www.svethardware.cz
>
>
>

Nimbus počítá s SSD ExaDrive s kapacitami až 400 TB

Nimbus počítá s SSD ExaDrive s kapacitami až 400 TB
, , aktualita
Společnost Nimbus vyrábí SSD s obrovskými kapacitami. Její ExaDrive nabídne kapacity 50 TB i 100 TB, nicméně zástupci společnosti se nechali slyšet, že do budoucna počítají i s kapacitami 200 TB a dokonce i 400 TB.
K oblíbeným
reklama
Zatímco většina výrobců u podnikových SSD končí někde lehce nad 30 TB, společnost Nimbus nabízí dokonce i 50TB a 100TB verze SSD ExaDrive DC, kde ta poslední stojí opravdu hodně vysokých 40.000 USD. V jednom z rozhovorů se nicméně zástupci společnosti nechali slyšet, že bychom se v roce 2021 mohli dočkat kapacity 200 TB a do roku 2023 patrně i 400 TB, což je dnes takřka nepředstavitelné. Pokud bychom navíc počítali s kompresí dat 2,5:1, která je standardem, se kterým se počítá u magnetických pásek používaných k archivaci, tak bychom zde mohli uložit 1 PB dat na jedno jediné SSD 3,5" velikosti. Problémem je, že dnes je spousta dat už i tak komprimovaných, což platí např. pro video. Tam se už velikost nedá nijak výrazně srazit.
 
Nimbus ExaDrive DC 100TB
 
Problémem je pochopitelně i cena a životnost. I když by taková SSD mohla svými kapacitami vytlačovat magnetické pásky, otázkou je životnost dlouhodobého uložení dat na SSD, která není na jejich úrovni. Pokud jde o cenu, tam je to rovněž na obou koncích cenového rozsahu. SSD jsou stále ještě násobně dražší než HDD, přičemž HDD jsou zase znatelně dražší než pásky. Např. 12TB pásek vyjde na necelých 5 tisíc Kč, HDD o stejné kapacitě na 8 tisíc, podniková SSD podobné kapacity by vyšla na zhruba 8-10násobek ceny HDD. Nimbus tedy nepředpokládá, že by si tyto technologie mohly snadno konkurovat. Zajímavostí je také to, že jeho 100TB ExaDrive DC má 3072 paměťových čipů, takže jediné SSD takto pojme celých 8 waferů čipů NAND.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik20 komentářů
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala