pár desítek. Počítat se navíc má alespoň z části s využitím již dnes existující výrobní výbavy firmy TSMC. Nakonec se dozvídáme, že Apple rovněž v Taoyuanu pracuje na technologii micro LED, ale o té se zatím nedozvíme vůbec nic dalšího. Uvedeno je však, že Apple najal desítky zkušených inženýrů z tchaj-wanské firmy AU Optronics, známého výrobce panelů, a dále také experty z Japonska a jiných zemí. Ti ale museli dle zdroje souhlasit s velice přísnými podmínkami, dle nichž se ani nemohou setkat s přáteli či známými, kteří pracují ve stejném odvětví.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala